Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Diecezja

Przyłącz się!

Trwa kolejna inicjatywa Caritas przeznaczona dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców wojennych.

2022-05-02 11:15

Niedziela szczecińsko-kamieńska 19/2022, str. II

[ TEMATY ]

pomoc dla Ukrainy

Ks. Robert Gołębiowski

W paczce powinny się znaleźć produkty z listy

W paczce powinny się znaleźć produkty z listy

Nieustannie wszystkie media informują o szeroko zakrojonej akcji pomocy dla cierpiącej Ukrainy. Skala wrażliwości ludzkiego serca jest niezwykła. Wszystkie organizacje charytatywne tworzą różnego rodzaju inicjatywy, które mają na celu złagodzić ból wojny i przyjść z konkretną, wymierną pomocą. Należy do nich także kolejna akcja Caritas pod nazwą „Paczka dla Ukrainy”.

Ideą akcji jest – mówi ks. Mariusz Ogórski, z-ca dyrektora Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej – tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 35 produktów. Jesteśmy zobligowani przez odbiorców, by w tych kartonach były tylko i wyłącznie wypisane tam rzeczy. Wiąże się to z szybkością rozładunku i łatwością segregacji towarów w magazynie. Gotowe kartony – mówi ks. Ogórski – przekazujemy do parafii we wskazane przez ks. proboszcza miejsce. Pojedyncze natomiast paczki można przekazać także bezpośrednio do siedziby Caritas w Szczecinie przy Placu Matki Teresy z Kalkuty 5 od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 15. Czas trwania projektu jest w tym momencie sprawą otwartą, gdyż nie znamy do końca skali potrzeb, które cały czas zmieniają się i narastają. Dla przyspieszenia przesyłu paczek możemy je również nadać przez paczkomaty InPostu. Bliższe informacje o nadaniu tych paczek znajdują się w materiałach, które przekazaliśmy księżom proboszczom. Już teraz w imieniu wszystkich potrzebujących pomocy wyrażam serdeczne podziękowanie za okazane dobre serce i wsparcie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pan Bóg posyła życzliwych ludzi

2022-04-25 13:51

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

pomoc dla Ukrainy

archiwum prywatne

Diecezjalne ośrodki rekolekcyjne są schronieniem dla uciekających przed wojną. Betania w Rabce Zdrój stała się prawdziwym domem dla matek z dziećmi.

Z chwilą kiedy dowiedzieliśmy się, że przybędą do nas uchodźcy zastanawiałem się po ludzku, czy podołamy temu zadaniu. Okazuje się że Pan Bóg podesłał i podsyła wciąż życzliwych i chętnych do pomocy ludzi – mówi ks. Rafał Gudwański – dyrektor diecezjalnego ośrodka, poruszony ogromem pomocy.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Uważna i pokorna. Czy wszystko musisz wiedzieć od razu?

2022-05-23 21:00

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock.

Pierwsze, czego Maryja nas tutaj uczy, to uważność. Uważność na ludzkie kłopoty. Wzrok dyskretny, ale przenikliwy – zdolny i chcący dostrzec, że komuś czegoś właśnie zabrakło.

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?». Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!». I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!». Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. J 2,1-11.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie organizacyjne Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

2022-05-24 09:44

ks. Piotr Czarniecki

Logo 42. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góre

Logo 42. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Góre

18 maja 2022 r. w Błażowej odbyło się kolejne spotkanie robocze przed 42. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

Jak zapowiedział abp Adam Szal, tegoroczna pielgrzymka ma przyjąć formę tradycyjną, dwunastodniowego wędrowania od Przemyśla do Jasnej Góry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję