Reklama

Niedziela Podlaska

Zmiana na stanowisku redaktora „Niedzieli Podlaskiej”

Decyzją biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa 1 września 2016 r. nowym redaktorem odpowiedzialnym „Niedzieli Podlaskiej” został mianowany ks. Marcin Gołębiewski. Zastępuje on ks. Mariusza Boguszewskiego, który blisko 6 lat pracował na tym stanowisku

Niedziela podlaska 36/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

Graziako/Niedziela

Ks. Marcin Gołębiewski – nowy redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”

Ks. Marcin Gołębiewski –
nowy redaktor odpowiedzialny
„Niedzieli Podlaskiej”

Ksiądz Marcin Gołębiewski urodził się 9 kwietnia 1983 r. Pochodzi z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stoczku. W 2002 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Antoniego Dydycza 21 czerwca 2008 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Przez dwa kolejne lata posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. W 2010 r. został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu katechetyki na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat, a obecnie przygotowuje pracę doktorską.

Dziękując ks. Mariuszowi za lata wspólnej pracy na rzecz „Niedzieli”, za każdy wysiłek i każdą inicjatywę, które podejmował, by poprzez swoją działalność na polu ewangelizacji stała się ona droga i bliska każdemu wierzącemu mieszkańcowi diecezji drohiczyńskiej, życzymy nieustannej opieki Matki Słowa, jak w redakcji zwyczajowo nazywamy Maryję. A nowe, jakże odpowiedzialne zadania, które stanęły na drodze jego kapłańskiego posługiwania – praca w polskiej sekcji międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie – niech przyniosą jak najwięcej spełnienia i radości. Za wszystko dobro, które stało się naszym udziałem dzięki posłudze ks. Mariusza, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. Marcinowi na progu nowej misji w Kościele drohiczyńskim życzymy, by pod jego opieką edycja podlaska „Niedzieli” nadal prężnie się rozwijała, docierając do wszystkich zakątków diecezji, i poprzez swoją działalność coraz mocniej ją integrowała. Niech Maryja Matka Kościoła, Patronka naszej diecezji, wspiera wszelkie inicjatywy, które ks. Marcin podejmie jako redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”, a zarazem dyrektor nowej jednostki w kurii drohiczyńskiej – Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

2016-09-01 09:56

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskupi apelują o ograniczenie handlu w niedziele

[ TEMATY ]

Niedziela

Niedziela

fotolia.com

O poparcie inicjatywy ustawodawczej ograniczającej handel w niedziele zaapelowali w specjalnym komunikacie biskupi metropolii górnośląskiej i archidiecezji katowickiej. - Powinniśmy przyjąć odnośnie do niedzieli rozwiązania podobne jak w wielu nowoczesnych krajach Europy – piszą biskupi w udostępnionym KAI komunikacie. Będzie on odczytywany w kościołach w najbliższą niedzielę.

Autorzy apelu podkreślają, że inicjatywa ustawodawcza bierze w obronę około 1,3 mln osób, szczególnie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele oraz dni świąteczne. Proszą też wiernych o poparcie działań Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i organizowali akcje zbierania podpisów. Komitet ten zarejestrowano w Sejmie 2 czerwca br. A jego działania zyskały poparcie związków zawodowych, w tym "Solidarności" oraz niektórych organizacji pracodawców i pracobiorców.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Premier: zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku

2022-11-29 14:26

[ TEMATY ]

gospodarka

Monika Jaworska

Potrzebne są między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Potrzebne są  między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Zerowy VAT na żywność - kontynuujemy tę tarczę w takim kształcie, w jakim była do tej pory, przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę podczas konferencji prasowej, że cały świat zmaga się z "konsekwencjami dwóch wirusów" - jeden to koronawirus, a drugi to wirus rosyjskiego imperializmu. "Mamy do czynienia z energetycznym szantażem, który został zastosowany nie tylko wobec Ukrainy, Polski, ale wobec całej Europy" - mówił Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję