Reklama

„Gloria Artis” i nagroda SAWP-u dla Piotra Iwickiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Współpracujący z Redakcją „Niedzieli” Piotr Iwicki, czynny muzyk, dziennikarz i krytyk, na co dzień pracownik Polskiego Radia, został odznaczony przez wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Ceremonia miała miejsce w czasie koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a w imieniu wiceprezesa Rady Ministrów laudację wygłosił Tadeusz Deszkiewicz, doradca Prezydenta RP do spraw kultury, szef Radia dla Ciebie. Na tej samej uroczystości nagrodę specjalną Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych (SAWP) wręczyli muzykowi i dziennikarzowi również Aleksander Nowacki – zastępca prezesa zarządu SAWP i Jarosław Kamiński – dyrektor biura. Nagroda wiąże się z 30-leciem pracy artystycznej Piotra Iwickiego i – jak powiedział Nowacki – jest ona szczególna – jest to bowiem gest uznania kolegi przez kolegów.

Piotr Iwicki ma na swoim koncie ponad 50 płyt, w tym albumy nagradzane Fryderykiem. Koncertował na niemal całym świecie, z muzyką zarówno poważną, jak i rozrywkową. Przez 29 lat był szefem sekcji perkusji Warszawskiej Opery Kameralnej, prawie półtora roku szefował Agencji Muzycznej Polskiego Radia. W swoim dorobku ma ponad 10 tys. prasowych publikacji, w „Niedzieli” zajmuje się szeroko pojmowaną tematyką muzyczną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2017-06-12 14:56

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś słyszymy, jak Jezus wstaje od uroczystej wieczerzy i zaczyna myć uczniom nogi

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Pio Si/pl.fotolia.com

Rozważania do Ewangelii J 13, 1-15.

Czwartek, 17 kwietnia. Wielki Czwartek
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na webinar „Komunikacja w relacjach”

2025-04-17 22:50

plakat organizatorów

    Dlaczego komunikacja między dwiema osobami bywa tak trudna? Jak wyrażać swoje zdanie, aby zostać zrozumianym?

Już 24 kwietnia 2025 r. na bezpłatnym webinarze pt. „Komunikacja w relacjach” porozmawiamy o komunikacji i sposobach, aby uczynić ją skuteczną i łatwiejszą.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję