Reklama

Radomszczańska Cecyliada

W Radomsku w dniach 19-20 listopada 2016 r. odbędzie się III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej – Radomszczańska Cecyliada. Do udziału w części konkursowej organizatorzy zapraszają solistów, instrumentalistów, zespoły wokalne, chóry kościelne, chóry gospel, schole liturgiczne i dziecięce. Przesłuchania odbędą się 19 listopada 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w godz. 9-15. W tym roku motywem przewodnim jest pieśń o Bożym Miłosierdziu, którą uczestnicy zaprezentują jako utwór programowy. Równolegle trwać będą Targi Cecyliańskie, na których będzie można zaprezentować i zobaczyć ofertę wyrobów związanych z rynkiem muzycznym i religijnym.

20 listopada br. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Radomsku o godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. w intencji uczestników i organizatorów festiwalu, natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się koncert laureatów, w którym wystąpi także zespół Exodus 15. Zgłoszenia do konkursu festiwalowego przyjmowane są do 17 listopada br. na stronie: www.radomszczanskacecyliada.pl w zakładce: Formularz zgłoszeniowy do konkursu.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Rodzina Rodzin im. św. Jana Pawła II przy współudziale parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz MDK w Radomsku. Patronat honorowy objęli: abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc i Starostwo Powiatowe w Radomsku.

2016-11-02 11:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież do laureatów Nagrody Ratzingera: jego myśl teologiczna nadal owocuje i działa

2022-12-01 14:48

[ TEMATY ]

Franciszek

Fr Ameer Jaje

Papież Franciszek w Iraku

Papież Franciszek w Iraku

Myśl teologiczna Josepha Ratzingera nadal owocuje i działa. Wszyscy czujemy duchową obecność Papieża Seniora i jego towarzyszenie modlitwą całemu Kościołowi. Papież Franciszek mówił o tym w czasie ceremonii wręczenia Nagrody Ratzingera. W tym roku jej laureatami są francuski jezuita i patrolog, ojciec Michel Fédou, oraz amerykański prawnik, prof. Joseph Halevi Horowitz Weiler, który jednocześnie jest pierwszym żydem otrzymującym to prestiżowe wyróżnienie.

Franciszek wspomniał o swych braterskich i serdecznych spotkaniach z papieżem seniorem. Nawiązując do jego wybitnej myśli teologicznej przypomniał, że Benedykt XVI nie tylko osobiście uczestniczył w Soborze Watykańskim II i wniósł wielki wkład w przygotowanie najważniejszych dokumentów soborowych, ale i aktywnie realizował jego postanowienia, najpierw u boku Jana Pawła II, a następnie jako pasterz Kościoła powszechnego. Jego nauczanie publikowane jest w różnych językach w serii „Opera Omnia” i wciąż stanowi solidną podstawę teologiczną drogi Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

Karol Porwich/Niedziela

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Targi Wydawców Katolickich

2022-12-02 07:57

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich

Z inicjatywy Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II od 2 do 4 grudnia w gmachu KUL odbędą się już po raz 23. Targi Wydawców Katolickich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję