Reklama

Niedziela Sandomierska

Jedziemy na ŚDM!

Biskup Krzysztof Nitkiewicz odwiedził w Bieszczadach młodzież i rodziny przeżywające wakacyjne rekolekcje zorganizowane przez Ruch Światło-Życie. W trakcie odwiedzin postanowił wraz z młodymi uczestnikami rekolekcji oazowych pierwszego stopnia w Rudence zaprosić młodzież do wzięcia udziału w spotkaniu w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz do wydarzeń poprzedzających to spotkanie, które odbywać się będą w diecezji. Okazją ku temu stał się przejazd drezynami z Uherzec Mineralnych po bieszczadzkim trakcie. Jak widzimy na zdjęciu – Ksiądz Biskup osobiście zaprasza na spotkania i zachęca młodych, by po powrocie do parafii zaangażowali się w przygotowania do ŚDM. Przy okazji zaprosił też wszystkich na Dzień Wspólnoty do Sandomierza.

Troską Księdza Biskupa i duszpasterzy w parafiach jest, aby jak największa liczba młodzieży mogła wziąć udział w spotkaniach centralnych w Krakowie i spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz w Dniach w Diecezji.

Od 20 do 25 lipca będziemy gościć w naszej diecezji ok. 800 osób z Francji, Kanady, Italii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Białorusi, Ukrainy, Hiszpanii, Albanii i Ekwadoru. Do naszej diecezji przybędzie również ok. 650 osób z Drogi Neokatechumenalnej z Hiszpanii, Serbii, Filipin, Chorwacji i Meksyku, aby podjąć akcję ewangelizacyjną. Dni w Diecezji mają pokazać naszym gościom region, naszą kulturę i być przygotowaniem do przeżywania centralnego spotkania w Krakowie. Pragniemy nie tylko ich ugościć, ale również sami przeżyć jak najlepiej ten niepowtarzalny czas święta młodych.

Centralnymi miejscami przeżywania wspólnoty będą Sandomierz i Stalowa Wola. 23 lipca w Sandomierzu od godz. 10 na Rynku gromadzić się będą nie tylko goście z zagranicy, ale także wszyscy diecezjanie – młodzi i dorośli. Ma być to czas wielkiego świętowania spotkania z Chrystusem i tworzenia wspólnoty. Oprawę muzyczną przygotowują uczestnicy warsztatów muzycznych OReMuz (Oazowe Rekolekcje Muzyczne). Blisko 100 osób utworzy chór, orkiestrę i sekcję rytmiczną.

Reklama

Prezydent Stalowej Woli już zaprasza na zorganizowany przez miasto koncert Piotra Rubika, który odbędzie się 24 lipca od godz. 19 na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej 15.

Praktyczną pomoc dla młodych w postaci „Przewodnika po diecezji sandomierskiej” oraz specjalnej aplikacji na telefony komórkowe i tablety z najpotrzebniejszymi informacjami dla pielgrzymów prezentujemy dziś na łamach „Niedzieli Sandomierskiej”.

2016-07-14 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież pojedzie na Błonia tramwajem

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

Rochu2008/Fotolia.com

Podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek pojedzie z rezydencji biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej na Błonia tramwajem. W podróży towarzyszyć mu będą niepełnosprawni z opiekunami.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież przyjął rezygnację kard. Rosa Cháveza

2022-10-04 12:30

[ TEMATY ]

kardynałowie

Ks. Tomasz Podlewski

Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji San Salvador (Salwador) przedstawioną przez Jego Eminencję kardynała Gregorio Rosa Cháveza – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. 2 października b.r. salwadorski purpurat ukończył 80 rok życia.

Kardynał Gregorio Rosa Chávez był bliskim współpracownikiem świętego Oskara Arnulfa Romero (1917-1980), arcybiskupa San Salvadoru, obrońcy praw człowieka, świętego i męczennika Kościoła katolickiego. 17 lutego 1982 św. Jan Paweł II mianował ks. Rosę Cháveza biskupem pomocniczym San Salvadoru. Na konsystorzu 28 czerwca 2017 Franciszek włączył go w skład Kolegium Kardynalskiego i był to jedyny w swoim rodzaju przypadek, że purpurę otrzymał nie biskup diecezjalny, ale jego biskup pomocniczy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję