Reklama

Przed ŚDM

Z kroniki ŚDM

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Było

Watykan w Krakowie
Przedstawiciele Papieskiej Rady ds. Świeckich wraz z jej przewodniczącym kard. Stanisławem Ryłką zakończyli trzydniową wizytę w Krakowie, podczas której podsumowano stan dotychczasowych przygotowań do ŚDM 2016.
Ksiądz Kardynał przewodniczył 16 lutego Mszy św. za młodzież, która będzie uczestniczyła w ŚDM Kraków 2016.

Kraków-Łagiewniki
O. Adam Szustak OP, znany rekolekcjonista i popularny kaznodzieja, 20 lutego był gościem trzeciej części cyklu rekolekcji „Dla nas i całego świata”, które odbywają się w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.
Comiesięczne spotkania realizowane są przez Komitet Organizacyjny ŚDM w bazylice Bożego Miłosierdzia.

Symbole ŚDM
Krzyż i ikona Matki Bożej od 20 lutego peregrynują po diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Wcześniej wędrowały po archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
– Chcieliśmy, żeby przesłanie Miłosierdzia Bożego, które jest związane z tymi symbolami, dotarło do każdego miejsca naszej archidiecezji – tłumaczy ks. Marcin Szczodry, diecezjalny koordynator ŚDM.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-02-24 08:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wolność

Gdy widzisz ptaka w locie, jak wolny jest, Jak płynie sobie, aż po nieba kres. Wiedz - niebo bywa pełne wichrów i burz, A z lotu ptaka już nie widać róż.
CZYTAJ DALEJ

Ksiądz pielgrzym, który zawsze mówił: „Damy radę”

2026-08-23 13:44

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks Paweł Kłys

„Był sługą, który zawsze mówił: damy radę”. W Łękawie uczczono pierwszą rocznicę śmierci ks. Władysława Pietrzyka

„Był sługą, który zawsze mówił: damy radę”. W Łękawie uczczono pierwszą rocznicę śmierci ks.
Władysława Pietrzyka

– „Dobra, dobra, damy radę, poradzimy sobie” – te słowa ks. Władysława Pietrzyka przez lata towarzyszyły pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. W przededniu pierwszej rocznicy jego śmierci w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łękawie modlono się za zmarłego kapłana, wspominając go jako człowieka wielkiego serca, kapłana-sługę i gospodarza, który zawsze był gotów pomóc drugiemu człowiekowi.

W sobotni wieczór, 22 sierpnia, Eucharystii w intencji śp. ks. Władysława Pietrzyka przewodniczył bp Zbigniew Wołkowicz. Homilię wygłosił ks. Łukasz Tarnawski, proboszcz parafii św. Kazimierza w Łodzi i wieloletni kierownik Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę.
CZYTAJ DALEJ

Jasnogórskie Śluby Narodu – przeżytek czy wciąż żywy drogowskaz? Abp Wacław Depo odpowiada na trudne pytania

2026-08-23 18:14

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

70. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu

Bożena Sztajner/Niedziela

Sformułowane 70 lat temu przez bł. kard. Stefana Wyszyńskiego Jasnogórskie Śluby Narodu dla wielu współczesnych Polaków brzmią jak podniosły, ale trudny do zrozumienia historyczny dokument. W dobie kryzysu autorytetów, postępującej sekularyzacji oraz dominacji indywidualizmu pojawia się pytanie: czy zobowiązania składane w zupełnie innych realiach społeczno-politycznych mają jeszcze jakąkolwiek wartość dla dzisiejszego człowieka?

W rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim na te pytania odpowiada metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Hierarcha sprowadza skomplikowane pojęcia do konkretu i wyjaśnia, co z jasnogórskiego dziedzictwa jest kluczowe dla nas tu i teraz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję