Reklama

Niedziela Małopolska

Listopad z Józefem

O listopadowej polsko-holenderskiej akcji modlitewnej, do której może dołączyć każda parafia, wspólnota czy klasztor, opowiada dr Dominika Krupińska, prezes Stowarzyszenia Brandsma.

Anna Bandura: Od czterech lat w listopadzie organizujecie międzynarodową modlitwę w konkretnych intencjach. Tym razem patronuje wam św. Józef... Na czym polega tegoroczna akcja i jak można do niej dołączyć?

Dominika Krupińska: Zachęcamy, aby w listopadzie codziennie, najlepiej z całą rodziną, odmawiać Litanię do św. Józefa w intencji: „za rodziny chrześcijańskie, aby mogły się rozwijać, a ich dzieci mogły bez przeszkód wzrastać w wierze i mądrości”. Zachęcamy czytelników do podejmowania tej modlitwy np. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach. Pojawi się też możliwość wspólnej modlitwy.

Czy wiadomo już, na kiedy i gdzie została zaplanowana modlitwa wspólnotowa?

Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic do bazyliki Bożego Ciała na Kazimierzu na Nieszpory eucharystyczne (tzw. Nieszpory ludowe) w czwartek 4 listopada o godz. 17.30. Będziemy się modlić w intencji naszej akcji. Z kolei 19 listopada o godz. 12 w bazylice Bożego Ciała zostanie w tej intencji odprawiona Msza św. przy ołtarzu św. Józefa. O kolejnych propozycjach poinformujemy na stronie www.adoptkhol.blogspot.com i na profilu Adoptuj kościół w Holandii na Facebooku.

Wyruszacie też na krakowską minipielgrzymkę: od Józefa do Józefa...

W sobotę 20 listopada chcemy nawiedzić ważne miejsca związane z osobą świętego. Zaczniemy od Mszy św. o godz. 10 w kościele karmelitów bosych przy ul. Rakowickiej – jest tam sanktuarium św. Józefa. Celem pielgrzymki będzie zaś drugie sanktuarium św. Józefa, w Podgórzu. Po drodze wstąpimy do kolejnego sanktuarium św. Józefa przy ul. Poselskiej, przy którym mieszkają siostry bernardynki.

Co skłoniło Panią do zorganizowania tej akcji?

W Roku św. Józefa chcemy go prosić o opiekę nad naszymi rodzinami. Dwa lata temu modliliśmy się o powołania dla Kościoła polskiego i holenderskiego, i modlitwa w intencji rodzin miała być kolejną inicjatywą, bo to w rodzinie rodzą się powołania. Ale przyszła pandemia koronawirusa, więc modliliśmy się o jej ustanie, a modlitwę za rodziny przełożyliśmy na ten rok. Wrogie życiu i rodzinie ideologie próbują zawłaszczyć każdy obszar naszego życia, a pandemia i związana z nią izolacja pogłębiła kryzys rodziny. Potrzeba gorliwej i wytrwałej modlitwy.

Reklama

Akcja łączy siły polskie i holenderskie. Skąd międzynarodowy wymiar inicjatywy?

Cztery lata temu podjęliśmy modlitwę o nawrócenie Holandii, widząc, jak szybko kurczy się tam Kościół i jak niszczeje dziedzictwo chrześcijańskie, a rozwijają się prądy wrogie chrześcijaństwu. Świątynie są zamykane i sprzedawane na różne cele, czasem zupełnie niegodne. Niestety wkrótce okazało się, że agresywne prądy liberalne, które znałam z Holandii, dotarły też do Polski. Dlatego obecnie modlimy się wspólnie za oba nasze kraje – Holendrzy (niewielka, ale aktywna grupa katolików) i Polacy. Nasza akcja otrzymała błogosławieństwo ordynariusza haarlemsko-amsterdamskiego bp. Jana Hendriksa i ordynariusza kaliskiego bp. Damiana Bryla. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do modlitwy.

Zaproszenie

Organizatorzy zapraszają też do udziału w pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 13 listopada. Tego dnia o godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin chrześcijańskich, aby mogły się rozwijać, a ich dzieci mogły bez przeszkód wzrastać w wierze i mądrości. Dojazd własny. Więcej informacji: tel. 604 721 465 lub e-mail: kontakt@brandsma.pl

2021-10-26 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” dla Polaków z Wilna

[ TEMATY ]

akcja

underdogstudios/pl.fotolia.com

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczął zbiórkę przyborów szkolnych w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku 1000 tornistrów na początku września zostanie przekazanych polskim dzieciom i młodzieży w Wilnie.

W Wilnie funkcjonują cztery polskie szkoły, w których uczą się dzieci pochodzące z rodzin mających polskie korzenie.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Rafał Chyliński – święty stąd

Niedziela łódzka 19/2019, str. 6-7

[ TEMATY ]

błogosławiony

Maria Niedziela

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Grób bł. Rafała Chylińskiego

Kiedyś opiekun ubogich, dziś orędownik w uleczeniu z choroby alkoholowej i nowotworowej. – Widać na te biedy teraz jest potrzebny – mówi o. Krzysztof Świderek, gwardian i proboszcz sanktuarium św. Antoniego i bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi-Łagiewnikach

Ojciec gwardian pokazuje księgi podziękowań i próśb kierowanych do bł. Rafała. Pisane na karteczkach, są od jakiegoś czasu kserowane i drukowane. Niektóre pisane drżącą ręką matki, żony, dzieci proszących o zdrowie rodzica, o wydobycie z nałogu... Na innych pewnie pozostały ślady łez, strach, ból ale też wielka nadzieja. Że on pomoże.

CZYTAJ DALEJ

XIX Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców

2022-12-02 16:29

Małgorzata Pabis

    W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie XIX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

    Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył będzie bp Jan Zając, kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję