Reklama

Wiadomości

Trwa akcja „Ołówek dla Afryki”

Trwa druga edycja akcji „Ołówek dla Afryki” zorganizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Zebrane w jej ramach przybory szkolne zostaną wysłane do misyjnych szkół w różnych krajach Afryki. Fundacja czeka na nie do końca lutego.

[ TEMATY ]

akcja

nick.amoscato / photo on flickr

Jak informuje KAI Justyna Janiec-Palczewska, wiceprezes zarządu Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, poprzednia edycja akcji „Ołówek dla Afryki”, przeprowadzona przed 5 laty, przyniosła cztery tony przyborów szkolnych, które fundacja wysłała do Afryki. Także tym razem celem akcji jest wsparcie misyjnych szkół w Afryce.

- Chcemy wyposażyć ich uczniów w darmowe przybory szkolne, a tym samym spowodować, by posłanie dziecka do szkoły nie było dla rodziców czy krewnych wydatkiem, według nich niestety zazwyczaj zbędnym - wyjaśnia wiceprezes zarządu fundacji dodając, że tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy i bezradności.

Reklama

Szkoła jest najlepszą inwestycją w przyszłość tych dzieci. - Tylko w szkole mogą się dowiedzieć o istnieniu innego życia. Tylko w szkole usłyszą, jak ustrzec się przed groźnymi chorobami, w tym AIDS, które dziesiątkują ich rodziny czy sąsiadów i nauczą się urzędowego języka - wymienia Janiec-Palczewska.

Do końca lutego fundacja czeka na przybory szkolne, a dokładnie na długopisy, ołówki, kredki, kredy i gumki. Ze względu na gorący, afrykański klimat nie przydadzą się natomiast flamastry, plasteliny i farbki. Przybory można dostarczać do siedziby fundacji mieszczącej się w domu parafialnym parafii pw. św. Jana Kantego przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu.

Można też wpłacić dowolną kwotę pieniędzy na konto fundacji z dopiskiem „Ołówek dla Afryki”. Zostaną one przeznaczone na opłacenie przesyłek, bowiem koszt dostarczenia jednej paczki to ok. 300 zł. Więcej na www.medicus.ump.edu.pl.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja organizuje m.in. wysyłanie do pracy na misjach polskich lekarzy i pielęgniarek oraz rozmaite akcje pomocowe, oprócz akcji „Ołówek dla Afryki” także „Opatrunek na Ratunek”, „Puszka dla Maluszka” czy „Pomoc dla dzieci z Afganistanu”.

2015-02-06 18:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trwa "Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy"

[ TEMATY ]

akcja

BOŻENA SZTAJNER

Kielecka kuria oraz MIVE Polska zachęcają do ofiarności podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Św. Krzysztofa, który potrwa od 23 do 30 lipca, pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. W ramach wydarzenia w kościołach diecezji trwa akcja „Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy ", polegająca na zbiórce ofiar na środki transportu dla księży posługujących na misjach.

"Akcja św. Krzysztof" to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik KEP o raporcie komisji ws. o. Pawła M.: tak ogromna manipulacja jest niewyobrażalna

2021-09-16 13:55

[ TEMATY ]

dominikanie

Ks. dr Leszek Gęsiak SJ

flickr.com/episkopatnews

"To, że doszło do tak ogromnej manipulacji dokonanej przez duchownego, i to wobec osób dorosłych, jest niewyobrażalne, ale wymaga też wielkiego współczucia i wsparcia pokrzywdzonych" - powiedział w czwartek rzecznik Episkopatu Polski, komentując wczorajszą publikację raportu dotyczącego działania o. Pawła M., który dopuścił się przemocy fizycznej i psychicznej wobec osób w duszpasterstwie. Zdaniem ks. Leszka Gęsiaka SJ, byłoby jednak dużym nadużyciem deprecjonowanie gigantycznej pracy wykonywanej przez zakon dominikanów w Polsce.

Pytany o komentarz do wczorajszej prezentacji raportu na temat o. Pawła M. rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ stwierdził, że przedstawione na niej fakty w dużej mierze były już znane, niemniej jednak są to fakty porażające. - To, że doszło do tak ogromnej manipulacji dokonanej przez duchownego, jest niewyobrażalne. Ból ludzi, którzy zostali tą działalnością doświadczeni, ból ofiar, a mówimy nie o osobach małoletnich, ale dorosłych, a więc ta manipulacja musiała być tak duża, skoro ulegali jej dorośli ludzie - to jest godne pożałowania. Ten ból wymaga z jednej strony na pewno wielkiego współczucia, ale też wsparcia ich w tym wszystkim, czego będą potrzebować - dodał rzecznik KEP.

CZYTAJ DALEJ

Podhale pamięta o Sybirakach

2021-09-17 12:39

[ TEMATY ]

Sybiracy

Podhale

Damian Krawczykowski /Niedziela

Mieszkańcy Zakopanego i okolic 17 września uczcili pamięć o ofiarach reżimu komunistycznego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Sybiraków w Starym kościółku przy ul. Kościeliskiej. Licznie zebrani wierni po Eucharystii udali się pod symboliczny Grób Sybiraków na Pęksowym Brzyzku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję