Reklama

Letnie rekolekcje z Ruchem Czystych Serc

Pragniesz bliskiego spotkania z Panem Bogiem, chcesz pogłębić wiarę, spotkać się z drugim człowiekiem, by wzajemnie się umocnić wiarą i wartościami, którymi żyjesz, zapraszamy na rekolekcje. 

Terminy:
I turnus:   31 lipca – 7 sierpnia 2014 r. (lista rezerwowa! )
II turnus:  7-14 sierpnia 2014 r.  

Reklama

Miejsce: Gródek nad Dunajcem, ARKA – Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne diecezji tarnowskiej (www.cfr-arka.pl). 

Koszt: 600 zł.

Pod koniec II turnusu możliwy jest wyjazd dla chętnych do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa, co może stanowić dodatkowy koszt około kilkunastu zł.

Reklama

W programie:
- codzienna Msza św.
- adoracja wspólnotowa oraz nocna indywidualna dla chętnych.
- ciekawe konferencje głoszone przez znakomitych prelegentów, o tematyce duchowości, przygotowania do małżeństwa, zagrożeń duchowych.
- praca w grupach
- możliwość spowiedzi oraz rozmowy z kapłanem, siostrą zakonną
- wartościowe filmy
- spacery po górach, rekreacja sportowa
- możliwość nabywania wartościowych pozycji książkowych, płyt, audiobooków w sklepiku RCS. 

Co zabrać?
– Pismo Święte, notatnik, buty odpowiednie do wyjść w niewysokie góry, instrument muzyczny, jeśli grasz :) Stworzymy zespół pod kierunkiem Zbyszka Małkowicza z zespołu „Lumen”!  
Zapisy: malgorzata.fajfer@milujciesie.org.pl

Szczegółowe informacje o zapisach na str.: http://www.rcs.org.pl/pl/nowosci/letnie_rekolekcje_rcs_2014.html

Na rekolekcje przyjmujemy młodzież w wieku 16-30 lat. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!  

Małżonków zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw (RCSM), odbywające się równolegle z I turnusem RCS. Zapisy: http://www.rcs.org.pl/pl/nowosci/rekolekcje_rcsm.html

2014-07-16 09:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brewiarz na hardkorze

Brewiarz jest codzienną modlitwą liturgiczną, sprawowaną nie tylko przez osoby konsekrowane, ale także świeckich członków Kościoła. Liturgię Godzin bowiem można odczytywać i modlić się z pomocą tekstów liturgicznych zarówno we wspólnocie zakonnej, parafialnej, jak i apostolskiej. Taką właśnie wspólnotą, działającą w duchu franciszkańskim, jest Brewiarz na hardkorze. Męstwo, siła, wyzwanie – to jej cechy szczególne, a misją są słowa św. Pawła: „Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!” (2 Tm 2, 3). Organizatorzy spotkań z brewiarzem zapraszają zwłaszcza na nocne wyprawy, które cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że wyzwania takie, odrywające od codziennych, szczególnie w trakcie dni wolnych, imprez i spędzania czasu przed ekranem komputera, sprawdzają się wśród młodych ludzi. Dalekie są od rutyny, zarówno ze względu na czas – środek nocy, jak i miejsce wypraw – np. pozostałości fabryki amunicji z czasów II wojny światowej. Wprawdzie spotkania kierowane są zwłaszcza do osób z Nowogrodu Bobrzańskiego, bo właśnie przy tamtejszej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny grupa działa, jednak ambicją organizatorów jest sprawienie, aby działania poszerzyły się. Zachęcają do nich również na Facebook´u (facebook.com/BrewiarzNaHardkorze).

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Papież do katechetów: potrzeba „nowego alfabetu” w głoszeniu Ewangelii

2021-09-17 21:22

[ TEMATY ]

Watykan

katecheci

papież Franciszek

Vatican News

„Katecheci to ludzie, którzy niestrudzenie głoszą Ewangelię miłosierdzia; to osoby potrafiące tworzyć więzi i bliskość, które pozwalają lepiej zasmakować w Słowie Bożym i liturgii eucharystycznej, przynosząc owoce dobrych uczynków”. Tę definicję katechety Papież Franciszek przedstawił podczas audiencji dla odpowiedzialnych za komisje ds. katechezy w episkopatach Europy.

Uczestniczą oni w spotkaniu nt. nowego dyrektorium o katechezie, które zostało opublikowane w zeszłym roku. Zorganizowała je watykańska Dykasteria ds. Nowej Ewangelizacji. Doświadczenia wypracowane na europejskim gruncie zostaną następnie przedstawione katechetom na innych kontynentach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję