Reklama

Niedziela Podlaska

Gmina Łochów

Rodzice chcą mieć wybór

Niedziela podlaska 1/2015, str. 8

[ TEMATY ]

akcja

Paulina Białek

Ogólnopolska akcja „Rodzice chcą mieć wybór” odniosła wielki sukces. Już tydzień przed złożeniem ustawy w Sejmie Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców odnotowało 100 tys. podpisów. Gmina Łochów również prężnie działała na to osiągnięcie. Przez weekend – głównie 7 grudnia – w kościołach pw.: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrówku oraz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnej udało się zebrać 340 podpisów. Rodzice, dziadkowie, osoby walczące o dobro naszego kraju dostarczały pełne listy do koordynatora, co po zsumowaniu dało kolejne 260 podpisów. Poza tym plakaty przy szkołach oraz na tablicach ogłoszeń spowodowały, że rodzice sami wysyłali pełne formularze. Spis wszystkich podpisów można znaleźć na stronie www.rzecznikrodzicow.pl.

Jesteśmy dumni z zaangażowania obywateli. Dziękujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom, proboszczom, którzy umożliwili zbieranie podpisów w kościołach, a także każdej osobie wspierającej akcję „Rodzice chcą mieć wybór”.

2014-12-22 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jeden grosz za jeden kilometr

Niedziela Ogólnopolska 29/2015, str. 24-26

[ TEMATY ]

akcja

Archiwum – MIVA Polska

„Niesiemy Chrystusa na peryferie świata” – to hasło tegorocznego Tygodnia św. Krzysztofa organizowanego przez MIVA Polska, który będzie trwał w dniach 19-26 lipca 2015 r. Akcja połączona ze zbieraniem funduszy na środki transportu dla misjonarzy jest już dobrze znana w wielu parafiach – w tym roku odbywa się po raz szesnasty

Tydzień św. Krzysztofa ma dwa cele – tłumaczy ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska: – pomaga wyposażyć misjonarzy w samochody, motocykle lub inne środki transportu niezbędne w ich pracy, jednocześnie uwrażliwia kierowców na zachowanie na drodze. Jest to czas, kiedy szczególnie przypominamy, że przykazanie miłości bliźniego obowiązuje także na drogach.

CZYTAJ DALEJ

Święty celnik

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Św. Mateusz

Grażyna Kołek

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

To święty, do którego bardzo często odwołuje się papież Franciszek, wskazując na drogę własnego powołania. Ewangeliści Marek i Łukasz nazywają Mateusza najpierw „Lewi, syn Alfeusza” (Mk 2, 14; Łk 5, 27), dopiero później w innych miejscach wymieniane jest imię Mateusz.

Na pewno Mateusz był Galilejczykiem. Jego pracą było pobieranie ceł i podatków w Kafarnaum nad Jeziorem Tyberiadzkim – w mieście położonym przy ważnym szlaku handlowym łączącym Galileę z Damaszkiem. To właśnie w Kafarnaum Chrystus zastał go w komorze celnej i powołał na swojego apostoła. Do tego wydarzenia nawiązał papież Franciszek, kiedy wyjaśniał swoje motto: Miserando atque eligendo. Jest ono zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, który komentując ewangeliczne opowiadanie o powołaniu św. Mateusza, napisał: „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ spojrzał na niego z miłością i go wybrał, powiedział do niego: Pójdź za Mną). Otóż w święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio – miał wtedy 17 lat – doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek podziękował Polakom za modlitewne wsparcie ostatniej pielgrzymki

2021-09-22 10:02

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Vatican News

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Za modlitewne wsparcie swej pielgrzymki do Budapesztu i na Słowację podziękował papież Polakom podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję