Reklama

Pod patronatem „Niedzieli”

Do częstochowy na rowerach przez Polskę i Słowację

Niedziela Ogólnopolska 13/2015, str. 55

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W roku 2015 Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II zaprasza sympatyków pielgrzymowania rowerowego na kolejną edycję wyprawy do Częstochowy innowacyjną trasą, liczącą ok. 700 km, prowadzącą przez dwa kraje: Polskę i Słowację.

Zamierzamy, przejechawszy przez Bieszczady, dotrzeć na Słowację i odwiedzić tam miasta: Stara Lubovna, Tatranska Lomnica, Stary Smokovec i Strbske Pleso – najwyżej położoną miejscowość w Tatrach oraz uzdrowisko klimatyczne, znajdujące się na wysokości 1315-1385 m n.p.m.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dalej przez Liptovsky Mikulas i Kotlinę Orawską chcemy dojechać do Jabłonki, tuż obok przejścia granicznego w Chyżnem.

Bardzo ważnymi punktami po polskiej stronie będą: Przełęcz Krowiarki, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice oraz Szlak Orlich Gniazd z ruinami średniowiecznych zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie.

Zwieńczeniem pielgrzymki będzie uroczysta Msza św. przed Cudownym Obrazem Jasnogórskim 5 lipca 2015 r. (niedziela) o godz. 14.00.

Trasa, jak widać, jest na tyle urozmaicona, by stanowiła wyzwanie od strony sportowej i kształtowała nasz charakter przez pokonywanie górskich szczytów oraz wzbogacała nas duchowo poprzez pobyt i modlitwę w wielu miejscach kultu religijnego.

Reklama

Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie uda nam się jeszcze bardziej zbliżyć do św. Jana Pawła II oraz dobrze przygotować do Światowych Dni Młodzieży i spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie w 2016 r.

Informacji o pielgrzymce udziela dyrektor sportowy Edward Rasała (tel. 600-371-883), znajdują się one również na stronie internetowej: www.klubalpin.pl.

Serdecznie zapraszamy!

2015-03-23 19:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kto jest winny aborcji w 9. miesiącu ciąży w Oleśnicy?

2025-04-14 07:37

[ TEMATY ]

komentarz

aborcja

Fot: Pro Prawo do Życia

Zły stan psychiczny, natarczywy adwokat proaborcyjnej FEDERY oraz uległość lekarzy wystarczą by zabić dziecko w 9. miesiącu ciąży bez zmiany ustawy. Chłopca zabito śmiertelnym zastrzykiem w szpitalu w Oleśnicy. Jak do tego doszło skoro lekarze w Łodzi twierdzili, że jego aborcja jest sprzeczna z prawem?

Chłopiec miał już 37 tygodni życia, a więc w świetle nomenklatury medycznej nie był nawet wcześniakiem. W ginekologicznym szpitalu w Łodzi nie chciano go zabić, choć adwokat fundacji FEDERA żądał „indukcji asystolii płodu”, czyli zabicia dziecka zdolnego do życia poprzez wbicie igły do jego serca z podaniem chlorku potasu. - Zaproponowaliśmy natychmiastowe rozwiązanie przez cięcie cesarskie (ze względu na zły stan psychiczny Pani Anity) w znieczuleniu ogólnym z objęciem dziecka wysokospecjalistycznym leczeniem pediatrycznym. Oznacza to, że zaproponowaliśmy Pani Anicie niezwłoczne zakończenie ciąży, co nie jest jednoznaczne z uśmierceniem płodu zdolnego do życia – napisał w oświadczeniu prof. Piotr Sieroszewski, kierownik ginekologii szpitala w Łodzi i prezesa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.
CZYTAJ DALEJ

Wyciekły dane pochówków z zakładu pogrzebowego. Okoliczności są zdumiewające

2025-04-15 14:10

[ TEMATY ]

pochówek

Puławy

zakład pogrzebowy

wyciek danych

Adobe Stock

Kara dla zakładu pogrzebowego w związku z wyciekiem danych

Kara dla zakładu pogrzebowego w związku z wyciekiem danych

Prezes UODO Mirosław Wróblewski nałożył 33 tys. zł kary na zakład pogrzebowy z Puław, który nie wdrożył odpowiednich zabezpieczeń dla danych osobowych w dokumentach dotyczących pochówku. Doszło przez to do incydentu z utratą danych – poinformował we wtorek ten urząd.

Zakład nie zgłosił tego do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych choć miał taki obowiązek, bo wtedy dzięki pomocy urzędu można zminimalizować skutki wycieku danych i wdrożyć odpowiednie postępowanie naprawcze. Teraz prezes UODO zobowiązuje zakład pogrzebowy do wdrożenia w 30 dni środków minimalizujących zagrożenie dla danych.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: przygotowano oleje na Mszę Krzyżma

2025-04-16 19:20

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W Wielki Czwartek - 17 kwietnia br. o godz. 10:00 - w łódzkiej bazylice archikatedralnej kapłani pod przewodnictwem księży biskupów będą celebrować Mszę Krzyżma, w czasie której metropolita łódzki pobłogosławi Oleje Święte - Olej Krzyżma, Olej Chorych oraz Olej Katechumenów.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję