Reklama

Niedziela Łódzka

ŚDM – to dopiero początek!

Ostatnie chwile dzielą nas od Dni w Diecezjach oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wkrótce najważniejsze wydarzenie ewangelizacyjne w Polsce tego roku, wydarzenie historyczne!

Niedziela łódzka 29/2016, str. 7

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Dagmara Zalewska

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży

Wielu już teraz zadaje sobie pytanie, co po Światowych Dniach Młodzieży. Czy skończą się wszelkie inicjatywy, czy nastąpi stagnacja i zmęczenie, czy przeciwnie, będzie to nowy impuls do ewangelizacji i motywacja dla wszystkich, aby tworzyć żywy Kościół?

Zarówno duszpasterze, jak i młodzi nabrali doświadczenia w organizowaniu, które to umiejętności łatwiej będzie wykorzystać w przyszłości. Łatwiej będzie organizować, mając już podobne akcje za sobą. Zdobyte kontakty, sprawdzone miejsca i formy duszpasterstwa będą mogły być wykorzystane ponownie.

Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem, które dzięki swojej wyjątkowości odciska piętno na życiu młodych ludzi. To piętno z pewnością będzie stanowiło ogromny potencjał, który – właściwie wykorzystany – będzie mógł przyczynić się do tworzenia żywego Kościoła.

Reklama

Już teraz wielu zdaje sobie sprawę z istniejącej szansy, ale jak podkreślają specjaliści, do trwałości w Kościele niezbędna jest wspólnota. Stąd płynąca zachęta do młodych, aby po Światowych Dniach Młodzieży angażowali się w Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Ruch Światło-Życie lub inne wartościowe grupy.

Ks. Przemysław Góra, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, wybiega w przyszłość z pomysłami na kontynuowanie spotkań z młodzieżą. Podczas ostatniego spotkania z cyklu PKP Młodych zapowiedział kolejną serię, pod nazwą PKB – Praktyczna Korzyść Błogosławieństw. Już teraz na nią serdecznie zapraszamy!

2016-07-14 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dom Spotkań z Historią przygotowany na ŚDM

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Ks. Andrzej Przybylski

Młodzi są już gotowi na przyjęcie gości ze świata

Młodzi są już gotowi na przyjęcie gości ze świata

Dom Spotkań z Historią i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na wydarzenia towarzyszące Światowym Dniom Młodzieży: spacer po Śródmieściu Warszawy, kino plenerowe i nocne zwiedzanie wystaw. W dniach 21–24 lipca Dom Spotkań z Historią będzie czynny aż do północy.

Młodzież z Polski i zagranicy będzie mogła obejrzeć wystawy unikatowych zdjęć archiwalnych Warszawy i Polski z lat 40., 50. I 60. XX wieku.

CZYTAJ DALEJ

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus - patronka misji

Przed swoją śmiercią św. Teresa (1873-1897) przyrzekła, że będzie z nieba „spuszczać deszcz róż”. Dlatego ikonografia przedstawia Świętą z naręczami róż, które oznaczają łaski, jakie za jej wstawiennictwem ludzie otrzymują. Te właśnie niezwykłe łaski stały się przyczyną popularności Świętej w świecie, oraz tak rychłego wyniesienia do chwały ołtarzy. W roku 1923 papież Pius XI ogłosił ją błogosławioną, a już dwa lata później wpisał ją uroczyście do katalogu świętych. W roku 1944 papież Pius XII ogłosił św. Teresę drugą, obok Joanny d´Arc, patronką Francji. W roku 1947, w 50-lecie śmierci św. Teresy, odbyła się we Francji wielka peregrynacja relikwii Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka

2022-10-01 14:39

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Matka Boża Rokitniańska

pielgrzymka różańcowa

Rokitno sanktuarium

Apostolat Margaretka

Bp Adrian Put

Matka Boża Cierpliwie Słuchająca

Katarzyna Krawcewicz

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

1 października do sanktuarium w Rokitnie tradycyjnie przybyła Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję