Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ogród Wdzięczności

We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej został zainaugurowany pierwszy w Szczecinie Ogród Wdzięczności, który znajduje się w budynku Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 40/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Msza św.

kaplica

Kaplica Wieczystej Adoracji

Wiesław Podgórski

Abp Andrzej Dzięga wraz z wychowawcami seminarium celebruje pierwszą Mszę św. w kaplicy adoracji

Abp Andrzej Dzięga wraz z wychowawcami seminarium celebruje pierwszą Mszę św. w kaplicy adoracji

W ramach Ogrodu Wdzięczności abp Andrzej Dzięga poświęcił nową kaplicę adoracji w ciszy pw. św. Eliasza, a także DOM Maryi (skrót DOM oznacza: Dziewica Oblubienica Matka), jako miejsce spotkania i formacji. Kaplica adoracji wraz z DOMem mają osobne wejście z tyłu budynku seminaryjnego i są otwarte codziennie w godz. 6-23.

Miejsce szczególnej modlitwy

Powstanie Ogrodu Wdzięczności jest owocem Bożej łaski oraz wielu miesięcy pracy, modlitwy i cierpienia różnych osób. Kaplica adoracji Jezusa w ciszy wraz z DOMem to bardzo piękne miejsce, ozdobione m.in. scenami z życia św. Eliasza i z Nowego Testamentu autorstwa Bartosza Podgórskiego. Historia proroka niesie szczególne doświadczenie bliskości Boga, ale również momentów trudnych, paradoksów, depresji, objawienia Boga w „głosie zwyczajnej ciszy”. Sama adoracja otwiera na doświadczenie bezinteresowności, bycia przed Bogiem w całej prawdzie o sobie, w poczuciu bycia kochanym. Adoracja „integruje nasze życie i chroni je przed zupełnym rozbiciem” – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Adoracja integruje nasze życie i chroni je przed zupełnym rozbiciem.

Podziel się cytatem

By Jezus nie był sam

Reklama

Już dzisiaj wiele osób spontanicznie przychodzi do kaplicy adoracji na modlitwę. Taka forma jest zawsze możliwa i cenna, niemniej jednak bardzo zachęcamy do wpisywania się na stałą godzinę adoracji w tygodniu. W tym celu został stworzony specjalny grafik oraz system koordynatorów, którzy troszczą się o to, by Pan Jezus nie został nigdy sam w kaplicy.

Stała godzina adoracji to odpowiedź na wołanie Jezusa z Ogrodu Oliwnego: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (por. Mt 26, 40), a także wielka pomoc dla nas. Podejmujemy wiele aktywności i bardzo trudno jest nam dodać do nich jeszcze adorację (nawet raz w miesiącu). Gdy jednak wpiszemy ją na stałe do naszego rozkładu tygodnia, podobnie jak spotkania, siłownię, korepetycje, to się okaże, że jest to możliwe do wykonania.

Zobowiązanie do stałej godziny adoracji jest służbą wobec tych, którzy trafią do kaplicy tylko na chwilę. Stali adoratorzy są wspierani przez tzw. ratowników adoracyjnych, a całość systemu jest przemyślana tak, że znalezienie zastępstwa w sytuacji przeszkody czy wyjazdu nie stanowi większego problemu.

Zaproszenie do adoracji

Reklama

Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym z wielkim poświęceniem w powstawanie Ogrodu Wdzięczności oraz wszystkim, którzy jeszcze przyczynią się do jego rozwoju. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tego miejsca i gorąco zachęcamy do zapisywania się na swoją świętą godzinę adoracji. Jest to możliwe przez stronę internetową www.ogrodwdziecznosci.pl lub na miejscu, w kaplicy. Jest także dostępna specjalna aplikacja na telefon, dzięki której można na bieżąco obserwować grafik adoracji w kaplicy i przyjść szczególnie wtedy, gdy nie ma jeszcze zapisanych osób adorujących.

W kaplicy już dzisiaj bardzo odczuwa się obecność Boga i Maryi, Ogrodu Wdzięczności, która nieustannie wyśpiewuje hymn Magnificat dla Wszechmocnego, który uczynił Jej wielkie rzeczy.

2020-09-30 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. po nowemu

Niedzielny poranek 23 marca powitał świat słońcem, którego ostatnio wciąż było za mało, nadzieją i radością, że ten dzień wyczekiwany, przyniesie wzruszenie i... może podniesie i odnowi w nas, trochę leniwego, ale spragnionego Słowa, ducha? To przecież właśnie dziś w naszym, kuryłowskim Gminnym Ośrodku Kultury będziemy oglądać, słuchać i przeżywać treści objawienia Cataliny Rivas.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI stanowczo potępia ideę „małżeństwa homoseksualnego”

2021-09-15 10:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

„Koncepcja «małżeństwa homoseksualnego» stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy” – stwierdza papież-senior we wcześniej nie publikowanym artykule, zawarty w tomie „La Vera Europa Identità e Missione (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja), który ukaże się jutro we włoskich księgarniach.

Tekst Benedykta XVI jest najnowszym, żarliwym apelem do Europy, aby na nowo odkryła i potwierdziła swój prawdziwy rodowód i tożsamość, które uczyniły ją wielką i stanowią wzorzec piękna i humanizmu. Książka zawiera wstęp Papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

2021-09-17 17:10

[ TEMATY ]

Warszawa

profanacja

figura

wPolityce

W nocy z czwartku na piątek w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. Brak ponad metrowej figury dostrzegły siostry wracające z Mszy św.

W rozmowie z Radiem Warszawa proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko wskazał, że na intencjonalne działanie sprawców wskazuje kabel telefoniczny owinięty wokół szyi figury Maryi. Na szczęście figura wylądowała ona na miękkiej ziemi i liściach, nie uległa więc poważnemu zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję