Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wakacje z Bogiem

Niedziela sosnowiecka 35/2014, str. 2

[ TEMATY ]

wakacje

ARCHIWUM PARAFII

Uczestnicy „Wakacji z Bogiem”

Uczestnicy „Wakacji z Bogiem”

Dzieci z parafii pw. św. Floriana w Sosnowcu wspólnie z rówieśnikami z parafii pw. św. Jacka i Marii Magdaleny w Kroczycach, wyjechały, już po raz szósty na parafialne kolonie pod hasłem „Wakacje z Bogiem”.

Reklama

– Ponieważ kolonie cieszą się dużym zainteresowaniem, zorganizowaliśmy dwa turnusy. Pierwszy, w dniach 8-15 lipca – dla dzieci młodszych oraz drugi, w dniach 17-24 lipca – dla dzieci starszych. Tym razem nasz czas wakacji spędzaliśmy w malowniczym miasteczku Otmuchów, którego sercem jest średniowieczny zamek biskupi. Ten właśnie zamek stał się na krótko naszym domem, miejscem, gdzie bawiliśmy się, odpoczywaliśmy i modliliśmy się. W tak malowniczym i historycznym otoczeniu rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego mówiące m.in. o tym, iż Bóg jest naszym Ojcem, my jesteśmy Jego dziećmi, a nasza ojczyzna jest w niebie. Poznawaliśmy także najbliższą okolicę. Zwiedziliśmy twierdzę w Kłodzku, malownicze miasteczko Paczków, średniowieczny park techniki w Złotym Stoku oraz kopalnię złota – relacjonuje Agnieszka Furtacz. Był również czas na bale i dyskoteki, gry i zabawy, wspólne rozmowy i oczywiście codzienną Eucharystię. – Szkoda tylko, że czas tak szybko minął i następne kolonie parafialne dopiero za rok, ale już dziś zapraszam wszystkie chętne dzieci na następne wakacje z Bogiem – zachęca s. Anawim KdzJ. Trzeba nadmienić, że dziećmi zajmowali się wychowawcy: ks. Jan Rogowski, Mateusz Furtacz, Wioletta Dądela i Agnieszka Furtacz. Kierownikiem kolonii była s. Anawim.

Młodzież w parafii św. Floriana nie może narzekać. Duszpasterstwo bowiem nie obejmuje tylko wakacyjnych wyjazdów czy festynów z okazji św. Mikołaja czy Dnia Dziecka. Młodzi ludzie skupieni są w ramach dwóch grup, choć niektóre osoby działają w obu jednocześnie. Grupy te charakteryzują się dużą aktywnością, duszpasterze starają się rozwijać talenty, wyobraźnię i duchowość. Pierwsza grupa, którą aktualnie opiekuje się ks. Jan Rogowski, spotyka się w piątki po wieczornej Mszy św. Jednym z elementów spotkania jest formacja duchowa poprzez rozważanie Słowa Bożego czy wspólne odmawianie Liturgii Godzin. Aktywność młodzieży przejawia się m.in. w przygotowywaniu inscenizowanych nabożeństw Dróg Krzyżowych, bajek dla dzieci czy też przedstawień słowno-muzycznych z okazji świąt narodowych i kościelnych. Drugą grupę stanowi scholka parafialna założona jesienią ubiegłego roku przez ks. Wojciecha Koryto. Scholkę można usłyszeć na niedzielnych Mszach św. oraz w czasie comiesięcznych Floriańskich Wieczorów Uwielbienia.

2014-08-28 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cuda w Zalesiu Górnym

Niedziela warszawska 27/2019, str. I

[ TEMATY ]

wakacje

Łukasz Krzysztofka

Zalesie Górne proponuje odpoczynek dla duszy i ciała

Zalesie Górne proponuje odpoczynek dla duszy i ciała

Las, woda, kajaki, baseny, wędkowanie i około 100 świętych. Takie cuda natury dla ciała i cuda dla ducha można odnaleźć w Zalesiu Górnym

Przepis na Zalesie Górne jest bardzo prosty. Wystarczy wsiąść do pociągu, by uciec z rozgrzanej, dusznej i betonowej Warszawy. Na miejscu poczujemy się jak na prawdziwych wakacjach – jest las, woda, mnóstwo atrakcji turystycznych dla całych rodzin, znajdziemy tu także oazę duchową w iście góralskim stylu – kościół św. Huberta. Tak właśnie prezentuje się Zalesie Górne. Podróż do tego urokliwego miejsca trwa ok. 30 minut. Warszawscy seniorzy, dzieci i wszyscy posiadacze „karty warszawiaka” nie muszą nawet kupować żadnych biletów i ponosić dodatkowych kosztów. Przyjeżdżając tutaj, możemy podziwiać dorodny las. W pobliżu znajduje się dolinka rzeczki Zielonej bogatej w stawy, a pomiędzy nią i osiedlem piaszczyste wydmy. To wszystko sprawia, że Zalesie Górne jest idealnym miejscem na sobotnią lub niedzielną wycieczkę poza miasto. Ta piękna osada jest najpopularniejszą miejscowością turystyczną w Lasach Chojnowskich. Osiedle domów jednorodzinnych i letniskowych zostało zaprojektowane w typie miasta ogrodu w starym drzewostanie sosnowo-dębowym. Nawet uliczki noszą fikuśne nazwy, np.: Leśnych Boginek, Wiekowej Sosny, Sinych Mgieł, Sarenek, Młodych Wilcząt.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Szlakiem św. Jakuba z Sobótki do Mietkowa [Zaproszenie[

2021-09-20 18:47

Karol Porwich/Niedziela

Miłośnicy Dróg św. Jakuba planują kolejne przejście odcinkiem drogi św. Jakuba. Odbędzie się ono 25 września (sobota). Tym razem do przejścia będzie odcinkiem drogi ślężańskiej z Sobótki do Mietkowa (ok. 20 km)

Zaproszenie do wszystkich miłośników “Camino” wystosował ks. Tomasz Gospodaryk, kapelan “Dróg św. Jakuba” w naszej archidiecezji oraz proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Kruszynie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję