Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Weź do ręki różaniec

Do sanktuarium Dzieci Fatimskich przybywają kolejni ważni goście, tym razem bp Zbigniew Zieliński – koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 33/2022, str. II

[ TEMATY ]

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Ks. Robert Gołębiowski

Procesja na zakończenie nabożeństwa

Procesja na zakończenie nabożeństwa

Wszystkie tegoroczne uroczystości przeżywane są w duchu dziękczynienia za 50-lecie istnienia diecezji szczecińsko-kamieńskiej, 30-lecie powołania metropolii szczecińsko-kamieńskiej oraz 5-lecie konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich. Nie było od czasu II wojny światowej takiego momentu, gdy wołanie o wypełnienie objawień fatimskich jest tak aktualne, jak teraz. Wojna za wschodnią granicą, przebyta epidemia, stawiają przed nami pytanie: jak mają się objawienia fatimskie do tego, co przeżywamy, dlaczego są tak bezcenne dla dzisiejszych czasów? To pytanie, które zadaje sobie świat idzie w parze często z bezradnością, albo z obłudą tych, którzy z jednej strony mówią, że są przeciwni wojnie, a z drugiej są jej współautorami. – To jest wypełnienie objawień, gdy Maryja nawołuje nas do modlitwy o pokój. Dziś w ten dzień fatimski przywołujemy kolejne treści, które cały czas są aktualne. Słyszymy pytanie, co zrobić by zakończyła się wojna? Odpowiedź jest jedna: módlcie się na różańcu! A kolejne wskazanie to nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Warto w te kolejne fatimskie dni przywoływać słowo w słowo to, co wówczas powiedziała Maryja, abyśmy czynili z siebie Apostołów Pokoju we współczesnym świecie – powiedział kapłan.

Kustosz sanktuarium ks. kan. Marek Maciążek zaprasza wiernych diecezji na kolejne obchody: na IV Pielgrzymkę Dzieci, która odbędzie się 10 września o godz. 12 pod przewodnictwem bp. prof. Henryka Wejmana i 11 września, gdy odbędą się główne obchody pięciolecia konsekracji sanktuarium Dzieci Fatimskich. O godz. 12 rozpocznie się śpiewany Różaniec, a o godz. 13 Mszy św. przewodniczyć będzie bp z Coimbry, diecezji, na terenie której znajduje się Fatima.

2022-08-10 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Promieniowanie sanktuarium Dzieci Fatimskich

Przeszło już sto lat temu wrażliwe i czułe serce Niepokalanej Matki Zbawiciela Świata, widząc dramat tracenia przez ludzkość łaski wiary, otworzyło swoje pełne miłości wnętrze i przekazało światu poprzez radosne serca portugalskich pastuszków orędzie zbawienia.

Od maja do października 1917 r. w dolinie Cova da Iria Maryja uwrażliwiała Łucję, Hiacyntę i Franciszka, a tym samym cały świat, na odnowienie fundamentów wiary, a także ludzkich postaw. Mówiła tak wiele m.in. o pokucie, nawróceniu, zadośćuczynieniu za grzechy świata, o znaczeniu modlitwy różańcowej, nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca, poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Orędzie to głoszone jest w pierwszym w świecie sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie.

CZYTAJ DALEJ

Św. Franciszek - uczeń Chrystusowy

Postać św. Franciszka z Asyżu wciąż zadziwia, oczarowuje współczesnego człowieka, który - choć tak niepodobny do Biedaczyny - na samo wspomnienie średniowiecznego świętego poety przystaje i uśmiecha się życzliwie.

Franciszek to chyba jedyny święty w całym katolickim panteonie, który nie ma wrogów, nawet wśród rozmaitych fundamentalistów wiary i ideologów - „zbawców świata”. Jest osobą powszechnie akceptowaną. Nikt nie oskarża go ani o tanią dewocję, ani o przesadną pobożność. Franciszek jest zupełnie współczesny, choć zarazem tak bardzo różny od swych „rówieśników” z XXI wieku.

CZYTAJ DALEJ

„Cena miłości Ojczyzny” – konkurs poetycki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

2022-10-04 15:49

[ TEMATY ]

poezja

konkurs

Radomsko

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku i Miasto Radomsko zapraszają do udziału wszystkich, którzy ukończyli 15 lat, w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości Ojczyzny” z okazji 75. rocznicy urodzin kapłana.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw moralnych wobec Ojczyzny, promocja uzdolnionych twórców i pielęgnowanie pamięci o błogosławionym księdzu Jerzym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję