Reklama

Niedziela Kielecka

W bliskości z papieżem

Kazimierza Mała Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zainicjowała akcję „Święty4ever – Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze”.

Niedziela kielecka 3/2021, str. III

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Akcja potrwa do 18 maja – 101. rocznicy urodzin papieża Polaka. Jej zwieńczeniem będzie posadowienie i poświęcenie krzyża, który wykonany jest na wzór giewonckiego. Działania mają przygotować duchowo parafian do tego wydarzenia.

W 4 niedzielę Adwentu papieskie relikwie nawiedziły parafian. Proboszcz wsiadł w specjalnie przygotowanego busa i w asyście strażaków pobłogosławił relikwiami Jana Pawła II mieszkańców oczekujących na przejazd relikwii przed swoimi przybranymi w papieskie akcenty domami. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II modlili się w intencji ustania pandemii, pokój i poszanowanie każdego ludzkiego życia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Projekt Święty4ever obejmuje cztery filary działań: modlitwa za wstawiennictwem świętego papieża, przeczytanie fragmentu jego nauczania i wspomożenie potrzebującego. W każdy poniedziałek, środę oraz piątek na oficjalnych kontach akcji w mediach społecznościowych są publikowane fragmenty nauczania św. Jana Pawła II.

Wcześniejsza modlitwa i lektura tekstów papieskich może inspirować i budzić wrażliwość, by widzieć wokół nas innych ludzi potrzebujących pomocy, zachęcić do obdarowywania się dobrem – zaznacza proboszcz ks. Krzysztof Balcer.

Parafianie zachęceni są również do wystawienia wizerunku papieża w oknie i wywieszenia flagi papieskiej. Powinno to jednak wynikać z podjętej wcześniej modlitwy, zapoznania się z nauczaniem papieża i okazania innym pomocy. Wówczas jest to autentyczne i naturalne. Manifestacja bliskości z papieżem powinna wynikać z potrzeby serca – wyjaśnia proboszcz.

2021-01-12 18:48

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Wiedniu uczczono św. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Wiedeń

św. Jan Paweł II

Joanna Łukaszuk-Ritter

Uroczystości w katedrze z biskupem Schwarzem. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października, w całym świecie oprawiane są liczne nabożeństwa. Data ta upamiętnia rozpoczęcie pontyfikatu papieża Polaka w 1978 r., kiedy to w jego homilii padły niezapomniane słowa „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. Słowa, które do dziś nie straciły nic na aktualności.

Również w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana uczczono w tym dniu św. Jana Pawła II uroczystym nabożeństwem z udziałem biskupa diecezjalnego Diecezji Sankt Pölten Aloisa Schwarza, przypominając przypadającą w tym roku dziesiątej rocznicy jego kanonizacji.
CZYTAJ DALEJ

Poruszające świadectwo nawrócenia Chopina w godzinie śmierci

2025-10-17 15:36

Adobe Stock

Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

Jak umarł Fryderyk Chopin? Czy był wtedy w łasce uświęcającej? Mija 176 lat od momentu, kiedy to 17 października odszedł najznamienitszy polski kompozytor. Przejmujące świadectwo jego nawrócenia opisał w liście do Ksawery Grocholskiej Ksiądz Aleksander Jełowicki, który zaopatrzył Chopina w sakramenty. „Bez ciebie, mój drogi, byłbym zdechł – jak świnia!” - miał powiedzieć Fryderyk na łożu śmierci.

Warto wczytać się w przejmujące świadectwo, które pozostawił kapłan towarzyszący w ostatnich chwilach Fryderykowi Chopinowi:
CZYTAJ DALEJ

To oni otrzymali statuetkę "Lubuski Samarytanin"

2025-10-18 20:18

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

lubuski samarytanin

Nowa Sól

Karolina Krasowska

Tegoroczna gala odbyła się w Nowosolskim Domu Kultury

Tegoroczna gala odbyła się w Nowosolskim Domu Kultury

W Nowosolskim Domu Kultury 18 października, w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza, patrona służby zdrowia, odbyła się gala nagrody Lubuski Samarytanin. To wyróżnienie przyznawane dla osób i instytucji, które w przykładny sposób służą chorym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję