Reklama

Niedziela Kielecka

Makulatura na misje

Parafia św. Józefa Robotnika liderem!

Minęło pół roku od czasu, kiedy przed pierwszym kościołem w Kielcach ustawiliśmy kontener na makulaturę, rozpoczynając akcję. Czas na małe podsumowanie. Do tej pory najwięcej makulatury na misje zebrano w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. W ciągu sześciu miesięcy mieszkańcy parafii wrzucili do kontenerów przeszło 25 ton surowca! Jest to rekord nie tylko w skali Kielc. Porównując także z innymi diecezjami, w których prowadzona jest akcja pomocy polskim misjonarzom, parafia św. Józefa jest liderem. Jest to olbrzymia zasługa ks. prał. Jana Iłczyka, który jako pierwszy w Kielcach zaprosił nas do zbiórki makulatury, a także zezwolił, aby była zbierana nie okazyjnie, lecz cyklicznie. Ksiądz Prałat przez cały czas zachęca wiernych do kontynuowania zbiórki, a efekty widać gołym okiem. Na drugim miejscu pod względem ilości zebranego surowca jest parafia św. Franciszka w Kielcach, w której zebraliśmy ponad 15 ton! Na trzecim miejscu jest parafia Miłosierdzia Bożego w Kielcach, w której do tej pory zebraliśmy ponad 12 ton makulatury. Spoza Kielc najwięcej makulatury zebrali mieszkańcy parafii bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników – dzięki zaangażowaniu ks. kan. Leszka Dziwosza nasz kontener był ustawiany wielokrotnie. Zebraliśmy tam przeszło 8 ton.

Wielkimi przyjaciółmi naszej akcji są Ojcowie Franciszkanie w Skarżysku-Kamiennej z diecezji radomskiej. Kontener obok klasztoru przy ul. Rynek będzie stał przez cały czas. O. Mirosław powiedział nam, że parafianie przyzwyczaili się, aby makulaturę wrzucać do naszego pojemnika, tym bardziej że w ten sposób mogą pomagać polskim misjonarzom w Afryce. Nadal poszukujemy parafii, w których można ustawić kontener na stałe w: Busku-Zdroju i Jędrzejowie.

Reklama

Jest wiele małych parafii, w których zbierane są bardzo duże ilości makulatury, jako przykład może służyć parafia Posłowice, w której zebraliśmy dwa kontenery surowca! Wspólnota parafialna w Posłowicach, której przewodniczy ks. kan. Adam Perz liczy tylko 900 osób!, więc zebranie takiej ilości makulatury należy uznać za wielki wysiłek. Wszystkim, którzy do tej pory pomogli nam w zbiórce makulatury, dziękujemy, zapraszając do kontynuowania akcji. Odbieramy każdą ilość makulatury, nawet gdy kontener nie będzie zapełniony. Wszystkie koszty pokrywane są przez nas.

Osoby, które chciałyby przyłączyć się do naszej akcji, proszone są o kontakt: 790-561-622.

www.studniewsudanie.pl

2013-11-21 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gotowi? Pobudka!

Tylko 5 minut, a może zdziałać cuda. Pobudka o 3 w nocy. Różaniec w dłoni, Koronka do Bożego Miłosierdzia na ustach i wiara na przekór wszystkiemu. To zimowa akcja zawierciańskiego KSM-u, która przekroczyła granice Polski: – Wstań z łóżka, tupnij nogami w podłogę, niech Szatan wie, że to właśnie KSM, który nie boi się wyzwań, jest zawsze GOTÓW! Jesteśmy wspólnotą, jednością i wiemy, jaką MOC ma nasza modlitwa! Podejmujesz wyzwanie?

CZYTAJ DALEJ

Wakacyjna formacja liturgiczna

2021-07-24 09:01

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

Paradyż

archiwum oazy

Trwa oaza lektorska. Bierze w nich udział 20 uczestników. W kadrze są dwie animatorki, trzech animatorów, kleryk i moderator – ks. Bartosz Warwarko. Rekolekcje prowadzone są w Paradyżu.

Jak to na oazie lektorskiej – jest nauka czytania, jest szkoła liturgii, są też inne punkty formacyjne, a wszystko po to, żeby uczestnicy jak najlepiej przygotowali się do posługi w parafiach. Nie brakuje też wycieczek, bo to w końcu wakacje. - Byliśmy w Zielonej Górze w kinie i w muzeum, w Międzyrzeczu również zwiedziliśmy muzeum, pojechaliśmy do Rokitna, przejechaliśmy meleksami przez Kalwarię Rokitniańską, zwiedzaliśmy zamek w Łagowie, w Pniewie odwiedziliśmy bunkry, byliśmy też w Świebodzinie – wymienia ks. Warwarko.

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję