Reklama

Niedziela Łódzka

Promują rodzicielstwo zastępcze

„Zastąp mamę, zastąp tatę - zostań rodzicem zastępczym” - takim hasłem łódzki Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny, działający w strukturach Centrum Służby Rodzinie, promuje rodzicielstwo zastępcze. Dla 1,5 tys. dzieci z województwa łódzkiego jest ono szansą na normalne dzieciństwo. Dlatego AOA zachęca wszystkich, którzy mają taką możliwość, by zechcieli dać siebie innym i stworzyli dla dzieci przebywających w domach dziecka i placówkach wychowawczych prawdziwy dom. Akcja jest propagowana w Internecie oraz poprzez materiały informacyjne, tak, by swoista reklama rodzicielstwa zastępczego mogła dotrzeć do jak największej liczby osób.

Gdy praca z rodziną naturalną nie przynosi owoców, dla dziecka poszukiwana jest rodzina adopcyjna. Dziecko może przebywać w niej do momentu uzyskania pełnoletności bądź ukończenia nauki. Rodzice zastępczy są systematycznie kontrolowani z przyjętych na siebie zadań. Aby zostać ustanowionym rodziną zastępczą, trzeba odbyć specjalistyczne szkolenie. Rodzina zastępcza jest formą opieki czasowej, w czasie której podejmowane są wysiłki, aby dziecko mogło powrócić do swoich rodziców biologicznych. W regionie łódzkim jest około 3,5 tys. rodzin zastępczych - co by się stało z dziećmi, które nie mogą przebywać z biologicznymi rodzicami, gdyby nie one? Więcej informacji na www.podarujrodzine.pl.

2013-08-01 16:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Kamiński: trwałość rodziny to gwarancja pomyślności narodu

[ TEMATY ]

rodzina

biskup

małżeństwo

homilia

Magdalena Kowalewska

Bez jedności, szacunku dla ludzkiego życia i trwałości małżeństwa i rodziny nie będzie pomyślności w naszej Ojczyźnie – ostrzegł bp Romuald Kamiński. Biskup warszawsko-praski przewodniczył 8 września uroczystościom odpustowym w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa. Liturgia zgromadziła ponad 11 tys. pątników z kilku pobliskich diecezji. Wiele grup przybyło w pielgrzymce pieszej. Zjazd przebiegał pod hasłem „Z Maryją oczekujemy na Ducha Świętego Pocieszyciela”.

W czasie Mszy św. bp Kamiński przypomniał, że podstawowym zadaniem rodziców jest przekazanie dzieciom wiary. – Na nic się nie przydadzą się tak liczne zajęcia dodatkowe na które zapisuje się dzieci z myślą o ich przyszłości, jeśli nie zostanie zachowana właściwa konstrukcja budowy życia, jeśli nie położy się właściwego fundamentu jakim jest poznanie i umiłowanie Boga oraz Jego nauki – podkreślił bp Kamiński zwracając uwagę na wartość katechezy w szkole.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

2021-07-24 16:27

[ TEMATY ]

wnuczka

dziadkowie

papież Franciszek

vatichnnwes.va

Jutro w całym Kościele po raz pierwszy będziemy obchodzić ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Motywując swą decyzję Ojciec Święty podkreślił, że zbyt często zapomina się o tych osobach, które strzegą naszych korzeni, są ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary.

Papież zachęcił też, by nie tylko w tym dniu, dziadkowie spotykali się z wnukami. „Dziadkowie, stając przed wnukami, będą marzyli, a młodzi, czerpiąc siłę od nich, będą szli naprzód” – podkreślił Franciszek.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję