Reklama

Kościół

Akcja Dom

Niedziela Ogólnopolska 3/2019, str. 68

[ TEMATY ]

pomoc

Archiwum ks. Mariusza Boguszewskiego/PKWP

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów, Rycerze Kolumba, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, we współpracy z Fundacją PGE organizują zbiórkę środków na budowę mieszkań w Dolinie Niniwy w północnym Iraku dla chrześcijan, którzy stracili dorobek całego życia na skutek walk z tzw. Państwem Islamskim. Większość ich domów została zniszczona, a świątynie zostały splądrowane.

I Ty możesz się włączyć w budowę domów w Dolinie Niniwy, m.in. w dwóch miastach: BARTELLA i BASZIKA, gdzie setki chrześcijańskich rodzin czekają na Twoją pomoc. Tam od II wieku żyją nasi bracia chrześcijanie. Tam też jest nasz Pan – Jezus Chrystus. Jak powiedział kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, który gościł niedawno w Iraku, „na tej ziemi rozpoczęła się historia zbawienia, która dzisiaj realizuje się przez chrześcijan tutaj żyjących”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Kard. Parolin podkreślił, iż „rzeczą godną pochwały jest powrót wielu osób i rodzin oraz odbudowa domów w Dolinie Niniwy”. Zwrócił również uwagę na to, by wraz z odbudową materialną „zrekonstruować zaufanie” oraz „posklejać tkankę społeczną zniszczoną przez zdrady, żal i nienawiść”. To jest „powołanie chrześcijan w Iraku i na tym polega ich misja. Chodzi bowiem o wierność korzeniom oraz o budowę lepszej przyszłości dla dzieci”.

Aby tak się stało, potrzeba również Twojej pomocy. Dlatego możesz się włączyć w Akcję DOM i przekazać na ten cel stosowne środki.

Do AKCJI DOM zapraszamy również przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i ruchy religijne.

Ofiary można wpłacać na konto:

Fundacja NIEDZIELA. Instytut Mediów

Tytuł przelewu: Akcja DOM

Numer konta PLN:

65 1140 2004 0000 3602 7608 3791

Numer konta USD:

PL 68 1140 2004 0000 3212 0438 5670

Numer konta EUR:

PL 13 1140 2004 0000 3612 0438 5688

Swift BREXPLPWMBK

2019-01-16 11:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzisiaj rusza nowy telefon zaufania dla dzieci

[ TEMATY ]

dzieci

pomoc

telefon zaufania

Informacja prasowa

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Krzysztof Wons SDS na Wielki Post: powróćmy do słuchania Słowa Bożego

2026-02-18 15:02

[ TEMATY ]

Wielki Post

Ks. Krzysztof Wons SDS

Diecezja płocka/Facebook

Powrót do słuchania Słowa Bożego jest powrotem do żywej wiary i osobistej relacji z Bogiem - podkreśla ks. Krzysztof Wons SDS, rekolekcjonista, ceniony kierownik duchowy i dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Jak zaznacza, bez słuchania nie ma spotkania, a bez spotkania nie rodzi się więź. - To może być bardzo dobry trop na nadchodzący Wielki Post - dodaje rekolekcjonista.

We wtorek 17 lutego w Domu Rekolekcyjnym „Studnia” w Płocku zakończyły się rekolekcje dla księży - „dni pustyni” wprowadzające w Wielki Post. Trzydniowe skupienie, poświęcone powołaniu i wyborowi, było przeżywane drogą lectio divina z Ewangelią według św. Marka. Rekolekcje poprowadził ks. Krzysztof Wons - salwatorianin, rekolekcjonista, kierownik duchowy i dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.
CZYTAJ DALEJ

40 pytań Jezusa: "Czemuście Mnie szukali?"

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Czasem szukamy Boga w napięciu i niepokoju. Tymczasem On jest tam, gdzie trwa relacja z Ojcem. Może twoje szukanie jest zbyt nerwowe? Może trzeba mniej działać, a bardziej być?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję