Reklama

Niedziela Małopolska

Służby w służbie ŚDM

Niedziela małopolska 29/2016, str. 1

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Małgorzata Czekaj

Przedstawiciele służb mundurowych oraz ich poczty sztandarowe uczestniczyły w Mszy św. w kościele Mariackim

Przedstawiciele służb mundurowych oraz ich poczty sztandarowe uczestniczyły w Mszy św. w kościele Mariackim

Służbom też potrzeba Bożego błogosławieństwa i modlitwy, aby wszystko było dobrze. O nie modliliśmy się dzisiaj i ono jest dla nas, obok oczywistych przygotowań organizacyjnych i logistycznych, jako przygotowanie duchowe, najważniejsze – powiedział po Mszy św. w intencji szczęśliwego i bezpiecznego przebiegu Światowych Dni Młodzieży ks. Władysław Kulig, kapelan małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej.

W niedzielę 10 lipca w kościele Mariackim na Eucharystii, której przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, zgromadzili się przedstawiciele służb mundurowych (wojska, policji, straży pożarnej i miejskiej) oraz władz rządowych i samorządowych, a także wolontariusze ŚDM. Już za 9 dni rozpoczną się wydarzenia, które wspólnymi siłami przygotowywali przez kilkadziesiąt ostatnich miesięcy. Kard. Stanisław Dziwisz prosił, abyśmy w tych ostatnich dniach wszyscy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu święta młodych. Jak przekonywał, jest jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie w komitetach parafialnych. Nawet ci, którzy do tej pory nie zaangażowali się, mogą dołączyć. Zwracając się do młodzieży, Metropolita Krakowski powiedział: – Za parę dni przyjadą do was rówieśnicy z całego świata. Chcą się spotkać przede wszystkim z wami, z polską młodzieżą. Chcą porozmawiać. Chcą także wspólnie wyznać, że idą przez życie z Jezusem. Nie zraża ich odległość, duże koszty podróży, wyjazd w nieznane. Nie rezygnują, choć wielu ich zniechęca, mówiąc, że to niebezpieczne. Ufają Bogu i wiedzą także, że nad bezpieczeństwem wszystkich spotkań czuwają ci, którzy są za to odpowiedzialni. Umocnieni świadectwem waszych rówieśników, a także świadomi ważności tego, co ma się dokonać w ciągu ostatniego tygodnia lipca, przybądźcie licznie.

ŚDM są świętem młodych, ale na wydarzenia centralne, szczególnie na Mszę św. rozesłania, są zaproszeni wszyscy, zarówno młodzi jak i dojrzali. Weźmy więc w nich udział, zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego, korzystając z czasu łaski, „czasu nawiedzenia”. Jak zapewnił Hierarcha, miejsc nie zabraknie dla nikogo. Być może boimy się o bezpieczeństwo czy sprawy organizacyjne. Niech zachętą będą słowa obecnego w Krakowie na Mszy św. Waldemara Kuźmy z Państwowej Straży Pożarnej, zastępcy komendanta miejskiego z Nowego Sącza: – Będziemy wspierać małopolskie służby, aby wszystko przebiegło dobrze. Na tym nam zależy. Jako straż staramy się trzymać razem. Liczy się dla nas człowiek; dobro tych, o których dbamy.

A na te ostatnie dni przed ŚDM, w bieżącym numerze „Niedzieli Małopolskiej’ przygotowaliśmy lekturę o świadectwach i znakach wiary. Nieustannie ich potrzebujemy, aby budować i wspierać siebie nawzajem. Przeczytamy m.in. o żywej wierze mieszkańców Tuchowa i okolicy, gromadzących się co roku na Wielkim Odpuście Tuchowskim; o lekarzach i ratownikach dbających o zdrowie pielgrzymów Krakowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz o szczególnym znaku, jakim państwo Irena i Jan Nowakowie z Mogilan zechcieli upamiętnić ŚDM. Zapraszamy do lektury!

2016-07-14 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa za ŚDM

Pod koniec czerwca Diecezjalne Centrum ŚDM poinformowało, że liczba młodych pielgrzymów, którzy z różnych zakątków świata przyjadą do naszej diecezji, będzie mniejsza niż pierwotnie zakładano. 20 lipca w Beskidy przybędzie ok. 5,7 tys. pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej diecezji

2022-09-29 08:57

[ TEMATY ]

diakonat

diakonat stały

archidiecezja.pl

Chcemy podjąć w naszej diecezji przygotowania do rozpoczęcia formacji mężczyzn do diakonatu stałego zarówno żonatych, jak i tych, którzy chcą pozostawać w bezżenności, a doświadczają łaski powołania do diakonatu – zapowiada biskup kielecki Jan Piotrowski w komunikacie wystosowanym do wiernych.

Biskup przypomina w nim znaczenie charyzmatów w Kościele, w którym „Chrystus działa przez ludzi”.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka

2022-10-01 14:39

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Matka Boża Rokitniańska

pielgrzymka różańcowa

Rokitno sanktuarium

Apostolat Margaretka

Bp Adrian Put

Matka Boża Cierpliwie Słuchająca

Katarzyna Krawcewicz

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

Modlitwa różańcowa na dróżkach rokitniańskich

1 października do sanktuarium w Rokitnie tradycyjnie przybyła Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję