Reklama

Chcą korespondować

5966. Krzysztof z woj. śląskiego

Mam 60 lat, jestem niepełnosprawny. Do niedawna opiekowałem się rodzicami, ale zmarli i zostałem sam. Dobrze sobie radzę, wszystko potrafię zrobić, ale dokucza mi samotność, brakuje drugiej osoby. Chciałbym, aby napisały do mnie osoby samotne, niepełnosprawne, chore.

5967. Stała Czytelniczka

Mam 34 lata, poszukuję przyjaciółek i przyjaciół, najchętniej z Małopolski. Ufam, że znajdą się dzięki „Niedzieli”. Proszę o podawanie numerów telefonów i adresów mailowych.

5968. Krzysztof

Mam 45 lat, jestem kawalerem na rencie (nie mam dłoni). Mam swój dom, ale czuję się w nim bardzo samotny, brak mi bratniej duszy. Chciałbym poznać kogoś, kto zaakceptowałby mnie takim, jaki jestem.

5969. Agnieszka z woj. lubelskiego

Reklama

Mam 45 lat, jestem sympatyczną i miłą osobą o dobrym sercu. Pracuję. Dokucza mi samotność, dlatego chciałabym poznać przyjaciela.

5970. Czytelnik z Krakowa

Mam 40 lat, jestem kawalerem, katolikiem. Opiekuję się mamą – inwalidką, byłą wolontariuszką. Chętnie nawiążemy kontakt z życzliwymi osobami.

5971. Czytelniczka z woj. mazowieckiego

Jestem samotną wdową, mam 65 lat. Mieszkam w ładnej okolicy (las, rzeka). Na lato chętnie kogoś zaproszę – może jakiś samotny emeryt z USA? Proszę o podanie numeru telefonu.

5972. Samotne z Warszawy

Mam 58 lat, córka ma 25. Obie jesteśmy samotne. Ja zostałam sama, gdy córka miała 2 lata, i potem z nikim już się nie związałam. Córka obecnie pracuje i studiuje. Obie czekamy na listy od osób kierujących się wartościami chrześcijańskimi, które zechcą przerwać tę naszą samotność.

2016-08-31 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Redemptoryści na adwent 2022

2022-11-28 17:36

Karol Porwich/Niedziela

Kolejny już raz redemptoryści zapraszają osoby pragnące głębiej przeżywać czas adwentu na codzienne rozważania słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl. W nowym roku liturgicznym 2022-2023 misjonarze redemptoryści włączają się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Publikowane rozważania pomagają zrozumieć i przyswoić duchową treść biblijnych czytań z poszczególnych dni adwentu. Stanowią również zachętę, by powziąć konkretne postanowienia i motywują do ewangelicznego działania, do którego wzywa nas Duch Święty. Te krótkie rozważania Słowa Bożego mogą być bardzo przydatne zarówno osobom duchownym, czy konsekrowanym, jak i wiernym świeckim, niezależnie od wieku, pełnionego zawodu czy powołania.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już sprawcy, ale trzeba pomóc osobom, które skrzywdził

2022-11-28 10:02

[ TEMATY ]

ks. Piotr Studnicki

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Delegaci diecezji bielsko-żywieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej proszą o kontakt osoby, które zostały skrzywdzone przez ks. Eugeniusza Surgenta. Komunikaty w tej sprawie zostały odczytane w parafiach, w których niegdyś posługiwał duchowny na terenie tych trzech diecezji.

– Ogrom krzywdy wyrządzonej przez ks. Eugeniusza Surgenta szokuje i przeraża, ale tym bardziej w tym momencie powinniśmy myśleć o osobach skrzywdzonych. Sprawca już nie żyje, nie można przeprowadzić procesu karnego, ale pokrzywdzeni przez niego do dziś noszą w sobie bolesne skutki jego przestępstw. Należy im pomóc. Dlatego ważna jest inicjatywa diecezji, na terenie których duchowny przed laty pracował i odczytanie w parafiach, w których posługiwał ks. Surgent komunikatów skierowanych do skrzywdzonych – podkreśla ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Nagroda Ratzingera dla patrologa: Ojcowie Kościoła wzorem na dziś

2022-11-29 15:51

[ TEMATY ]

Ojcowie Kościoła

wiktionary.org

Pojutrze w Pałacu Apostolskim Papież Franciszek wręczy Nagrody Ratzingera. W tym roku jednym z laureatów tego prestiżowego odznaczenia przyznawanego przez Fundację Benedykta XVI jest czołowy francuski patrolog ks. prof. Michel Fédou SJ.

Ks. Fédou wykłada patrologię i teologię dogmatyczną w Centre Sèvres, czyli jezuickiej uczelni w Paryżu. Jego zdaniem przyznanie mu Nagrody Ratzingera to również docenienie roli patrologii we współczesnym Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję