Reklama

Ludzie z pasją

Komunikat z obrad Krajowej Rady KSM

Niedziela Ogólnopolska 44/2016, str. 53

[ TEMATY ]

Niedziela Młodych

Przenieść piękno, które działo się w życiu Matki Bożej do naszego życia – mówił bp Tadeusz Lityński na rozpoczęcie obrad Krajowej Rady KSM w Rokitnie, w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. – Istnieje wysokie prawdopodobieństwo – humorystycznie zauważył asystent generalny KSM ks. Zbigniew Kucharski – że jak odbędzie się za jakieś 20 lat spotkanie Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, to będą w nim uczestniczyć te same osoby, które dzisiaj są obecne na Krajowej Radzie KSM. Obrady obejmowały wystąpienia gości, dyskusje, pracę w grupach, prezentację dotychczasowych i przyszłych działań. W rozważaniach dotyczących przyszłości współpracy KSM z Akcją Katolicką uczestniczyła prezes Zarządu KIAK Urszula Furtak.

Reklama

– Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa jest bardzo dobrze przyjmowana przez młodzież i budzi szerokie zainteresowanie – mówi Ilona Trojnar, przewodnicząca Prezydium KR KSM – dlatego będziemy to dzieło kontynuowali w dalszej współpracy z Biurem Prasowym KEP i dziękujemy za zaangażowanie ks. Pawła Rytla-Andrianika. – Ważną inicjatywą jest Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA (www.maika.com.pl), dzięki której dokonuje się prezentacja i wymiana doświadczeń z zakresu duszpasterstwa młodzieży – mówi redaktor Łukasz Brodzik.

Atrakcją kulturalną zjazdu było spotkanie z artystą fotografikiem Bogusławem Świtałą, który ujawnił wiele tajników kunsztu artystycznej fotografii. Spotkaniu towarzyszyła wystawa albumów i fotogramów autorstwa B. Świtały. Ważną częścią spotkania były wystąpienia seniorów KSM Marcina Szczęsnego i Piotra Barczaka, którzy swoim świadectwem angażowania się w życie stowarzyszenia głęboko poruszyli uczestników zjazdu. – W KSM powinniśmy uczyć się strategicznego myślenia nie tylko w stosunku do planów w organizacji, ale i w stosunku do naszego własnego życia – mówił w homilii na zakończenie obrad ks. Zbigniew Kucharski.

Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM w Rokitnie zgromadziła młodzież i księży asystentów z 25 diecezji z całej Polski.

2016-10-26 08:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jeśli nie przewrót, to co?

Katarzyna Pypka i Mateusz Kowalik z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej byli w Rzymie podczas synodu biskupów poświęconego młodzieży. Przygotowywali w tym czasie filmiki z serii „Misja Rzym” relacjonujące ich pobyt w Wiecznym Mieście i spotkania z ojcami synodalnymi. O czym z nimi rozmawiali i czy w Kościele szykuje się rewolucja?

KATARZYNA KRAWCEWICZ: – Niedawno wróciliście z Rzymu. Jakie były Wasze zadania podczas synodu? Wpuszczono Was na obrady?

MATEUSZ KOWALIK: – Synod jest spotkaniem biskupów i to oni obradowali na sesjach. My pojechaliśmy jako młodzież towarzysząca synodowi. Można powiedzieć, że byliśmy tam dla naszych ojców synodalnych, czyli polskich biskupów powołanych na obrady. Mogli nas pytać o opinię, przedyskutować z nami różne tematy. Natomiast już samo obradowanie czy głosowanie zamykało się w kręgu papieża Franciszka i ojców synodalnych delegowanych z całego świata.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

2021-09-20 07:46

ks. Maciej Flader

Młodzież w czasie cyklu "Dumni z Ewangelii"

Młodzież w czasie cyklu

W Krośnie zakończyło się wyjątkowo jednodniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej pod hasłem „Uklęknij i wstań”. Młodzi w sobotni wieczór zgromadzili się w sanktuarium św. Jana Pawła II na adoracji krzyża i wspólnej Eucharystii, której przewodniczył abp Adam Szal.

W homilii do młodych metropolita przemyski nawiązał do patrona dnia, św. Stanisława Kostki, orędownika dla dzieci i młodzieży. – Przyzwyczailiśmy się, że święty to musi być ktoś, kto jest męczennikiem, kto jest misjonarzem, kto prowadził życie bardzo długie, jako pokutnik, jako osoba życia konsekrowanego, czyli zakonnik. Przyzwyczailiśmy się, że święty jest kimś kto zasłużony jest dla rodziny. A dziś to dziwne, że Kościół każe nam patrzeć na patrona, który jest młodym człowiekiem – zauważył kaznodzieja, przybliżając młodym jego życiorys.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: propozycja Państwowej Komisji zostanie przeanalizowana i przedstawiona Stolicy Apostolskiej

2021-09-20 15:03

[ TEMATY ]

pedofilia

Konferencja Episkopatu Polski

Adobe.Stock.pl

Propozycja Państwowej Komisji dotycząca powołania wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych zostanie poważnie potraktowana i przeanalizowana, ale też przedstawiona Stolicy Apostolskiej - powiedział w poniedziałek kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki.

Być może w trakcie wizyty Ad Limina będzie okazja, by zająć się tą kwestią - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję