Arcybiskup senior Władysław Ziółek i kapłani wyświęceni w 1980 roku dziękowali Bogu za dar kapłaństwa w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi.
Reklama
Witając zebranych, ks. Grzegorz Jędraszek, gospodarz miejsca, podkreślił, że od początku drogi kapłańskiej jego i jego kolegów kursowych, jest ona związania z posługą biskupią abpa seniora Władysława Ziółka, który dokładnie dwa tygodnie wcześniej – 4 maja 1980 r. - w łódzkiej (wtedy) katedrze, przyjął święcenia biskupie. - „Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda!” - Te słowa śpiewane w dzisiejszym psalmie responsoryjnym rozbrzmiewają z pewnością w sercach Jubilatów świętujących swoją 45. rocznicę święceń kapłańskich. Cudów, które Pan Bóg uczynił, jest z pewnością wiele: dar życia, dar wiary, dar powołania, dar pasterskiej służby; dar przekazania łaski Bożej, sprawowania sakramentów, głoszenia Bożego słowa, przyprowadzanie ludzi do Boga, przybliżania Królestwa Bożego… A to wszystko pomnożone przez konkretne działanie Boga w historii życia każdego z obecnych tu kapłanów. Oczywiście, ważne jest ludzkie zaangażowanie we własne powołanie, poświęcenie swoich sił, talentów, wyobraźni. Ale dopiero współpraca z Bożą łaską sprawia, że wiele z tych działań – z perspektywy czasu – można bez żadnej przesady nazwać cudami, które naprawdę Pan uczynił, zaskakując niejednokrotnie różnymi zwycięstwami, które można przypisać tylko Jego prawicy i ukazywaniem się w różnych sytuacjach i doświadczeniach Jego sprawiedliwości, dobroci i niezawodnej wierności – mówił w homilii abp senior.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
- Dzisiaj wraz z kolegami kursowymi, pod przewodnictwem Arcybiskupa Władysława Ziółka, uczestniczyliśmy we Mszy św. dziękczynnej. Bogu niech będą dzięki za dar kapłaństwa. Przy okazji tego jubileuszu, nasuwa mi się myśl, że „ciało mdłe, ale duch ochoczy”. Spotykając się co roku z kolegami, zawsze jest wesoło i radośnie. Nic się nie zmienia, mimo wieku. Przyjechałem naładowany duchowo i naprawdę naładowany energią. Umawiamy się już nawet na 50-lecie. Daj Boże! – mówi ks. Grzegorz Klimkiewicz, emerytowany proboszcz par. Najświętszego Zbawiciela na łódzkich Kozinach.
W łódzkiej katedrze 17 maja 1980 święcenia kapłańskie, których udzielił ówczesny
pasterz Kościoła Łódzkiego, bp Józef Rozwadowski, przyjęli: ks. kan. Andrzej
Blewiński – były proboszcz parafii pw. M.B. Dobrej Rady w Zgierzu, ks. prał.
Grzegorz Jędraszek – proboszcz parafii pw. M.B. Jasnogórskiej w Łodzi, ks. kan.
Franciszek Kijowski – proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Dąbrówce
Wielkiej, ks. kan. Grzegorz Klimkiewicz – były proboszcz parafii pw. Najświętszego
Zbawiciela w Łodzi, ks. kan. Zdzisław Kowalewski – były proboszcz parafii pw.
Opatrzności Bożej w Łodzi, ks. kan. Tadeusz Koziorowski – były proboszcz parafii
pw. św. Mikołaja w Gomulinie, ks. Henryk Krzosek – wikariusz parafii pw. M.B.
Zwycięskiej w Łodzi, ks. prał. Ireneusz Kulesza – były proboszcz katedry św.
Stanisława Kostki w Łodzi, ks. prał. Bartłomiej Rurarz – rektor kościoła pw. M.B.
Ostrobramskiej w Łodzi i kapelan abpa seniora W. Ziółka, ks. prof. Stanisław Skobel
– wykładowca UKSW, ks. prał. Waldemar Sondka – rektor kościoła Środowisk
Twórczych w Łodzi, ks. kan. Ryszard Szmist – były proboszcz par. M.B. Nieustającej
Pomocy w Łodzi, ks. prof. Sławomir Szczyrba - rektor Seminarium 35+ oraz dwóch
nieżyjących już dziś kapłanów - ks. Bogusław Jaszczura oraz ks. Tadeusz Malec.