Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej odbył się 8 października 2016 r. w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Organizatorem kursu był ks. Piotr Skiba

W spotkaniu uczestniczyło ok. 200 osób z różnych wspólnot, m.in. ze Szczecina, Wołczkowa, Mierzyna, Goleniowa, Nowogardu, Świnoujścia, Pyrzyc, Stargardu, Brudzewic, Marianowa, Siekierek, Dębna, Mieszkowic, Kostrzyna, Międzywodzia i Polic.

Kurs był wielką łaską od Pana – pozwolił doświadczyć umocnienia i jedności w Bogu, a także zjednoczenia w pragnieniu odnowy Kościoła w charyzmatycznej ewangelizacji. Uczestnicy mogli zobaczyć, jak wprowadzać modlitwę charyzmatyczną w życie osobiste, wspólnot i parafii, aby doświadczać przemiany wynikającej z Zesłania Ducha Świętego.

Modlitwa charyzmatyczna

Reklama

Modlitwa charyzmatyczna oznacza otwarcie się na Ducha Świętego i posługiwanie charyzmatami w sposób odpowiedzialny w postawie dziękczynienia. Modlitwa charyzmatyczna jednoczy wszystkich uczestników w Duchu Świętym i pozwala wspólnie budować Kościoł oraz głosić Królestwo Boże. Modlitwa charyzmatyczna to doświadczenie, że zmartwychwstały Pan Jezus przychodzi do nas i wylewa Ducha Świętego. To bezpośrednia relacja z Bogiem „twarzą w twarz”. Stając na takiej modlitwie, wierzymy, że Bóg jest silniejszy i większy od naszych słabości, problemów i pozostawiamy je Bogu, skupiając się w modlitwie na uwielbieniu Boga, na dziękczynieniu za Jego miłosierdzie. Wchodzimy w relację z Bogiem Miłosiernym, który nam przebaczył. Otwieramy się całkowicie na działanie Ducha Świętego i doświadczamy Pięćdziesiątnicy.

Aby nauczyć się modlić, trzeba się modlić! Uczestnicy kursu mogli poznać podstawowe wskazówki, jak jednoczyć się w Duchu Świętym, jak posługiwać charyzmatami, jak wielbić Boga oraz jak uczestniczyć i prowadzić taką modlitwę. Bardzo ważnym aspektem jest porządek, aby wszelkie charyzmaty mogły działać w jedności. Model takiej modlitwy możemy odnaleźć w Pięćdziesiątnicy (Dz 2,1-14), gdzie Apostołowie jednomyślnie trwali na modlitwie (Dz 1,14) oraz otworzyli się na Ducha Świętego (Łk 24,49). Pięćdziesiątnica to fundament Kościoła świętego. Podczas takiej modlitwy jednoczymy się, jednomyślnie trwając na modlitwie, otwierając się na Ducha Świętego. Odpowiadamy na Boże wezwanie, aby otoczyć Syna chwałą (J 12,28; Flp 2,9-11).

Jezus Chrystus

W centrum modlitwy charyzmatycznej jest Jezus Chrystus. To Pan Jezus przychodzi ze swoimi charyzmatami i jednoczy uczestników, budując Jego świątynię. Wszyscy jesteśmy jednością. Członkami tego samego Ciała Chrystusa. Łączmy się w jedność i wielbijmy Pana. Szczególnie teraz szukajmy takich wspólnot, miejsc modlitwy, gdzie wierni wspólnie i jednomyślnie trwają na modlitwie, gdzie przychodzi Duch Święty i przemienia ludzkie serca.

Problemem współczesnej wiary jest to, że wielu ludzi modli się tylko do „zmarłego” Chrystusa, że nie wierzą już w Jego zmartwychwstanie, w Jego obecność i działanie tu i teraz. Kiedy zaczynamy naprawdę wierzyć, wielbić i adorować zmartwychwstałego Chrystusa, nasze życie przemienia się w radość i pokój serca. Takiego uwielbienia chce Bóg! Bo Któż jak Bóg! Mamy wiele powodów, by wielbić Pana, by Mu dziękować, dlatego nie zapominajmy, co On dla nas uczynił, ale też pamiętajmy, że zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał i przyszedł do Apostołów, wylewając na nich swego Ducha Świętego. Do dnia dzisiejszego przychodzi Pan Jezus Zmartwychwstały i zaprasza każdego z nas. Otwórzmy się tylko na Ducha Świętego, a w naszych sercach popłynie moc prawdziwej miłości, radości i pokoju.

2016-10-27 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pochylić się nad Bożym Słowem

Niedziela zamojsko-lubaczowska 4/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Biblia

formacja

kurs

Joanna Ferens

Kurs formacji biblijnej cieszy się zainteresowaniem wiernych

Kurs formacji biblijnej cieszy się zainteresowaniem wiernych

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – wskazał św. Hieronim. W świetle tej wypowiedzi napiszę kilka słów na temat Niedzieli Słowa Bożego.

Byłem wtedy w Rzymie, gdy przeczytałem informację o decyzji papieża Franciszka, że od 2020 r. III niedziela zwykła co roku będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Swoją wolę wyraził w motu proprio „Aperuit illis”, w którym czytamy, że ten obchód ma pomóc, „aby w ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Menedżerka Heynena: praca z Polkami wydaje się Vitalowi być bardzo ciekawym wyzwaniem

2021-09-20 16:07

[ TEMATY ]

sport

siatkówka

PAP/Andrzej Grygiel

Vital Heynen

Vital Heynen

Menedżerka Vitala Heynena Ola Piskorska potwierdziła PAP, że będący dotychczas trenerem polskich siatkarzy Belg bardzo chciałby spróbować sił w pracy z kobiecą reprezentacją tego kraju. "Lubi wyzwania, a to mu się wydaje być bardzo ciekawym wyzwaniem" - zaznaczyła.

Polscy siatkarze w niedzielny wieczór w katowickim Spodku wywalczyli pod wodzą Heynena brązowy medal mistrzostw Europy. Umowa szkoleniowca, który rozpoczął współpracę z tym zespołem w 2018 roku, wkrótce wygasa. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk po nieudanych igrzyskach w Tokio przekazał, że nie zostanie ona przedłużona, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko. Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po zakończeniu występu w czempionacie Starego Kontynentu w szatni właściwie pożegnał się z podopiecznymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję