Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Kropla miłości uczynkiem miłosierdzia

Niedziela bielsko-żywiecka 7/2016, str. 1

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

akcja

Monika Jaworska

Honorowi dawcy krwi PCK z Jasienicy

Honorowi dawcy krwi PCK z Jasienicy

W Roku Miłosierdzia w naszej diecezji pełną parą ruszyły akcje krwiodawstwa. To dobra forma czynienia miłosierdzia bliźnim. Aktywnie w promocję honorowego oddawania krwi włączają się parafie naszej diecezji oraz Caritas, która zainaugurowała kolejny rok ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa: „Podaruj Kroplę Miłości” – 11 lutego – w dzień, w którym Kościół obchodził 24. Światowy Dzień Chorego. W tym też dniu Caritas diecezjalna i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) Oddział Terenowy w Bielsku-Białej zaprosiły honorowych dawców krwi do kurii na Mszę św. i spotkanie. A oprócz tego zachęcają każdego chętnego do odwiedzenia Oddziału Terenowego RCKiK, (który obecnie znajduje się w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21), by tam podzielić się „kroplą miłości”. W ub.r. oddano 88 litrów krwi w ramach akcji Caritas diecezjalnej.

Krew można oddawać także w parafiach naszej diecezji. W ostatnią niedzielę stycznia krew oddano w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach. Przez cały dzień czynne były stanowiska Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa usytuowane w domu katechetycznym. – W zeszłym roku oddano w parafii łącznie 180 litrów krwi. Honorowe oddawanie krwi, jako uczynek miłosierdzia, w sposób szczególny wpisuje się w przeżywany obecnie Rok Miłosierdzia – mówi proboszcz ks. Jerzy Musiałek. W jedną z niedziel stycznia krew oddawano również przy parafii św. Jerzego w Janowicach oraz św. Jerzego w Jasienicy. W tym roku była to pierwsza akcja na terenie gminy Jasienica, którą zorganizowała Stacja Krwiodawstwa w Bielsku-Białej. W 1. niedzielę lutego akcja krwiodawstwa odbyła się przy parafii w Pogórzu, a już na 14 lutego zaplanowano ją przy parafii św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach. W tym roku będzie można oddać krew od godz. 9.00 do 13.30 także przy parafiach: w Hałcnowie – 21 lutego, 15 maja, 3 lipca i 25 września; Chrystusa Króla w Leszczynach – 6 marca, 19 czerwca i 2 października; Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie – 24 kwietnia; św. Sebastiana w Bestwince – 13 września. Akcje przy parafiach koordynują honorowi dawcy krwi PCK.

2016-02-11 10:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ponad 800 litrów krwi od Terytorialsów

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Biuro Prasowe WOT

W Wojskach Obrony Terytorialnej podsumowano czerwcowe akcje zbiórek krwi zorganizowane w ramach drugiej edycji projektu „KRWIoOBIEG TERYTORIALSA”. Podczas dwunastu akcji zebrano ponad 800 litrów krwi, najwięcej na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz Śląsku i Podkarpaciu.

Tegoroczny czerwiec w Wojskach Obrony Terytorialnej stał pod znakiem krwiodawstwa. Pod koniec maja zainicjowano drugą edycję projektu „KRWIoOBIEG TERYTORIALSA”. Celem akcji, poza zwiększeniem ilości zebranej krwi oraz ilości czynnych krwiodawców, jest lepsza synchronizacja donacji krwi i osocza z potrzebami terytorialnymi i czasowymi banków krwi.

CZYTAJ DALEJ

Grzechy śmiertelne i powszednie

2021-07-27 12:14

Niedziela Ogólnopolska 31/2021, str. VII

[ TEMATY ]

grzech

spowiedź

Adobe Stock

Pytanie czytelnika:
Na kazaniu w mojej parafii usłyszałam, że grzechy dzielą się na śmiertelne i powszednie. Cale życie byłam przekonana, że na ciężkie i lekkie. Proszę o wytłumaczenie, jak to teraz jest. Pozdrawiam. Aniela.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym Story 2

2021-08-02 23:25

Michalina Stopka

Deszcz, wiatr, a później piękne słońce. W zmiennych warunkach pogodowych podążali pielgrzymi z grupy XIV - 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej

Co ciekawe, w tym roku tradycja została złamana. Do tej pory pielgrzymi gr. XIV spotykali się razem dopiero w Trzebnicy lub przed nią. Przewodnik grupy milickiej, ks. Michał Miśkiewicz, postanowił zamiast jednodniowej trasy do Trzebnicy, wydłużyć ją o jeden dzień. Dzięki temu już dziś, 2 sierpnia "Czternastka" złączyła się w jedno. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję