Dwa koncerty dla chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a łodzianina Bruna odbyły się na Uniwersytecie Medycznym i w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Łodzi. Obydwa koncerty muzyczne to wyraz potrzeby serca dla niespełna sześcioletniego łodzianina – Bruno Osłowskiego, który walczy z dystrofią mięśniową Duchenne’a.
Aby móc pokonać chorobę, młody łodzianin potrzebuje najdroższego leku na świecie, a koszt terapii sięga horendalnej kwoty ponad 3,6 miliona dolarów. - Bruno jest moim sąsiadem z osiedla Olechów. Wspólnie z radnym osiedla Adrianem Pawlakiem wpadliśmy na pomysł, by zorganizować coś dla niego. Początkowo miał to być bardzo kameralny świąteczny koncert kolęd. Następnie jednak zdecydowaliśmy się połączyć jubileusz istnienia Łódzkiej Orkiestry Filmowej i zrobić coś naprawdę wielkiego. Piękne było móc znów spotkać się po latach na jednej scenie z Michałem Wiśniewskim, z którym w 2016 roku robiliśmy wspólnie Jubileusz 20-lecia zespołu Ich Troje – mówi Piotr Piątkowski, inicjator wielkiego koncertu charytatywnego dla Bruna, nad którym patronat honorowy objął J.E ks. Kard. Grzegorz Ryś.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Podczas koncertu w auli Uniwersytetu Medycznego ponad 1000-osobowa widownia miała okazję usłyszeć najpiękniejsze utwory z repertuaru Łódzkiej Orkiestry Filmowej, od muzyki klasycznej po przeboje współczesne, filmowe i bajkowe. W drugiej części koncertu wybrzmiały największe przeboje zespołu Ich Troje, które zaśpiewał Michał Wiśniewski, legenda polskiej sceny muzycznej, znany ze swojego zaangażowania w akcje charytatywne dla Domów Dziecka wraz z wokalistka Martyna Majchrzak. Na scenie zaprezentowali się młodzi wykonawcy, znani z różnych programów i akcji muzycznych.
Muzykom towarzyszył Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego, Chór Gospel Time, a wszystkim akomponiowała Łódzka Orkiestra Filmowa pod dyrekcją aranżera Piotra Piątkowskiego. Z kolei uroczystego „Poloneza” odtańczyli tancerki i tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej.
Na przestrzeni lat Łódzka Orkiestra pod batutą Piotra Piątkowskiego zrealizowała wiele projektów muzycznych, łącząc doświadczenie z entuzjazmem młodego pokolenia. Z kolei uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi zaprezentowali swoje talenty instrumentalne i wokalne. Dla młodzieży była to szansa na sprawdzenie swoich sił w repertuarze rozrywkowym, ponieważ szkolne lekcje skupiały się na muzyce klasycznej. Na Sali koncertowej wybrzmiały więc utwory z gatunku pop, rock, jazz i innych gatunków. - Pokazaliście, jak wielką moc ma dobro i solidarność. Pokazaliście nam, że w tej walce nie jesteśmy sami. Pokazaliście nam, że w obliczu śmiertelnej choroby dziecka możemy liczyć na Waszą hojność i współczucie. Pokazaliście nam, że razem wielką mamy Moc! I za to bardzo dziękuję! – mówiła Joanna Osłowska, mama małego Bruna, która wraz z synem słuchała obydwu koncertów.
Już dziś wiadomo, że w wyniku ogromu serc łodzian i mieszkańców innych regionów,
udało się zebrać ogromną kwotę 16 mln złotych na leczenie chłopca. Na tym jednak
leczenie się nie skończy – wciąż potrzebne jest wsparcie rehabilitacji chłopca. W tym
pomogą środki z biletów-cegiełek w ramach koncertu charytatywnego, który odbył się
w auli Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.