Reklama

Aspekty

Impreza dla każdego

Katolickie Stowarzyszenie Ojcostwo Powołaniem zaprasza do Miasteczka Ojcowskiego na Stadion Miejski w Gubinie. To okazja do rodzinnego spędzenia czasu podczas gier, zabaw i konkursów.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 18/2022, str. VI

[ TEMATY ]

ojcostwo

Karolina Krasowska

Lesław Barczyński prezentuje interaktywną mapę Miasteczka Ojcowskiego dostępną na stronie www. ojcostwopowolaniem.pl . Znajdziecie tam rejestracje do stref i wszystkie niezbędne informacje.

Lesław Barczyński prezentuje interaktywną mapę Miasteczka Ojcowskiego dostępną na stronie www. ojcostwopowolaniem.pl . Znajdziecie tam rejestracje do stref i wszystkie niezbędne informacje.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zabawie towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu lokalnych artystów. Nie zabraknie nabożeństw i wspólnej modlitwy. – Rok temu zorganizowaliśmy Dzień Dziecka na Sportowo na Dzikiej Ochli. Wydarzenie, jak się okazało, przeszło nasze oczekiwania, i choć wielu mówiło, że impreza bez alkoholu i wielkich gwiazd się nie uda, udowodniło niedowiarkom, że takie spotkanie o charakterze rodzinnym, bez używek i „znanych” punktów programu jest chciane i potrzebne. Było świetnie, bawił się każdy, dlatego stwierdziliśmy, że chcemy to powtarzać. Przyszła myśl, aby zrobić duże wydarzenie, ale tym razem w innej miejscowości. Pomyśleliśmy o Gubinie – mówi prezes stowarzyszenia Lesław Barczyński. – Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 czerwca na Stadionie Miejskim, gdzie zorganizujemy Miasteczko Ojcowskie. Zapraszamy ojców z dziećmi, żonami, całymi rodzinami. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich od wybrzeża po góry. Wydarzenie jest skierowane do mieszkańców zachodniej Polski, ale jeśli jesteś z Poznania, Warszawy, Białegostoku czy Suwałk i chcesz pobawić się razem z nami to… przyjedź!

Mnóstwo ciekawych rzeczy

– Będziemy się uczyli, bawili. Będzie strefa namiotowa, biwakowa, czyli tzw. strefa snu. Będą warsztaty majsterkowania, malarskie, taneczne, śpiewu i gry na bębnach. Będziemy się wspólnie z innymi dzielić swoimi pasjami. Planujemy wyścigi modeli samochodów, bushcraft, trochę survivalu, jazdę w alkogoglach oraz loty balonem na uwięzi. Na scenie zaprezentują się Przemek Szczotko i ks. Jakub Bartczak. Będzie naprawdę mnóstwo, mnóstwo ciekawych rzeczy – wylicza Barczyński. W programie przewidziane są również spotkania tematyczne: Lukfra Łukasz Frączkiewicz (pierwsza pomoc), Agnieszka Domowicz (Internet i multimedia – uzależnienia i niebezpieczeństwa), Mieczysław Guzewicz (o ojcostwie, męstwie i rodzinie), o. Mirosław Kopczewski (Maksymilian Kolbe – uczeń św. Józefa), ks. Piotr Wadowski (o ojcostwie). Wszystkie spotkania będą miały charakter warsztatowy, co oznacza, że oprócz zwykłej konferencji wykładowej każdy z gości będzie mógł czynnie wziąć udział w ćwiczeniach i dyskusji.

Z Nim i dla Niego

Szczególnym patronem wydarzenia będzie św. o. Maksymilian Kolbe. – Jego pierwszym więzieniem był obóz w Gębicach pod Gubinem. Dlatego w trakcie spotkania chcemy wspomnieć o tym, o Ojcu Kolbe i obozie. Mamy zaplanowany pociąg, który będzie jechał z Wrocławia do Gubina i „zbierał” ludzi po drodze. Będzie mógł przewieźć 300 osób. Cały czas poszukujemy darczyńców, którzy udzielą nam wsparcia przy tej imprezie, dzięki czemu przejazd pociągiem również byłby darmowy. Każdy chętny będzie się mógł również przejechać autokarem ze Stadionu do Gębic, gdzie planujemy dodatkową scenę, pokazy grupy teatralnej przypominające o obozie, krótką opowieść historyczną i poczęstunek – mówi Lesław Barczyński. – Niedzielę rozpoczynamy Mszą św. oraz koncertem Moniki Sagan wraz z tercetem. Będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i występ chóru z Gubina. Nie bez znaczenia jest dla nas Bóg. Dlatego Jego miejsce podczas naszej imprezy jest najważniejsze. Tutaj spotykamy się z Nim i dla Niego. Jednak impreza jest dla każdego, toteż wszystkie nabożeństwa będą odbywały się w godzinach wieczornych i nocnych, tak, by każdy mógł w ciągu dnia skorzystać ze wspólnych zabaw, warsztatów i konkursów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-04-26 11:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Serce ojca

Niedziela Ogólnopolska 19/2016, str. 48

[ TEMATY ]

ojcostwo

Halfpoint / Fotolia.com

W Biblii wszystko ma swój porządek. Nic nie dzieje się przypadkiem i każdy wers ma swoje miejsce. Gdy patrzy się z tej perspektywy, warto zwrócić uwagę na ostatnie zdanie ostatniej księgi Starego Testamentu. Jest to słowo proroctwa: „I skłoni serce ojców ku synom, a serce synów ku ich ojcom” (Ml 3, 24). Jakże bardzo bym pragnął zobaczyć, jak wypełnia się to proroctwo!

CZYTAJ DALEJ

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

CZYTAJ DALEJ

„Prawo i Kościół”

2024-04-25 08:39

[ TEMATY ]

Akademia Katolicka w Warszawie

Archiwum AKW

Konferencja w takim kształcie odbyła się po raz pierwszy. W murach Akademii Katolickiej w Warszawie blisko czterdziestu prelegentów – nie tylko uznanych profesorów, ale także młodych naukowców – prezentowało owoce swoich badań. Wystąpienia dotyczyły zarówno zagadnień z zakresu kanonistyki i teologii, jak i prawa polskiego, międzynarodowego oraz wyznaniowego. To sprawiło, że spotkanie miało niezwykle ciekawy wymiar interdyscyplinarny.

Zadowolenia z obecności na konferencji wielu znakomitych naukowców i uczestników nie krył ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina, rektor uczelni, który powitał zgromadzonych oraz zaprezentował Akademię Katolicką w Warszawie, organizującą to ambitne przedsięwzięcie naukowe. Ks. dr hab. Tomasz Jakubiak, prof. AKW – wykładowca prawa kanonicznego oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji – stwierdził na początku spotkania, że obecność tak znamienitych gości, w tym ministra nauki i szkolnictwa wyższego, jest dowodem na to, że Akademia Katolicka, choć ma w nazwie przymiotnik „katolicka”, może wnosić wkład w rozwój różnych dyscyplin naukowych. Podkreślił również, że wydarzenie to pozwala uzmysłowić sobie różnice i podobieństwa w aparacie naukowym prawa kościelnego i państwowego. Zauważył, że jest to istotne, gdyż badacze, wypowiadając się o Kościele, posługują się tymi samymi terminami, czasami mającymi inne znaczenie. To ukazanie odmiennego spojrzenia jest według ks. Jakubiaka bogactwem tego spotkania, pozwoli bowiem na poznawanie i konfrontowanie swoich stanowisk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję