Reklama

Kącik Różańcowy

Różańcowe świadectwo

Niedziela łomżyńska 13/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wraz z żoną od lata należymy do Kółek Różańcowych w parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Papież Pius XII mówił: "Jeśli pragniecie pokoju w swej rodzinie, odmawiajcie Różaniec". Moje doświadczenia życiowe w pełni te papieskie przesłanie potwierdziły. Pragnę dodać, iż dopiero codzienne odmawianie Różańca uczyniło moją rodzinę szczęśliwą, cieszącą się nieustanną opieką Matki Bożej Różańcowej. Różaniec wnosi do naszej rodziny miłość i spokój, ciepło i radość. Pozwala inaczej zrozumieć i przeżywać wydarzenia zarówno te szczęśliwe i radosne, jak i smutne. Ułatwia otwarcie się na drugiego człowieka. Modlitwa różańcowa umacnia naszą wiarę w Boga, wzmacnia nadzieję na królestwo Boże, daje sens i radość życia wbrew codziennym problemom i kłopotom. Pozwala zrozumieć sens cierpienia i cel naszej ziemskiej pielgrzymki. Jestem wieloletnim uczestnikiem pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych w Polsce, w tym także na Jasną Górę. Po przebytym zawale serca przed czterema laty znalazłem się w dużej depresji, ogarnął mnie paniczny lęk przed każdą nocą, że się nie obudzę. Nie zaprzestawałem modlitwy, w tym różańcowej, o zdrowie i wyjście z lęku przed nagłą śmiercią. Według zaleceń lekarza kardiologa miałem zrezygnować z udziału w pieszej pielgrzymce, co jeszcze pogłębiło moje załamanie. Na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki zacząłem słyszeć wewnętrzny głos utwierdzający mnie w przekonaniu, że muszę podjąć to wyzwanie. Tak też uczyniłem. Po trzech miesiącach po zawale - wbrew zaleceniom lekarskim, trwodze żony i moim jeszcze obawom - stanąłem jak co roku na szlaku pielgrzymim. Doświadczyłem wiele bólu, do łez włącznie, przeżywałem momenty zwątpienia. Z pielgrzymowaniem jest związane również inne wydarzenie. Moja kuzynka nie mogła mieć z mężem dziecka pomimo leczenia. Przez kilka kolejnych lat zanosiłem podczas pielgrzymek intencje Różańca o potomstwo dla nich. Od ubiegłego roku po 7 latach małżeństwa moja kuzynka jest w stanie błogosławionym. Głęboko wierzę, że stało się to za przyczyną Matki Bożej Różańcowej. Podobnie jak i to, że doświadczyłem z rodziną za sprawą modlitwy różańcowej wielu łask i darów, m. in. wykształcenie naszej córki na nauczyciela religii i jej misja w tym zawodzie, wspólne piesze pielgrzymowanie z żoną i dziećmi (...). Bracia i Siostry w wierze, weźcie różaniec św. do rąk, a doświadczycie wielkiej miłości i dobroci Boga i Matki Bożej, tak jak ja i moja rodzina. Nasz ukochany Ojciec Święty - Papież Jan Paweł II jako Namiestnik Chrystusowy dał nam, wszystkim ludziom, wspaniały i bezcenny dar, ogłaszając Rok Różańca Świętego. To jest nasza nadzieja i szansa na stanie się autentycznymi dziećmi Bożymi. Odtrącenie tego daru, to skazanie się na potępienie wieczne, z czego każdy winien zdawać sobie sprawę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pan zaprasza nas do zatrzymania się i spojrzenia w głąb siebie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pixabay.com

Rozważania do Ewangelii J 11, 45-57.

Sobota, 12 kwietnia. Wielki Post
CZYTAJ DALEJ

Jak przeżywać Wielki Tydzień?

Niedziela wrocławska 13/2010

[ TEMATY ]

Wielki Tydzień

Karol Porwich/Niedziela

Przed nami wyjątkowy czas - Wielki Tydzień. Głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Tygodnia pozwala odkryć sens życia, odzyskać nadzieję i wiarę. Same Święta Wielkanocne, bez prawdziwego przeżycia poprzedzających je dni, nie staną się dla nas czasem przejścia ze śmierci do życia, nie zrozumiemy wielkiej Miłości Boga do każdego z nas. Wiele rodzin polskich przeżywa Święta Wielkanocne, zubożając ich treść. W Wielkim Tygodniu robi się porządki i zakupy - jest to jeden z koszmarniejszych i najbardziej zaganianych tygodni w roku, często brak czasu i sił nawet na pójście do kościoła w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. Nie pozwólmy, by tak stało się w naszych rodzinach.
CZYTAJ DALEJ

Obchody 1000-lecia Korony Polskiej

2025-04-12 17:09

[ TEMATY ]

spotkanie

RED

W Krakowie trwają uroczyste obchody z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego i 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II organizowane przez wydawnictwo Biały Kruk. Dzisiejszy wieczór to seria wykładów Autorów Białego Kruka, którzy nie tylko poprzez swoje książki, ale i na żywo dzielą się z gośćmi spotkania swoją wiedzą, doświadczeniem i patriotyzmem podczas starannie przygotowanych prelekcji.

Wydarzenie to jest również premierą trzech wyjątkowych, rocznicowych książek: „Pierwsze królestwo” prof. Wojciecha Polaka, „Monarchia polska” prof. Grzegorza Kucharczyka oraz „Największy z rodu Polaków” Jolanty Sosnowskiej (tekst) i Adama Bujaka (zdjęcia).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję