Reklama

Zaproszenie na kongres

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. I

Kochani Czytelnicy!

Zapraszam Was do udziału w II Międzynarodowym Kongresie Ruchu „Europa Christi”. Ogólny program kongresu udostępniliśmy już w poprzednim numerze „Europa Christi”. Obecnie zamieszczamy program szczegółowy.

Ten kongres to naprawdę wielkie wydarzenie. Mogą Państwo skorzystać z zaproszenia w Częstochowie, Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi i ostatniego dnia w Częstochowie lub zakończenia w Krakowie.

Reklama

Hasło kongresu brzmi: „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”. Tematy kongresowe zawierają bardzo ważne problemy i wyzwania. Jesteśmy ciągle jeszcze pod urokiem świętego Papieża Polaka. Modlimy się do niego. Wielu z nas doznaje łask przez jego pośrednictwo u Boga. Kościół żyje jego bogatą spuścizną. Ze wzruszeniem słuchamy jego pięknych przemówień – to wielka nauka dla Polski, a także dla Europy i świata. Dlatego wielu mówi o nim: Ojciec Europy. Jednocześnie wielu składa podpis pod petycją do Ojca Świętego Franciszka, by dołączył św. Jana Pawła II do grona świętych patronów Europy. Podczas kongresu będziemy mogli podpisać się pod tą prośbą. Europa potrzebuje takiego wodza i patrona!

Zbliżający się kongres zgromadzi prelegentów i wykładowców z Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Australii, co wzbudza duże zainteresowanie.

Kochani! Bardzo Was proszę, zainteresujcie się tematami poszczególnych sesji kongresowych. Zapoznajcie się z programem. Niech przyjadą ludzie młodzi, uczniowie szkół średnich, studenci. Zapraszamy oazowiczów, harcerzy, młodzież z KSM, duszpasterstwo akademickie, Akcję Katolicką, KIK, uniwersytety III wieku, nauczycieli. Wszyscy mogą wiele skorzystać z wykładów.

Reklama

Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęli znakomici goście. Bardzo ważnym punktem będzie dzień 16 października – to 40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Organizatorzy zrobią wszystko, żebyśmy czuli się dobrze w Rzeszowie-Jasionce.

Zwracam się szczególnie do księży. Popatrzcie jak Szatan chce zniszczyć polskiego kapłana. Ruch „Europa Christi” pragnie jednoczyć chrześcijan Europy, by bronić Kościoła i jego kapłanów. Dziwię się, że niektórzy urzędnicy są tak zaślepieni, iż podejmują sugestie Księcia Ciemności. Pomóżmy im otworzyć oczy.

Dlatego – przybądźcie na kongres. Zgłoście swój udział w Ruchu „Europa Christi”. My katolicy nie możemy pozostawać jako bezkształtna masa, którą poganiają słudzy szatana. Musimy obronić Kościół, kapłanów, nasze święte znaki, zwłaszcza krzyż. Nie pozwolimy na świętokradzkie akty. Jako ludzie wierzący w Chrystusa Zmartwychwstałego wykrzykniemy pełne zwycięstwo: Alleluja! Bezbożnicy chcą nam zaoferować cywilizację śmierci i beznadziei. A my im odpowiemy radosnym, pełnym dynamiki życia obwieszczeniem Chrystusa: „Zmartwychwstałem i jestem z wami” (por. Mt 28, 20).

Jeszcze raz zapraszam: Polaku, Europejczyku! Przyjedź na kongres, wybierz sesję, która ci odpowiada. Czekamy na ciebie z otwartymi ramionami. Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy do pięknej wieczności.

Bądźmy wszyscy solidarni!

2018-09-26 08:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na Jasnej Górze: Rodzina znakiem Bożej miłości w świecie

2021-09-26 14:47

[ TEMATY ]

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

O tym, że rodzina ma być wśród świata znakiem i szkołą miłości Boga, zwłaszcza wobec najsłabszych: dzieci, starszych, niepełnosprawnych, w różny sposób wykluczanych i tych bez domu, mówił w homilii abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. z udziałem uczestników 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Pielgrzymka stanowiła centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia.

Abp Ryś podkreślił w homilii, że rodzina jest i powinna być podstawową i najważniejszą przestrzenią, w której uczymy się troski, uważności na najmniejszych; dzieci, w tym te poczęte a jeszcze nienarodzone, starszych, chorych, niepełnosprawnych. - W tym względzie rodzina spełnia niesłychaną rolę wobec całych społeczeństw. Dramatyczne jest społeczeństwo, które się tego nie uczy od rodziny. Dramatyczne jest społeczeństwo, które zamiast zatroszczyć się o tych, co są najsłabsi, potrafi ich zabijać. Niesłychane jest społeczeństwo, które nie dało się wychować rodzinie jako tej podstawowej ludzkiej wspólnocie, od której wszystkie inne powinny czerpać sposoby myślenia, działania. Państwo, Kościół, wszyscy się w jakiś sposób uczymy od rodziny, a uczymy się wtedy, kiedy mamy w sobie tę koncentrację na najmniejszych – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję