Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Gramy dla Mamy

Już po raz 10. odbył się doroczny koncert charytatywny „Gramy dla Mamy”. Tym razem gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni.

Niedziela sosnowiecka 23/2022, str. V

[ TEMATY ]

koncert

Dzień Matki

Piotr Lorenc/Niedziela

Gwiazdy jak zwykle nie zawiodły, występy przyjęto owacją

Gwiazdy jak zwykle nie zawiodły, występy przyjęto owacją

Wydarzenie odbyło się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu i składało się z dwóch części. Wspomniany recital poprzedziła prezentacja idei koncertu, czyli działalności Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka i aukcja na rzecz domu, którą poprowadził ks. Paweł Sobierajski.

– Pierwsza edycja koncertu została zorganizowana przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu wspólnie z Odnową w Duchu Świętym. Od 9 lat wydarzenie przygotowuje diecezjalna Caritas. Początkowo zbieraliśmy fundusze na budowę Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, teraz na jego funkcjonowanie, bowiem dom działa już od ponad 7 lat. W ciągu tych 7 lat z pomocy skorzystało ponad 70 matek i 100 dzieci. Obecnie przebywa w nim 9 mam i 18 pociech, w tym kilka z Ukrainy – powiedział ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej. – Warto w tym miejscu wspomnieć, że u początków tego pomysłu był obecny także ks. Andrzej Cieślik, wówczas dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin oraz Wiesława Spyra. To ona nosiła w sercu właśnie taką ideę i inspirację, aby taki dom powstał. I zaczęła się wtedy wielka praca. I udało się nam – dodał szef diecezjalnej Caritas.

Obecny na koncercie biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak podkreślił rolę matki w życiu każdego człowieka. – Mama to osoba najwspanialsza jaką mamy na ziemi. Święty Jan Paweł II tłumacząc młodzieży dlaczego należy czcić swoją matkę powiedział tak: „Czcij matkę, bo ona cię urodziła i wykarmiła”. I te słowa, jakże proste, ale jednocześnie jakże głębokie oddają to, co dla nas wszystkich nasze mamy uczyniły. Wielkie Bóg zapłać za waszą troskę, za waszą miłość, za opiekę, za poświęcenie i za trud. I niech dobry Bóg wam – drogie, kochane mamy – błogosławi. Niech wspiera i wspomaga, tak, abyście wszystkie problemy pokonywały. Niech dobry Bóg obdarzy was także wszelką radością i pomyślnością, ale przede wszystkim miłością waszych dzieci – powiedział Pasterz Kościoła sosnowieckiego.

Reklama

Doroczna aukcja na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka także i w tym roku wypadła bardzo dobrze. Hojni sponsorzy, dopingowani przez ks. Pawła Sobierajskiego – prowadzącego licytację, nie szczędzili datków. W sumie udało się zebrać ponad 14 tys. zł. Najwięcej emocji wzbudziła licytacja daru aukcyjnego bp. Grzegorza Kaszaka. Był to album-klaser „Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej 1979–2014”; limitowana edycja 566 egzemplarzy; jedwabna oprawa; oryginalne znaczki w hawidach, czyli koszulkach ochronnych zabezpieczających przed zniszczeniem; gratka nie tylko dla filatelistów. Ostatecznie po długiej licytacji album został sprzedany za 3 tys. 300 zł.

Ostatnim punktem spotkania był wyczekiwany występ Anny Wyszkoni. Wokalistka zaprezentowała zarówno nowe, jak starsze przeboje. Jej występ porwał publiczność, która śpiewała razem z artystką część utworów.

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koncert “Artyści i Częstochowianie dla Ukrainy”.

[ TEMATY ]

Częstochowa

koncert

Pospieszalscy

Fundacja “Smart częstochowa”

Wystąpią: Maciej Zagórski oraz Lidia i Marcin Pospieszalscy z zespołem.

Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek. Wejściówki można odebrać: w Strefie Karier, Al. NMP 2a w sobotę 21.05. w godz. 9-14 oraz w niedzielę 22.05. w godz. 9-12 lub przed koncertem do wyczerpania.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję