Reklama

Do Aleksandry

Trzecia droga

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kochana (w Bogu) Pani Aleksandro!

W nawiązaniu do listu

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pani Wiernej Czytelniczki („Niedziela” nr 5 na 1 lutego 2015 r.) daję świadectwo o moim wdowieństwie:

Dwie starsze córki były już usamodzielnione – poza domem.

Dwoje młodszych dzieci w szkole średniej, ja jeszcze pracowałam zawodowo. Ale ta dwójka po kilku latach wyfrunęła na swoje – bo taka kolej rzeczy.

Zostałam sama. Mogłam narzekać na los, na Pana Boga, mogłam oglądać się za nową połówką (miałam takie propozycje). Ja jednak wybrałam trzecią drogę. Przecież nie żyjemy na bezludnej wyspie! Zaczęłam działać społecznie, organizować spotkania z przyjaciółmi, pomagać bliźnim, a pole tu jest ogromne – sąsiedztwo, parafia, a nawet miejski samorząd. I nie czuję samotności. Oczywiście, trzeba coś z siebie dać – czas, pracę i nawet, w miarę możliwości, jakieś środki pieniężne. Mam wnet 82 lata i Panu Bogu dziękuję, że mogę codziennie uczestniczyć w pełni we Mszy św.

Cieszę się szacunkiem i miłością bliskich, mam 10 wnucząt i 7 prawnucząt (jestem babcia prapra!).

Bardzo Panią lubię.

Pozdrawiam serdecznie.

Zofia



Ten list dedykuję tym wszystkim, którzy wybierają pierwszą lub drugą drogę. Przypominam, że pierwsza to narzekanie na zły los itd. itp., a druga to szukanie swojej drugiej – drugiej połówki.

Reklama

Ja też wybrałam trzecią drogę. I jestem bardzo, bardzo szczęśliwym człowiekiem!

Pani Zofio, witam w klubie.

Aleksandra

2015-03-23 19:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jacek Magiera pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Nawrockiego

2026-04-16 13:28

[ TEMATY ]

odznaczenie Prezydenta RP

Jacek Magiera

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Karol Nawrocki przyznał pośmiertnie Jackowi Magierze Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. W Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe zmarłego 10 kwietnia w wieku 49 lat piłkarza i trenera.

Order przyznano za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej oraz za dokonania sportowe.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat Kurii Metropolitalnej Warszawskiej w sprawie miejsca kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

2026-04-16 12:56

[ TEMATY ]

Warszawa

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Episkopat Flickr

Komunikat Wydziału Dyscypliny Sakramentów i Sakramentaliów Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

W związku z pojawiającą się praktyką nawiedzania miejsca rzekomego przetrzymywania Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Kazuniu, Kuria Archidiecezji Warszawskiej przypomina, że właściwym miejscem kultu Błogosławionego na terenie Archidiecezji Warszawskiej jest kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie, na Żoliborzu. Dekretem podpisanym w dniu 19 października 2010 r. nr 4467/A/2010, przez ówczesnego Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego Księdza Kazimierza Kardynała Nycza, kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie erygowano jako sanktuarium diecezjalne Błogosławionego Księdza Jerzego (zgodnie z kan. 1230 KPK). Pielgrzymujący do grobu Błogosławionego Księdza Jerzego mogą uzyskać w tym miejscu szczególne łaski przez wstawiennictwo kapłana – męczennika, z którymi także związane jest uzyskanie odpustów (w dniach: 23 kwietnia, 6 czerwca i 19 października). Pozostałe miejsca na terenie Archidiecezji Warszawskiej, powiązane z życiem lub męczeństwem księdza Popiełuszki (faktyczne lub domniemane), nie są rozpoznane przez Kościół jako miejsca święte.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Jak zobaczyć znaki Boga? Świadectwo trenera Jacka Magiery

2026-04-17 08:39

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Najdłużej trwają nie te wojny, które są na świecie, ale te, które człowiek nosi w sercu.

Kim był ostatni żołnierz II wojny światowej? Dlaczego nie uwierzył, że wojna już dawno się skończyła? Chrystus uczniom idącym do Emaus wyjaśnia, że wojna została już wygrana, zło i śmierć zostały pokonane, a teraz On jako Zwycięzca zaprasza na Ucztę. Opowiem o oczach, które są „na uwięzi”. O sercu zatrzymanym w bólu, które wciąż przeżywa doświadczenie wypadku. O człowieku, któremu z pomocą przyjaciela udało się wyrwać z nieustannego rozpamiętywania przeszłości i na nowo zacząć żyć.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję