Reklama

Wiadomości

Papież solidarny z doroczną zbiórką „Więcej dla tych, którzy mają mniej”

Papież Franciszek zachęca Argentyńczyków do „życia prostymi ale konkretnymi gestami bezinteresowności i wielkoduszności”. Czytamy o tym w jego specjalnym przesłaniu, sygnowanym przez kard. Pietro Parolina, na doroczną zbiórkę funduszy organizowaną w tym kraju dla najbardziej potrzebujących. Akcję „Więcej dla [tych, którzy mają] mniej” („Más por Menos”) urządza się w tym kraju już po raz 45.

[ TEMATY ]

akcja

Grzegorz Gałązka

Tegoroczna akcja odbędzie się 14 i 15 września pod hasłem „Dziękuję za Twoją pomoc”. Podkreślając, że jest to zbiórka godna uznania, Franciszek powierza jej owoce matczynej opiece patronki Argentyny, Matki Bożej z Luján. Zachęca też wszystkich, by odpowiadając na wezwanie Jezusa „byli solą ziemi i światłem świata poprzez świadectwo wiary, braterskiej miłości, solidarności i dzielenia się z tymi, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, dostrzegając w nich oblicze Chrystusa”. Ojciec Święty prosi przy tej okazji, by jego rodacy modlili się za następcę św. Piotra i jego posługę Kościołowi.

Ubiegłoroczna akcja, po raz pierwszy wsparta przez Papieża Franciszka, pozwoliła na zebranie ponad 21 mln pesos. Jest to suma absolutnie rekordowa w całej historii „Więcej dla [tych, którzy mają] mniej”. Złożone w tej kościelnej inicjatywie solidarnościowej ofiary są przeznaczone na działania społeczne i duszpasterskie w najbardziej ubogich i zaniedbanych regionach Argentyny.

2014-09-09 17:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tarnów: bardzo duże zainteresowanie misyjną akcją „Mały bucik dla czarnego Brata”

[ TEMATY ]

akcja

sebagee/pixabay.com

Ponad tysiąc par butów przesłali już mieszkańcy całej Polski, odpowiadając na akcję „Mały bucik dla czarnego Brata”. Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej i Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom ogłosili ją zaledwie kilkanaście dni temu.

„Nie spodziewałem się, że zainteresowanie będzie aż tak duże. Otrzymujemy paczki z butami z całej Polski a to dopiero początek akcji. Wiele osób dowiedziało się o niej z mediów, którym dziękuję za zainteresowanie” - mówi pomysłodawca ks. Piotr Boraca, były misjonarz.

CZYTAJ DALEJ

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

2021-09-22 15:06

[ TEMATY ]

Matka Boża

profanacja

Uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób posiadający wyraźne konotacje seksualne. Mężczyzna miał na sobie koszulkę z obustronnym nadrukiem przedstawiającym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT.

Prawnicy Ordo Iuris reprezentują w tym postępowaniu oskarżycieli posiłkowych – byłą radną Annę Kołakowską oraz pedagoga i muzyka dr. Andrzeja Kołakowskiego. Zdaniem Instytutu, ocena wspomnianych czynów jest jednoznaczna - podlegają one odpowiedzialności karnej. W świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością, także z poszanowaniem wolności wyznania. Z uwagi na pojawiających się naśladowców, kolejne akty profanacji czy inne przejawy dyskryminacji oraz szydzenia z katolików, podjęcie adekwatnej reakcji karnej jest niezbędne.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: bazylika miejscem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

2021-09-22 19:31

[ TEMATY ]

koncert

Kielce

koncert organowy

Karol Porwich/Niedziela

Od niedzieli 26 września przez cały miesiąc w bazylice katedralnej będą trwały koncerty wybitnych artystów z Polski i Europy, z wykorzystaniem katedralnych organów po ich przebudowie, której dokonała firma organmistrzowska „Zych”. Remont organów to wotum kielczan na jubileusz 850 lat bazyliki.

Po remoncie organy mają 45 głosów. Traktura, czyli sposób przenoszenia ruchu klawiszy, została przywrócona do najstarszej, mechanicznej wersji. Natomiast kontuar, czyli część instrumentu, na której gra organista – jest nowoczesny, cyfrowy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję