Reklama

Oko w oko

NATO w Warszawie, w sercu Europy

Szczyt NATO w Polsce. Wielkie wydarzenie – wszyscy najwięksi przywódcy państw świata w Warszawie! I pomyśleć, że udało się to wszystko przygotować nowemu rządowi zaledwie w kilka miesięcy, na dodatek w atmosferze ciągłych walk i przeszkód ze strony tych, którzy przegrali wybory. Warszawskie spotkanie sił NATO to sygnał dla wrogów Polski, dowód, że jesteśmy liczącym się krajem w środku Europy i każdy przejaw jakiejkolwiek agresji będzie miał swoje wielkie międzynarodowe konsekwencje. NATO to jedyne, realne, wielkie oparcie dla Polski. Pamiętam rozmowy Polaków, którzy zjechali z całego świata na obchody 50. rocznicy Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 1994 r., i już wtedy, przewidując dalszy ciąg tej naszej wolności pookrągłostołowej, mówili, że w Kongresie Amerykańskim wszędzie, gdzie się tylko da, zabiegają o przyjęcie Polski do NATO, bo oni tam, za granicą, wiedzą, że „to dla nas sprawa najważniejsza” – jak z żarliwością uzasadniali. Nigdy nie zapomnę ich twarzy, wielkiego zaangażowania, patriotyzmu i oddania dla Polski. A tymczasem dzisiaj, gdy nareszcie marzenie tamtego pokolenia stało się faktem, a Warszawa jest miejscem spotkania przedstawicieli najważniejszych państw świata, wrogowie obecnego rządu robią wszystko, aby mącić, a jednocześnie ośmieszać nas przed światem. Dostali zgodę od swojej koleżanki partyjnej – prezydent Gronkiewicz-Waltz na 12 zgromadzeń i manifestacji właśnie w dniach trwania szczytu NATO! W centrum Warszawy pod hasłem: „Pieniądze dla głodnych, nie na czołgi”! (To jest tak śmieszne i przewrotne w kontekście ich afer, defraudacji, nagranych rozmów i biesiad restauracyjnych, że aż trudne do uwierzenia, iż na taki marsz znajdą się chętni, by się wygłupić. A jednak). Kolejne dwie zaplanowane demonstracje: „przeciwko planom rozmieszczenia obcej armii w Polsce” i „przeciwko imperialistycznej polityce NATO” mają się odbyć m.in. w parku Skaryszewskim i przy pomniku Żołnierzy Radzieckich, pod hasłem „I have a dream”! Pozwolą Państwo, że zostawię to bez komentarza. Warto w tym kontekście zacytować prezydenta RP Andrzeja Dudę dla wyjaśnienia ludziom nierozeznanym, nieposiadającym potrzebnej wiedzy, ślepo idącym za hasłami przegranych: „Wydarzenia ostatnich lat – aneksja Krymu, trwający konflikt w Donbasie, wojna w Syrii, terroryzm i masowe migracje szczególnie mocno uderzyły w nasze przekonanie o trwałości i stabilizacji istniejącego porządku międzynarodowego”.

Na słowa polskiego prezydenta była czytelna odpowiedź przewodniczącego NATO Jensa Stoltenberga: „Nasze stanowisko jest jasne – NATO nie szuka konfrontacji, nie chcemy nowej zimnej wojny. Szukamy konstruktywnego dialogu z Rosją, chcemy rozproszyć wszelkie nieporozumienia i obniżyć ryzyko incydentów wojskowych, które mogłyby wymknąć się poza kontrolę. Zwiększyliśmy liczbę ćwiczeń i przyspieszyliśmy procedurę podejmowania decyzji o dalszym rozwoju strategii obrony. Chcemy też uzgodnić rozmieszczenie naszej wysuniętej obecności sojuszu na wschodzie – w Estonii, Łotwie, Litwie i tutaj, w Polsce”.

2016-07-13 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: „Błogosławiona jesteś między niewiastami!’”

2022-10-03 21:30

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Dzisiejsze słowa Pozdrowienia Anielskiego, które chcemy rozważyć nie były jedynymi i pierwszymi wypowiedzianymi na kartach Pisma Świętego. Już w Starym Testamencie słyszymy słowa błogosławieństwa wypowiedziane wobec dwóch kobiet.

WSPÓLNA MODLITWA
4 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE BOLESNE

CZYTAJ DALEJ

Watykan: pierwszy w historii video mapping na fasadzie Bazyliki św. Piotra

2022-10-03 07:00

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch /Niedziela

W ramach przygotowań do Jubileuszu Roku 2025, na fasadzie Bazyliki Watykańskiej można oglądać wieczorami ośmiominutową sekwencję video mappingu, zatytułowaną "Pójdź za Mną. Życie Piotra" i poświęconą patronowi świątyni. Przy okazji niedzielnej inauguracji wydarzenia, nie zabrakło stanowczych apeli o pokój na Ukrainie.

Tysiące osób zebrały się w niedzielę wieczorem na Placu św. Piotra, by wziąć udział w premierowym pokazie video mappingu "Pójdź za Mną. Życie Piotra", który poprzez połączenie nowoczesnych technik animacji, wizualizacji dzieł sztuki przedstawiających św. Piotra i krótkiej narracji, przybliża postać pierwszego następcy Chrystusa. Inauguracyjny pokaz poprzedził krótki recital Andrei Bocellego, który specjalnie na tę okazję przyleciał z Londynu, a także krótkie wystąpienia współtwórców projektu: archiprezbitera Bazyliki św. Piotra kard. Maura Gambettiego oraz aktora Flavia Insinny, który użyczył głosu narracji, towarzyszącej video mappingowi. Obaj skorzystali z okazji, by zaapelować o dialog, jako remedium na trwającą na Ukrainie wojnę.

CZYTAJ DALEJ

Szef MSZ: obowiązkiem Polski i Niemiec jest udzielenie Ukrainie pomocy

2022-10-04 11:55

[ TEMATY ]

Niemcy

PAP/Albert Zawada

Obowiązkiem Polski i Niemiec jest udzielenie Ukrainie pomocy materialnej w odparciu ataku rosyjskiego agresora oraz odzyskaniu przez Ukrainę pełnej suwerenności i terytorialnej integralności - mówił we wtorek szef MSZ Zbigniew Rau.

Na wspólnej konferencji prasowej z szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock w Warszawie szef polskiej dyplomacji wskazywał, że oboje zgodzili się, że obowiązkiem Polski i Niemiec jest udzielenie Ukrainie pomocy materialnej w odparciu ataku rosyjskiego agresora oraz odzyskaniu przez Ukrainę pełnej suwerenności i terytorialnej integralności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję