Reklama

Wiadomości

Walczymy, by żyć w lepszej Polsce

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą #StopLGBT.
– Przez ostatnie lata obserwowaliśmy liczne ataki na rodzinę i symbole religijne. Chcemy zatrzymać ten proces – mówi Krzysztof Kasprzak, pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej.

Niedziela Ogólnopolska 37/2020, str. 28

Archiwum ŻiR

Organizatorzy protestu chcą zmian przepisów prawa

Organizatorzy protestu chcą zmian przepisów prawa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Projekt zmian powstał dzięki Fundacji Życie i Rodzina. Zdaniem jego autorów, ruch LGBT z coraz większą agresją domaga się uprzywilejowania, także prawnego, a promocję swoich pomysłów przeprowadza przez manifestację w coraz wulgarniejszy sposób, nie licząc się z prawami i odczuciami większości społeczeństwa. – Przez ostatnie 2 lata byliśmy świadkami wielu aktów agresji. W wielu miejscach w Polsce sprofanowano wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, liturgię Mszy św., a ostatnio figurę Chrystusa w Warszawie. Ten proces trzeba powstrzymać, zanim będzie za późno – mówi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

Lech Kaczyński zakazywał

Co roku do najbardziej gorszących wydarzeń dochodzi na największej manifestacji homoseksualistów w Warszawie. To w tym miejscu sprofanowana została Mszy św. – Kilka lat temu środowiska te ruszyły w Polskę, a do prowokacji i ataków na symbole religijne doszło m.in. w Gdańsku, Częstochowie i Krakowie – wylicza Kasprzak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Od kilku lat w środowiskach prorodzinnych dyskutowano nad tym, jak powstrzymać rosnącą agresję aktywistów LGBT. Ideałem byłby powrót do 2004 i 2005 r., kiedy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński. Wówczas zakazywał on tzw. parad równości. – Ja im nie zabraniam demonstracji, jeśli będą je organizować jako obywatele, a nie jako homoseksualiści – powiedział wówczas śp. Lech Kaczyński.

Reklama

Prezydent powoływał się wtedy na względy bezpieczeństwa publicznego. Z czasem środowiska aktywistów LGBT doprowadziły do zmiany orzecznictwa sądowego na swoją korzyść i dziś argument bezpieczeństwa jest nieskuteczny.

Dość propagowania!

Fundacja Życie i Rodzina postanowiła złożyć projekt, który zmienia prawo pod innym kątem. Chcą ochrony przestrzeni publicznej przed propagandą środowisk LGBT. Jako argument prawny przytaczają art. 18 Konstytucji RP, gdzie zapisano formułę, że „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

Proponowany projekt ustawy zakłada zmiany w ustawie o zgromadzeniach, m.in.: zakaz „wykorzystywania symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie”, a także zakaz „posiadania i wykorzystywania jakichkolwiek przedmiotów o erotycznym lub seksualnym charakterze, w szczególności przedmiotów imitujących narządy rozrodcze”. Dodatkowo inicjatorzy projektu chcą ograniczyć możliwość demonstrowania w przebraniach o erotycznym lub seksualnym charakterze oraz nago.

Zadanie dla polityków

Gdy fundacja zbierze 100 tys. wymaganych podpisów, projekt trafi do Sejmu. – Wybraliśmy najbardziej cywilizowany i demokratyczny sposób sprzeciwu wobec ludzi, którzy nas atakują. Walczymy, by nasze rodziny mogły żyć w normalnej i lepszej Polsce – mówi Kasprzak.

2020-09-09 11:43

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po informacjach medialnych ws. ks. Chmielewskiego prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Słupcy prowadzi śledztwo ws. nadużycia stosunku zależności, które dotyczy ks. Dominika Chmielewskiego – przekazał PAP prok. Piotr Wrzesiński. Chodzi o informacje medialne dotyczące relacji pomiędzy salezjaninem a jedną z uczestniczek jego rekolekcji.

Jak przekazał PAP Wrzesiński, śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 199 Kodeksu karnego, który mówi o doprowadzeniu innej osoby do obcowania płciowego, poddania się albo wykonania innej czynności seksualnej przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia. Za taki czyn grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Prezydent Nawrocki z małżonką przybyli na audiencję u papieża Leona XIV

2025-09-05 11:03

[ TEMATY ]

Watykan

Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

Leon XIV

PAP/KPRP Mikołaj Bujak

Prezydent RP Karol Nawrocki z małżonką Martą przybyli w piątek do Watykanu, gdzie wezmą udział w audiencji u papieża Leona XIV. Parze prezydenckiej, która przyjechała na dziedziniec świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim, towarzyszyło dwoje dzieci.

Na dziedzińcu parę prezydencką powitał regens Prefektury Domu Papieskiego ksiądz Leonardo Sapienza.
CZYTAJ DALEJ

Austria: arcybiskup Salzburga pielgrzymuje pieszo z Florencji do Rzymu

W bejsbolowej czapce, z turystyczną laską i w brązowym franciszkańskim habicie, arcybiskup Salzburga Franz Lackner idzie obecnie liczącą około 600 kilometrów Drogą św. Franciszka z Florencji do Rzymu. Wrażeniami z wędrówki „śladami założyciela swojego zakonu”, 69-letni franciszkanin i przewodniczący Konferencji Biskupów Austrii dzieli się na Instagramie i Facebooku, zamieszcza też zdjęcia.

„Wyruszenie tą drogą jako franciszkanin, to głębokie, wzruszające doświadczenie!” - relacjonuje abp Lackner. Obecny Rok Święty 2025, „w którym jesteśmy powołani, by być pielgrzymami nadziei, jest również dla mnie osobiście, naznaczony pielgrzymującą drogą wiary” - przyznał arcybiskup i franciszkanin.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję