Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Obiad u św. Alberta

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2015, str. 7

[ TEMATY ]

akcja

Archiwum autora

Wspólne zdjęcie rywalizujących ze sobą drużyn

Wspólne zdjęcie rywalizujących ze sobą drużyn

W ramach pomocy dzieciom z rodzin mniej zamożnych w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Narolu została zorganizowana akcja charytatywno-fantowa dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu. Celem tego dzieła był aspekt religijno-wychowawczy, aby żadne dziecko w czasie prowadzonych lekcji nie było głodne. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Parafia Narodzenia NMP w Narolu, Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Narolu i Miejski Klub Sportowy „Roztocze” Narol.

Już od kilku tygodni były prowadzone przygotowania do tej akcji. Dobrzy i życzliwi ludzie po niedzielnych ogłoszeniach parafialnych przynieśli na loterię fanty. Każdy los kosztował 5 zł. Do wygrania były atrakcyjne przedmioty, m.in.: komputer, książki i zabawki. Sprzedażą fantów zajęła się grupa wolontariuszy z naszej parafii.

Reklama

Po południu, przy pięknej słonecznej pogodzie o godz. 14.30 odbył się mecz piłki nożnej: księża diecezji zamojsko-lubaczowskiej z miejscowym Klubem Sportowym „Roztocze” i „Oldboye”. Atrakcją okazał się zaprzęg karych koni Władysława Marynicza, który w celu zaprezentowania zawodników, tuż przed rozpoczęciem meczu, przewiózł piłkarzy wokół boiska stadionu. Radości było co niemiara. Współorganizatorem i komentatorem przebiegu tej uroczystości był Wiesław Zdybek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Narolu. Oprócz tego dzieci w trakcie tej imprezy miały okazję jazdy bryczką na małych kucykach.

Mecz przebiegał w atmosferze radości ze spotkania księży z zawodnikami, jak również z tego, że rodziny mogły spędzić czas inaczej niż zwykle. Kapitanem drużyny księży, którzy regularnie spotykają się i wspierają podobne akcje. był ks. Piotr Szeptuch, natomiast z Klubu „Oldboye” Arkadiusz Gmiterek.

W tę akcję „Obiad u św. Alberta” włączył się Roman Dubiel wraz z małżonką, którzy na ten cel ofiarowali kiełbaski na gorąco, bigos i gorącą zupę. Do tych smakołyków przyprawionych życzliwością serca Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Narolu ofiarowała swojskie pieczywo. Natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Narola Wsi zajęły się sprzedażą i rozprowadzaniem naszych smakołyków. Upiekły również ciasto, które niczym świeże bułeczki szybko podbiło serca dużych i małych uczestników imprezy. Nie zabrakło smacznych ugotowanych i pieczonych pierożków. Można również było wypić gorącą herbatę lub kawę. Także Adam Markiewicz z dobroci serca lodami z waty i popcornem wsparł bezinteresownie szlachetne dzieło.

Reklama

Po zakończonym meczu 9: 5 dla księży, który okazał się rekreacyjnym widowiskiem, sponsorom, księżom jak i zawodnikom z MKS „Roztocze” zostały wręczone podziękowania za udział w akcji „Obiad u św. Alberta”.

Pamiątką był kubek, na którym widnieje wspólne zdjęcie księży z zawodnikami „Oldboye”.

2015-10-22 12:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ciacho za Ciacho

Ciacho za Ciacho - to akcja organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt”, działającą w Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie. To całodniowy kiermasz książek i ciast, z którego całkowity dochód przekazywany jest na wybrany cel charytatywny. Trwa już kilkanaście lat i nabiera coraz większego rozmachu. Akcja organizowana jest dwa razy do roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Najbliższa edycja odbędzie się 17 grudnia na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

„Ciacho za ciacho” ma kilkunastoletnią tradycję. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się: zbudować studnię w Sudanie, zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie, zebrać środki na budowę szkoły w Kamerunie. Wsparto takie miejsca jak: ośrodek dla trędowatych w Indiach, Dom Pomocy Społecznej w Broniszewicach, Fundację „Hipoterapia”, Dom Wspólnoty „L'Arche” w Śledziejowicach, ośrodek dla osieroconych i zaniedbanych dzieci w Fastowie koło Kijowa. Pomoc otrzymali także bezdomni w Krakowskim Centrum Pomocy św. Ojca Pio oraz w domu braci albertynów. Dotychczasowe sukcesy zachęcają tylko do coraz większego zaangażowania w tę piękną inicjatywę.

CZYTAJ DALEJ

Śmierć Jezusa uczyniła nas wszystkich braćmi

2021-09-21 15:32

[ TEMATY ]

krzyż

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Na ręce generała pasjonistów Franciszek skierował list z okazji rozpoczynającego się dziś na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie Międzynarodowego Kongresu Teologicznego. Tematem spotkania jest „mądrość krzyża w świecie pluralistycznym”. Papież wyraził nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do ponownego odczytania współczesnych wyzwań w świetle „mądrości krzyża”, aby sprzyjać ewangelizacji wiernej Bożemu stylowi i bliskiej człowiekowi.

Kongres odbywa się w ramach obchodów jubileuszu trzechsetlecia istnienia zgromadzenia pasjonistów i ma za zadanie pogłębienie znaczenia krzyża w kontekście współczesnych areopagów. Franciszek podkreślił, że tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum wiary chrześcijańskiej i tylko ona może zaspokoić oczekiwania i nadzieje współczesnego świata.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: kryzys wykorzystywania seksualnego dotyczy istoty wspólnoty Kościoła

2021-09-22 11:26

[ TEMATY ]

pedofilia

abp Wojciech Polak

Episkopat.news,

Kryzys spowodowany wykorzystywaniem seksualnym małoletnich dotyka istoty wspólnoty Kościoła - powiedział dziś w Warszawie abp Wojciech Polak. - W skrzywdzonym człowieku został sprofanowany Bóg - podkreślił Prymas Polski, dodając, że skuteczna ochrona małoletnich wymaga współpracy wszystkich, którzy tworzą Kościół.

Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży przemawiał na zakończenie międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”, która odbywała się w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli świeccy i duchowni z 20 krajów Europy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję