Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

By nie dać się zniewolić

Niedziela zamojsko-lubaczowska 36/2016, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum autora

Pielgrzymi w drodze do Krasnobrodu

Pielgrzymi w drodze do Krasnobrodu

Miesiąc sierpień od wielu już lat w naszej ojczyźnie jest miesiącem trzeźwości, ale też miesiącem wielu zwycięstw w historii naszego narodu. Takim zwycięstwem jest udział i podjęcie walki z uzależnieniami, szczególnie od alkoholu.

Wędrując szlakiem narodowych zwycięstw, Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zorganizowało III Pieszą Zamojską Pielgrzymkę Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do sanktuarium maryjnego w Krasnobrodzie. Wędrówka ludzi dotkniętych problemem alkoholowym, ich rodzin i przyjaciół odbyła się 20 sierpnia.

Hasłem przewodnim pielgrzymki były słowa: „Młodzi – nie dajcie się zniewolić”. W pieszej wędrówce do Pani Roztocza udział wzięło ponad 200 osób. Najmłodszy uczestnik miał 4 a najstarszy prawie 80 lat. Radością dla organizatorów pielgrzymki jest fakt, że w pielgrzymce uczestniczyło wielu młodych ludzi, zapewne jest to efekt Światowych Dni Młodzieży, które niedawno odbyły się w Krakowie. – Jest to jakby odpowiedzią na słowa Jana Pawła II, który mówił, byśmy sprzeciwiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności. I to właśnie robimy. Chodzi o wyzwolenie człowieka od wszystkiego, co go zniewala. Na tej pielgrzymce jestem po to, żeby promować Diakonię Wyzwolenia i umocnić się w tym, co głoszę – powiedziała Kinga Krupa z Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie.

Przez wspólny śpiew, modlitwę oraz trud pielgrzymowania pątnicy dotarli do Krasnobrodu, gdzie odbyła się Droga Krzyżowa i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariusza Leszczyńskiego. Ksiądz Biskup w homilii przypomniał, za św. Janem Pawłem II, że na ludziach świeckich spoczywa obowiązek pokazywania, że Ewangelia jest żywa. – Do was, świeckich, należy dawanie świadectwa wierze poprzez typowe dla was cnoty. Jakie? Wierność w małżeństwie i czułość w rodzinie, kompetencja w pracy, upór w służeniu wspólnemu dobru, solidarność w stosunkach społecznych, kreatywność w podejmowaniu dzieł służących ewangelizacji i promocji człowieka. Wy musicie również ukazywać – podkreślał nasz Święty Papież – w ścisłej jedności z pasterzami Kościoła – że Ewangelia jest aktualna i że wiara nie odgradza wierzącego od historii, lecz głębiej jeszcze zanurza go w niej – mówił do pielgrzymów bp Leszczyński.

2016-09-01 09:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mężczyźni u św. Józefa

Niedziela legnicka 20/2019, str. 1, 4-5

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Krzeszów

mężczyźni

Ks. Waldemar Wesołowski

Do sanktuarium w Krzeszowie przybyły całe rodziny

Do sanktuarium w Krzeszowie przybyły całe rodziny

We wspomnienie św. Józefa rzemieślnika do Krzeszowa pielgrzymowali mężczyźni z diecezji legnickiej. Było to już drugie takie spotkanie, któremu towarzyszyły słowa: „Mężczyzno, stań się tym, kim jesteś”

Choć pielgrzymka adresowana była tylko do mężczyzn, do sanktuarium przybyły całe rodziny. Nie zabrakło też Bractwa św. Józefa. W programie tego spotkania była m.in. Litania do św. Józefa, Msza św. w kościele brackim noszącym wezwanie świętego, a także dwie konferencje pogłębiające duchowość św. Józefa.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - wykluczony z trybun za protest z tęczowa flagą

2022-11-29 19:09

Mężczyzna, który wbiegł na boisko w drugiej połowie poniedziałkowego meczu piłkarskich mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Portugalią i Urugwajem niosąc tęczową flagę, otrzymał zakaz wstępu na trybuny.

Jak się później okazało, protestującym był Włoch Mario Ferri, który ujawnił swoją tożsamość wpisem na Instagramie. Przyznał się, że podobne akcje protestacyjne przeprowadził także podczas mistrzostw świata w RPA w 2010 i Brazylii w 2014 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję