Reklama

Zwolnienie za modlitwę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tego jeszcze nie było. Na Wyspach Brytyjskich zwalniano już z pracy za noszenie krzyżyka na piersiach i za inne sposoby demonstrowania wiary w Chrystusa. Teraz uwagę opinii publicznej przykuła sprawa pracownicy jednego ze szpitali w Londynie – 37-letniej Victorii Wasteney, której grozi zwolnienie z pracy. Jej przewinienie polegało na tym, że modliła się za koleżankę z pracy, notabene muzułmankę – Enyę Nawaz w jej obecności, a ta oskarżyła ją później o próby nawracania na chrześcijaństwo.

Nawaz rozpoczęła pracę w szpitalu „John Howard Centre” w Homerton, we wschodnim Londynie, w 2012 r. Pewnego dnia podeszła do swojej koleżanki z pracy – Victorii Wasteney, narzekając na problemy zdrowotne. Wasteney zapytała, czy jako chrześcijanka może się za nią pomodlić, a Nawaz zgodziła się na tę propozycję. Wasteney podarowała też swojej koleżance książkę o muzułmańskiej kobiecie, która nawróciła się na chrześcijaństwo. To – jak się okazało – rozwścieczyło Nawaz, która pożyczywszy wcześniej książkę, napisała oficjalne doniesienie do pracodawcy o próbę nawracania w miejscu pracy. Kierownictwo szpitala na czas dochodzenia przeniosło Wasteney na inne stanowisko pracy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-01-27 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cztery sposoby, w jakie możemy prowadzić nasze chrześcijańskie życie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 1-20.

Środa, 28 stycznia. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Ruszył proces ws. Fundacji Profeto. Prokurator odczytał akt oskarżenia

2026-01-28 18:18

[ TEMATY ]

Fundacja Profeto

Ks. Michał Olszewski

PAP/Leszek Szymański

W Sądzie Okręgowym w Warszawie odczytany został akt oskarżenia ws. prezesa fundacji Profeto, ks. Michała Olszewskiego, oraz dwóch byłych urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości. Oznacza to, że ruszył proces, w którym prokuratura zarzuca im nieprawidłowości w dysponowaniu środkami z Funduszu Sprawiedliwości.

Jeden z pełnomocników ks. Michała Olszewskiego, mec. Krzysztof Wąsowski stwierdził z ironią w rozmowie z dziennikarzami po odczytaniu aktu, że zadanie sądu zostało wykonane. Z pogwałceniem konstytucji, ustaw, przepisów prawa, niewłaściwym składem, ławnikami, którzy w ciągu doby zapoznali się z liczącym kilkaset stron materiałem dowodowym – zaznaczył prawnik.
CZYTAJ DALEJ

Łódzkie/ Pijany kierowca odpowie przed sądem za wjechanie w pielgrzymów

2026-01-28 16:37

[ TEMATY ]

Radomsko

Adobe Stock

Pijany kierowca auta, który latem 2025 r. wjechał w grupę pielgrzymów, powodując obrażenia u 13 osób, odpowie przed sądem w Radomsku. Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób oraz za prowadzenie auta mimo sądowego zakazu grozi mu do 15 lat więzienia.

Prowadzone w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową w Radomsku śledztwo zakończyło się właśnie skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję