Reklama

Niedziela Łódzka

Akcja „Łódź – miasto rodzin”

Organizacje prorodzinne z Łodzi protestują przeciwko seksualizacji dzieci i zapowiadają debatę kandydatów na prezydenta miasta wokół problematyki rodzinnej. Swoje stanowisko zaprezentowały 4 listopada podczas konferencji prasowej.

[ TEMATY ]

akcja

Images copyright 2000 Digi Touch

„Jesteśmy zaniepokojeni pomysłami radnych, którzy chcą wprowadzić zagadnienie edukacji seksualnej w szkołach do wieloletniej prognozy finansowej. W naszej ocenie pomysły te mają charakter ideologiczny, a nie praktyczny” - mówił Michał Owczarski, organizator akcji "Rodzina ma głos!" w Łódzkiem. „Zamierzamy przedstawić katalog spraw, którymi powinni zająć się łódzcy radni, spraw które wymagają reakcji władz miasta, rzeczywistych problemów, z którymi borykają się tysiące łódzkich rodzin, jak choćby sprawy bytowe, komunikacja czy brak parkingów przy szpitalach” - podkreślał Owczarski.

Reklama

Organizatorzy konferencji zapowiedzieli, że jeśli radni przeforsują swój pomysł, wówczas będą podejmować akcje edukacyjne i działania prawne, których celem będzie zablokowanie deprawacji dzieci. „To rodzice, a nie gmina, są osobami, które znają swoje dzieci na tyle dobrze, aby móc w sposób kompetentny komunikować się z nimi i edukować w kwestii seksualności, zgodnie z możliwościami dziecka, na jego poziomie i w zgodzie z jego indywidualną wrażliwością” - dodawał Owczarski.

13 listopada zorganizowana zostanie w Łodzi publiczna debata prezydencka „Łódź – miasto rodzin”, która ma dotyczyć problematyki rodzin i sytuacji demograficznej Łodzi. „Zapraszamy wszystkich kandydatów. Pytania będą zadawać zarówno przedstawiciele organizacji prorodzinnych, jak i publiczność. Liczymy na merytoryczną debatę” - podkreślał Owczarski. Debata odbędzie się o godz. 19.00 w Hotelu Butique (al. Piłsudskiego 10/14). W debacie nie weźmie udziału obecna prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, której przedstawiciele nie wyrazili zainteresowania zaproszeniem.

W konferencji prasowej wzięli udział Jacek Golański z Forum Rodziców „Nie szkodzić!”, Daniel Jakubczyk ze Związku Dużych Rodzin 3+, Małgorzata Owczarska z Fundacji „Życie”, Agnieszka Pawlak (wicedyrektor ds. programowych Centrum Służby Rodzinie) i Michał Owczarski, organizator akcji „Rodzina ma głos!” w Łódzkiem.

2014-11-04 16:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Majowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”

Niedziela sosnowiecka 17/2015, str. 1

[ TEMATY ]

akcja

Archiwum organizatorów

W maju, miesiącu poświęconym Maryi, rusza w Będzinie zbiórka pod hasłem: „Paczuszka dla Maluszka”. Jej celem jest zebranie jak największej liczby pieluszek, ubranek, wózków i wszystkiego, co potrzebne jest rodzicom mającym malutkie dzieci. Zebrane w trakcie zbiórki rzeczy trafią do rodzin, a także matek samotnie wychowujących dzieci z Będzina, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka jest przygotowaniem do V Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Będzina 7 czerwca.

CZYTAJ DALEJ

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do kleryków: wspólnota prezbiterium to nie jest mafia

2021-09-26 19:57

[ TEMATY ]

klerycy

abp Grzegorz Ryś

ks. Paweł Kłys

Z jednej strony mamy człowieka, który do nas nie należy, a wnosi w nasze życie moc Jezusa i moc Ducha Świętego, z drugiej strony możemy być w najbliższych relacjach z kimś, kto dla nas jest jak ręka i nie potrafimy żyć bez niego, a ciągnie nas w grzech. Wspólnota prezbiterium to nie jest mafia. Jak staje się takim układem to jest szkodliwa i dla nas, i dla ludzi, którym mamy posługiwać – mówił abp Grzegorz Ryś. Sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło dziś popołudniu w katedrze łódzkiej szatę duchowną.

Były to pierwsze obłóczyny kursu, który przeszedł formację rozpoczynającą się od roku propedeutycznego, tym samym klerycy mają już za sobą trzy lata formacji seminaryjnej. Eucharystii, w której uczestniczyli rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z wychowawcami oraz rodzina i najbliżsi kleryków, przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję