Reklama

Niedziela Rzeszowska

Radio Via od 26 lat

8 grudnia minie kolejna rocznica emisji pierwszej audycji Katolickiego Radia Via, rozgłośni diecezji rzeszowskiej.

Niedziela rzeszowska 49/2020, str. I

[ TEMATY ]

jubileusz

Rzeszów

Radio Via

Ks. T. Nowak

Grzegorz Budak prowadzi audycję pt. Dobro wraca

Grzegorz Budak prowadzi audycję pt. Dobro wraca

Rok temu, z okazji jubileuszu 25-lecia radia, dokonano wielu podsumowań. Biskup Jan Wątroba zwrócił uwagę na ewangelizacyjną funkcję rozgłośni. – Radio Via oświetla życie światłem Ewangelii. Czyni to zarówno wprost, jak i pośrednio, m.in. przez programy kulturalne i muzyczne. Jeśli słowo Boże jest obecne w życiu wiernych, to rzuca właściwe światło na wszystko, w czym uczestniczymy na co dzień – mówił hierarcha na antenie radiowej.

Reklama

Popularyzacji słowa Bożego służą liczne audycje, a także muzyka z przesłaniem chrześcijańskim, która współistnieje z popularnymi przebojami ostatnich dekad.

W tegorocznym orędziu na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu papież Franciszek napisał, że aby się nie zagubić w codzienności, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść naprzód. Na antenie Radia Via słuchacze nie znajdą taniej sensacji, prowokacji, manipulacji. Katolicka rozgłośnia z Rzeszowa, z zasięgiem wykraczającym poza granice województwa podkarpackiego, jest najlepszym źródłem wiadomości, zwłaszcza na temat Kościoła diecezjalnego. Inspiracją dla twórców programu jest także najnowsza encyklika Fratelli tutti, w której papież Franciszek wiele miejsca poświęca agresji obecnej w komunikacji oraz ogromnej ilości niesprawdzonych informacji, skoncentrowanych na technicznym wymiarze życia. Radio Via w pierwszej kolejności zwraca uwagę na sens ludzkiej egzystencji, której fundamentem jest stworzenie i odkupienie przez Boga. Zasada dotyczy nie tylko programów religijnych, jak codzienne katechezy i komentarze do słowa Bożego, ale także audycji o zdrowiu, sporcie i uprawianiu działki. Wszędzie jest miejsce na Dobrą Nowinę.

Radio Via w pierwszej kolejności zwraca uwagę na sens ludzkiej egzystencji, której fundamentem jest stworzenie i odkupienie przez Boga.

Podziel się cytatem

Działalność radia jest możliwa dzięki zaangażowaniu materialnemu słuchaczy. Dwa razy w roku są organizowane diecezjalne zbiórki. Ponadto radio, na podstawie koncesji, może emitować określoną liczbę reklam, z których dochód stanowi pewną część utrzymania. W nielicznych parafiach funkcjonują Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Via. Ich członkowie od wielu lat systematycznie wspierają radio swoimi ofiarami, podobnie jak indywidualni darczyńcy. Darem dla radia są nie tylko pieniądze, ale także modlitwa i życzliwość. Dzięki ostatnim zbiórkom rozpoczął się pierwszy etap remontu studia radiowego: została zakupiona cyfrowa konsola w miejsce analogowej, która służy od początku istnienia radia i coraz częściej się psuje. Zaplanowana na maj br. adaptacja studia i wymiana konsoli zostały odwołane z powodu stanu epidemii. Pracownicy radia czekają na nowy sprzęt techniczny, a nade wszystko na powrót czasów, kiedy zapraszani goście do różnych audycji będą siedzieć w radiowym studiu, a nie po drugiej stronie telefonu.

2020-12-02 10:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świątynia pokolenia JPII

Niedziela rzeszowska 42/2018, str. I

[ TEMATY ]

parafia

Rzeszów

Joanna Drozdowska

Parafi a pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie

Parafi a pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do rodzinnego miasta w czerwcu 1999 r. powiedział: „W tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

W parafii w Toporowie

2021-08-01 17:50

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

parafia Przemienienia Pańskiego

sakrament bierzmowania

Toporów

Beata Pieczykura/Niedziela

– Jeżeli chcecie przeżyć przemienienie, jeżeli chcecie być tu, w Toporowie, na górze Tabor, bo wróćcie do swoich domów z głosem z nieba, głosem Boga, który mówi: Jezus jest moim Synem umiłowanym, słuchajcie Jezusa. Tak Go odrzucicie, to stracicie największy skarb w życiu. Niech Duch Święty uświęca nas i umacnia w szukaniu tego, co najcenniejsze – mówił bp Andrzej Przybylski 1 sierpnia w parafii św. Franciszka z Asyżu w Toporowie z racji odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję