Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Kiedy wreszcie wyruszysz w drogę

Niedziela zamojsko-lubaczowska 30/2019, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Krzysztof Hawro

Grupa św. Tomasza

Grupa św. Tomasza

Słowa pielgrzymkowego utworu powracają do mnie na kilka dni przed pieszą pielgrzymką. Nie wiem, ile osób wyruszy w tym roku na szlak XXXVII Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę. Nie wiem, jaka pogoda będzie towarzyszyła pielgrzymom. Wiem tylko jedno – zgodnie z treścią wspominanej przeze mnie piosenki pielgrzymkowej: „Nieraz rękę wyciągniesz prosząc, nieraz przyjdzie na deszczu spać, trochę bólu w tej drodze też musisz znać”. Jakże błogosławiony jest ten trud. Jakże błogosławione są stopy pielgrzymów! W głębi serca czuję radość, że już za kilka dni drogi naszej Ojczyzny zapełnią się pielgrzymami, którzy pod przewodnictwem swoich duszpasterzy wyruszą do Tronu Matki. Całuję już teraz Wasze obolałe stopy i dziękuję za Wasze świadectwo wiary! Swoją modlitwą, swoim śpiewem powiedzcie napotkanym siostrom i braciom, jak dobrze jest być chrześcijaninem.

Piesze pielgrzymowanie to przede wszystkim łaska spotkania z Bogiem obecnym w drugim człowieku i otaczającym nas świecie. Jest to także wezwanie do naśladowania świętych i błogosławionych, którzy patronują pielgrzymkowym wspólnotom. Dlatego wszystkim pielgrzymom, którzy wyruszą z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i Lubaczowa życzę, by w wędrówce do Jasnogórskiej Matki wspierało ich wstawiennictwo świętych patronów. Życzę wam gorliwości św. Tomasza – swoim życiem i pielgrzymim trudem głoście Ewangelię. Życzę wam także odwagi św. Stanisława i św. Wojciecha – nie poddawajcie się trudom, bądźcie wierni do końca. I wreszcie: umiejcie znosić trudy z pokorą św. Józefa, a to, co zrodzi ból, co wyda się złem, chciejcie jak bł. ks. Jerzy zwyciężyć dobrem. Pozdrawiam też grupę duchową – niech razem ze św. Janem Pawłem II towarzyszy pielgrzymom modlitwą i cierpieniem.

2019-07-24 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: Narodowa Pielgrzymka Węgrów

[ TEMATY ]

pielgrzymka

ADAM RAK

Na Jasnej Górze trwa dwudniowa IV Narodowa Pielgrzymka Węgrów. W spotkaniu udział biorą biskupi, kapłani, paulini i ok. 700 wiernych przybyłych nie tylko z terenów dzisiejszych Węgier, ale także spoza granic, m.in. z Rumunii i Słowacji. Tegoroczna pielgrzymka jest dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II.

Celem narodowych pielgrzymek naszych sąsiadów jest przypomnienie, że Polskę i Węgry łączy bardzo wiele, a przede wszystkim: wiara katolicka, historia i dzieje Zakonu Paulińskiego, który powstał na Węgrzech i stamtąd przybył do Polski.

CZYTAJ DALEJ

Szwajcaria: mieszkańcy za małżeństwem i adopcją dzieci dla par jednopłciowych

2021-09-27 14:12

[ TEMATY ]

małżeństwo

adopcja

LGBT

Szwajcaria

Adobe Stock

Szwajcarzy opowiedzieli się w referendum za zmianą w Kodeksie Cywilnym, która przyznaje parom jednopłciowym prawo do zawierania małżeństwa i adopcji dzieci. Propozycję tę poparło 64,1 proc. głosujących. Do urn poszło 52,6 proc. obywateli.

Konferencja Szwajcarskich Biskupów opowiadała się przeciwko projektowi. Podkreślając jednocześnie konieczność walki z wszelkimi dyskryminacjami, optowała za adaptacją do potrzeb par jednopłciowych istniejących już przepisów dotyczących związków partnerskich. Występowała jednak przeciwko udostępnieniu tym parom możliwości zapłodnienia in vitro.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: jesteście kobietami, które poszły za Jezusem z Galilei!

2021-09-28 09:41

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jesteście siostrami zakonnymi, dziewicami konsekrowanymi, wdowami konsekrowanymi, dlatego, że zafascynował was Jezus, ale ta pierwsza fascynacja - ona jest łatwa do przysłonięcia rozmaitymi rzeczami. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję