Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wykład o gender w Jaworznie

Czym jest gender i jakie spustoszenia czyni w życiu społecznym mówił ks. prof. Dariusz Oko w jaworznickim kościele Świętych Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie. Spotkanie odbyło się 23 stycznia po wieczornej Mszy św.

Niedziela sosnowiecka 6/2015, str. 5

[ TEMATY ]

gender

Piotr Grzybowski

Wykład ks. prof. Dariusza Oko

Wykład ks. prof. Dariusza Oko

Naukowiec przybył do Jaworzna na zaproszenie ks. prał. Eugeniusza Cebulskiego oraz Katolickiego Stowarzyszenia „Przyjaźń Jaworznicka”. Ks. prof. Dariusz Oko jest pracownikiem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Prelegent przestrzegł przed ideologią gender jako teorią, w której brakuje logiki, która oparta jest na filozofiach ateistycznych i która promuje rozpustę prowadzącą do całkowitej demoralizacji. – Zwolennicy gender to w większości zaciekli przeciwnicy Kościoła katolickiego, często dzieci tych, którzy głosili marksizm. Nauka jednak pokazuje, iż największe osiągnięcia cywilizacyjne mają miejsce w kulturach, w których promowane są związki monogamiczne, rodziny składające się z małżeństwa mężczyzny i kobiety wychowujących wspólnie dzieci. Obalanie tego porządku rzeczy to katastrofa kulturowa i cofnięcie się w ewolucji – przekonywał prelegent.

Reklama

Ks. prof. Dariusz Oko przytoczył przykład Partii Zielonych w Niemczech, która działa na rzecz zwiększenia praw homoseksualistów, a w rzeczywistości zabiega o legalizację pedofilii. Podkreślił, że w Niemczech, gdzie dozwolone jest zawieranie homoseksualnych związków małżeńskich, większość z nich szybko rozpada się przez niewierność, rozwiązłość, m.in. dlatego zezwalanie im na adopcję dzieci jest absurdem.

– Kościół katolicki, tak obecnie atakowany, jest wielkim obrońcą i promotorem kobiet. To właśnie w tej kulturze kobiety są najbardziej szanowane, w przeciwieństwie do innych religii. Sumując, rewolucja seksualna i ideologia gender wiążą się z pedofilią, homoseksualizmem, niszczeniem rodziny i Kościoła i degradacją kobiet, co w efekcie musi przynieść tragiczne skutki dla następnych pokoleń, nie tylko dlatego, iż zostaną one zdemoralizowane, a najważniejsze komórki społeczne zlikwidowane, ale również dlatego, że doprowadzą do wyginięcia poszczególnych narodów, w których wskaźnik dzietności spada. W związkach homoseksualnych oraz luźnych związkach o podłożu seksualnym nie będą rodzić się dzieci, co w efekcie spowoduje wyginięcie całych społeczeństw – powiedział na spotkaniu w jaworznickim kościele ks. prof. Dariusz Oko.

Zdaniem naukowca ateiści patrzą na człowieka jako na inteligentne zwierzę, akcentując to, co niższe, biologiczne, dorabiając teorię według której chcą żyć. – Podstawy filozoficzne gender to filozofia Sartre’a, czołowego ateisty, którego jedną z kochanek była Simone de Beauvoir – „matka chrzestna” genderyzmu, autorka książki „Druga płeć”, w której stwierdza, że nie rodzimy się mężczyznami czy kobietami, tylko to kultura określa, jaką mamy płeć – powiedział ks. prof. Dariusz Oko. – Egzystencja poprzedza esencję. Nie ma Boga, który nadaje prawa natury, jest nieokreślona egzystencja, której ludzie muszą nadać esencję. To jest absurdalne, egzystencja nie może poprzedzić esencji – przekonywał wykładowca – jest to fundament myślowy nie tylko gender, ale innych zbrodniczych ideologii, np. Pol Pot, który przyjął, że społeczeństwo jest czymś nieokreślonym i my, ludzie, mamy je określić, do czego zabrał się wprowadzając komunizm, co kosztowało życie 2 mln ludzi. Aby nadać nową formę społeczeństwu trzeba wyeliminować wykształconych i duchownych oraz wszystkich, którzy się sprzeciwiają. Właśnie do tego może doprowadzić myślenie ateistyczne. Ateiści mordowali ludzi jak zwierzęta, bez żadnego szacunku – powiedział Ksiądz Profesor. W jego opinii gender teoretyczny zastępuje marksizm, a gender praktyczny bolszewizm. – Gender to taki neomarksizm i neobolszewizm. Po kompromitacji marksizmu ateiści wymyślili sobie genderyzm, po kompromitacji genderyzmu wymyślą sobie jakiś „dunderyzm”. A trzeba pamiętać o tym, że marksiści praktyczni doprowadzili do największych zbrodni w dziejach całego świata – policzono już ponad 150 mln ofiar komunizmu, w tym w samej Europie przynajmniej 110 tys. księży zamordowanych przez komunistycznych ateistów. I teraz duchowe dzieci tych ludzi, a nawet i fizyczne, głoszą nam genderyzm. Płynnie przeszli od jednego do drugiego – tłumaczył filozof.

Te wszystkie zagrożenia pokazują nam, że musimy się im przeciwstawić i walczyć o nasze dzieci. – Polacy są szczególnie uprzywilejowani, bo mają silną wiarę w Boga i wielką historię i kulturę. Możemy być dumni z takich Polaków, jak św. Faustyna czy św. Jan Paweł II. Gdzie śpi rozum i wiara tam budzą się demony i ideologie, ale z Bogiem jeszcze nikt nigdy nie wygrał i genderyści też nie wygrają, tylko trzeba zadbać o to, aby było jak najmniej ofiar – powiedział na zakończenie wykładu ks. prof. Dariusz Oko.

2015-02-05 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: W Sejmie złożono pierwsze 3,5 tys. podpisów pod projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender”

[ TEMATY ]

gender

konwencja stambulska

Magdalena Pijewska

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” złożył dziś u Marszałek Sejmu pierwsze podpisy zebrane pod swoim projektem. Podpisów jest ponad 3 razy więcej niż wymagany tysiąc.

Obywatelski projekt ma na celu wypowiedzenie ratyfikowanej przez Polskę 5 lat temu Konwencji stambulskiej. Dziś przed budynkiem Sejmu RP, przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Marek Jurek (były Marszałek Sejmu RP), Lidia Sankowska-Grabczuk (Chrześcijański Kongres Społeczny) i Karolina Pawłowska (Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris).

- Liczymy na szybką rejestrację naszej inicjatywy obywatelskiej "Tak dla rodziny Nie dla gender", której celem jest upoważnienie polskiego rządu przez parlament do wypowiedzenia wadliwej Konwencji stambulskiej oraz rozpoczęcie prac nad nową, wolną od ideologii i opartą na wiedzy naukowej konwencji o prawach rodziny - powiedziała Karolina Pawłowska, zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Podkreśliła, że Konwencja stambulska jest wadliwa m. in. dlatego, że zakłada iż przemoc jest zjawiskiem strukturalnym, nie wynikającym z patologii życia społecznego, przez co błędnie identyfikuje przyczyny przemocy domowej. - Cieszymy się, że premier Mateusz Morawiecki zadecydował o przedłożeniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności Konwencji Stambulskiej - dodała.

- Nam przede wszystkim zależy na poważnej debacie. Do tej pory się jej nie doczekaliśmy. Właściwie nikt nie odpowiedział na elementarne zarzuty, np. sfałszowanie tekstu, nad którym głosował Sejm, zresztą w bardzo spornym głosowaniu, w którym większość partii mających dziś większość w Sejmie głosowała przeciwko. Ten dokument był sfałszowany, ponieważ nie występuje w nim pojęcie „płeć”. Bez przerwy powtarza się pojęcie „gender”, a więc „rodzaj”, a nawet w wypadku obowiązującego francuskiego tłumaczenia „gatunek” – mówił Marek Jurek. Wskazał również na zagrożenie ograniczania praw wychowawczych rodziców.

- Tytuł Konwencji używany jest do nagonki na przeciwników ideologii gender, do nagonki wręcz dehumanizującej, co świadczy o nieprawdopodobnej słabości intelektualnej tych, którzy wzięli odpowiedzialność za ratyfikację tej konwencji. Mam nadzieję, że jak najszybciej będzie ona wypowiedziana i zastąpiona międzynarodową konwencją praw rodziny - dodał były Marszałek Sejmu. Wspomniał o konieczności współpracy z ministerstwem spraw zagranicznych i zadeklarował dalszą współpracę.

Do rejestracji komitetu zbiórka podpisów została wstrzymana, w tym czasie trwają prace organizacyjne w komitecie.

Projekt „Tak dla rodziny, nie dla gender” zakłada wypowiedzenie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Według polskiej Konstytucji takie umowy międzynarodowe mogą zostać wypowiedziane wyłącznie za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie. Ponadto projekt ustawy zobowiązuje rząd do podjęcia prac nad Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny – dokumentem, który zagwarantuje kompleksową ochronę praw rodziny, gdyż zdaniem autorów projektu, to właśnie dobrze funkcjonująca rodzina jest najlepszym środowiskiem zdolnym skutecznie chronić przed przemocą.

W skład Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej wchodzą: Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Współorganizatorami są Fundacja Życie i Rodzina oraz Fundacja św. Benedykta.

Szczegółowe informacje o inicjatywie "Tak dla rodziny, nie dla gender" na stronie http://chronmyrodziny.pl/

CZYTAJ DALEJ

Kuria Metropolitalna Poznańska: abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie podpisów pod projektem "Stop LGBT"

2020-09-21 19:02

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

#stoplgbt

Karol Porwich "/Niedziela"

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy "Stop LGBT", który promuje Kaja Godek oraz na zbieranie pod nim podpisów - poinformowała Kuria Metropolitalna Poznańska w liście do proboszczów.

Poniżej tekst listu:

KURIA METROPOLITALNA ul. Ostrów Tumski 2 61-109 Poznań

Poznań, dnia 16 września 2020 roku N. 4756/2020

Ustawa "Stop LGBT", stanowisko Księdza Arcybiskupa

Czcigodni Księża Proboszczowie!

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy "Stop LGBT", który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Biskup Szymon Stułkowski Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz Kanclerz Kurii

---

Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński przesłał 4 września pismo do wszystkich biskupów diecezjalnych, w którym przypomniał, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie przedłożyli propozycję zmian w ustawie Prawo o zgromadzeniach. Fundacja przedstawiła biskupom postulat wprowadzenia zakazu tzw. parad równości i poinformowała, że zbiera podpisy pod projektem.

Sekretarz Generalny KEP sprecyzował w piśmie, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

CZYTAJ DALEJ

Zerowy PIT dla młodych również na stażach u praktykach!

2020-09-22 20:03

PAP

Wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia na stażach i praktykach zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska. Jak mówił, powinno to zachęcić młodych ludzi do pracy w administracji.

Zerowy PIT dla młodych na stażach i praktykach

Morawiecki przypomniał, że w 2019 r. rząd wprowadził zerowy PIT od umów o pracę, umów zlecenia dla osób poniżej 26. roku życia.

PAP

Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu, by zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej — oświadczył szef rządu. Na tym rozwiązaniu stażyści mają zyskać do 900 zł miesięcznie.

Chcemy przyciągnąć młodych ludzi, młode talenty do administracji publicznej, praca w administracji może być niezwykle ciekawa — podkreślał Morawiecki.

Program Młodych Liderów

Propozycja jest częścią rządowego planu wsparcia młodzieży - Programu Młodych Liderów. Według KPRM dzięki temu programowi wybitni uczniowie i studenci mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę podczas staży w jednostkach administracji publicznej.

Program składa się z trzech komponentów: obok objęcia umów stażowych o praktyki absolwenckie zerowym podatkiem PIT (do 26 roku życia), ma to być także reforma stypendium PRM poprzez ogólnopolskie konsultacje z młodzieżą oraz stworzenie kolejnych nowoczesnych programów płatnych staży w instytucjach publicznych.

PAP

Przedstawiając elementy programu, premier zapowiedział też m.in. zmianę kryteriów rekrutacji do pracy w administracji, tak aby w ocenie uwzględniać również hobby, zainteresowania i pracę społeczną.

Wiem, że jeżeli ktoś poświęca czas na pomoc innym, działalność społeczną, na zainteresowania to jest to osoba, która ma innego rodzaju kompetencje— tłumaczył. Deklarował również, że wprowadzona zostanie „lepsza synchronizacja informacji dotyczących wszystkich staży, praktyk i możliwości wejścia do administracji publicznej”. Służyć temu ma strona internetowa, która już w tej chwili uwzględnia propozycje KPRM i Ministerstwa Finansów, a będą do niej dołączane kolejne ministerstwa.

Spotkanie z laureatami konkursów

Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek z laureatami konkursów stażowych organizowanych przez Ministerstwo Finansów oraz GovTech Polska, tzw. „Liderami Podatkowymi” oraz „Liderami Innowacji”. Podczas spotkania została przeprowadzona Burza Mózgów - seria warsztatów kreatywnych, podczas których młodzież szukała odpowiedzi na pytanie:

Jak zachęcić pokolenie Z do pracy w sektorze publicznym?

Jak podała KPRM, premier wręczył również zwycięzcom Programu Stażowego KPRM dyplomy.

KPRM ogłosiła także II edycję konkursu Liderzy Innowacji w ramach GovTech. 16 laureatów odbędzie płatny staż w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak podano, rekrutacja zostaje otwarta 22 września 2020 i trwa do 30 listopada 2020 r. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie gov.pl/govtech.

W komunikacie kancelarii premiera zapowiedziano także VIII edycję programu Liderów Podatkowych - prowadzonego od trzech lat w Ministerstwie Finansów programu stażowego. Pierwsza edycja odbyła się w 2017 r. Łącznie, w ramach siedmiu edycji konkursu wyłonionych zostało 86 laureatów – Liderów Podatkowych.

Kolejna, ósma edycja konkursu ruszy w połowie października. Tematem pracy konkursowej będą „Podatki po pandemii”.

Jak wskazał cytowany w komunikacie wiceminister finansów Jan Sarnowski, w ramach programu co pół roku do Ministerstwa Finansów trafia 12 młodych ludzi, którzy widzą swoją przyszłość w podatkach i chcą poznać tajniki tworzenia regulacji podatkowych.

Staże w MF nie są jedynie jednorazową przygodą, to również okazja do tego, by spojrzeć na podatki dużo szerzej niż jest to udziałem branży doradczej. Dla wielu stażystów jest to początek nowej ścieżki kariery, w której centrum stoi pasja dla Polski. Po odbyciu stażu, pracę w MF znalazł co czwarty stażysta!

— poinformował Sarnowski. Zaznaczył, że zainteresowanie programem jest bardzo duże, „bo od pierwszej godziny stażu młodzi ludzie lądują w centrum wydarzeń, pracują przy dużych projektach, we współpracy z nimi tworzone są regulacje upraszczające i unowocześniające system podatkowy”.

xyz/PAP

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję