Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Świnoujście

Modlitwa do imienia Jezus

Parafia Chrystusa Króla podjęła niecodzienną akcję modlitewną.

2022-04-26 11:38

Niedziela szczecińsko-kamieńska 18/2022, str. II

[ TEMATY ]

czuwanie modlitewne

Archiwum parafii

W 1432 r. w Europie szalała zaraza w wyniku której wielu ludzi straciło życie. W tym czasie biskupem Lizbony był bp Andre Dias. Z wielką ofiarnością poświęcił się opiece chorym. Prosił, by wymawiali oni jak najczęściej imię Jezus. Ci którzy mieli umiejętność pisania zostali poproszeni, aby przy sobie mieć kartkę z napisanym imieniem Jezus, bądź zawiesić kartkę ją na drzwiach swego domostwa. W kościele św. Dominika odbyło się spotkanie pod przewodnictwem bp. Andre. Podkreślił on potęgę imienia Jezus. Po kilku dniach zaraza zniknęła. W związku z tym, że naszej Ojczyźnie potrzeba wiele modlitwy, parafia Chrystusa Króla w Świnoujściu podjęła akcję modlitewną do imienia Jezus. Wszystkim uczestnikom akcji przyświeca intencja za naszą Ojczyznę, o Boży ratunek, ocalenie i wybawienie od wszelkiego zła, które jest tak przebiegłe i niszczące, że tylko Bóg nas może ocalić. Uczestnicy akcji codziennie modlą się Litanią do Imienia Jezus. Rozpoczęła się ona w Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, a zakończy się 19 marca 2023 r. w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, ponieważ Jezus na ziemi żył między Maryją a Józefem, natomiast długość modlitwy obejmująca 14 miesięcy nawiązuje do 14 stacji Drogi Krzyżowej, czyli Dzieła Zbawienia, a Imię Jezus znaczy właśnie „Bóg zbawia”.

Reklama

W każdej chwili można dołączyć do już kilkutysięcznej grupy modlących się. Aby zapisać się na listę uczestników modlitwy należy wysłać sms do ks. Bogusława Gurgula, inicjatora i koordynatora akcji: tel. 603 762 818. Raz na kwartał jest sprawowana Msza św. w sanktuarium Chrystusa Króla w intencji wszystkich biorących udział w akcji, a każdego dnia kapłan błogosławi wszystkich uczestników.

Niech to modlitewne działanie sprawi, „Aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych, i aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca” (Flp 2, 10-11).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra. Czuwanie Taize

[ TEMATY ]

Taize

czuwanie modlitewne

Katarzyna Krawcewicz

W parafii św. Józefa w Zielonej Górze 26 października odbyło się czuwanie modlitewne dla młodzieży w duchu Taize.

- Wieczór modlitwy w duchu Taize jest formą modlitwy znaną wielu osobom, ale wciąż wartą rozkrzewiania – uważa ks. Piotr Bartoszek. – To bardzo prosta modlitwa polegająca na byciu przed Panem w prostych śpiewach, we wsłuchiwaniu się w Słowo Boże i odpowiedzi na nie.

CZYTAJ DALEJ

Święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Niedziela podlaska 21/2002

Tak bliska, Matko nasza.

Tyś bliższa niż ktokolwiek,

Bo komu bym powierzył

dni swoje, złe czy dobre,

jak je powierzam Tobie?

(modlitwa do Wspomożycielki Wiernych)

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: 50 wspólnot prawosławnych przeszło z Patriarchatu Moskiewskiego do Metropolii Kijowskiej

2022-05-24 11:34

[ TEMATY ]

Ukraina

Artur Stelmasiak

Od początku zakrojonego na szeroką skalę rosyjskiego ataku na Ukrainę pięćdziesiąt wspólnot prawosławnych wystąpiło ze struktur Patriarchatu Moskiewskiego i przeszło od jurysdykcję związanego z Konstantynopolem Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego – poinformowano w Kijowie.

35 ze wspomnianych parafii weszło w skład diecezji kijowskiej, w tym leżące na terenie Buczy oraz Irpienia – miastach gdzie okupacyjne wojska rosyjskie dopuściły się zbrodni ludobójstwa, natomiast 15 innych w tym klasztor św. Onufrego w Mołdawsku w obwodzie lwowskim uzyskały status egzempcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję