Reklama

Aspekty

Diecezjalna pielgrzymka rodzin

W niedzielę 23 czerwca w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Pielgrzymka pod hasłem: „Czas na rodzinę” szczególnie w tym roku podkreśliła aspekt ojca w życiu rodziny. Do diecezjalnego sanktuarium przybyli przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń rodzinnych. Za dar 20 lat posługi w naszej diecezji dziękowali członkowie Stowarzyszenia „Spotkania Małżeńskie”.

- Nasze spotkanie w tym roku zbiegło się z Dniem Ojca. I to ten temat wyznaczał rytm naszych rozważań. Na samym początku mogliśmy wysłuchać konferencji o ojcostwie, którą wygłosili liderzy krajowi „Spotkań Małżeńskich” Dorota i Waldemar Bednarscy. Podzielili się z nami nowym spojrzeniem na ojcostwo przez pryzmat małżeństwa. Pokazali nam, że miejscem wzrostu i formacji dla mężczyzny są jego małżeństwo i rodzina. Miejsce ojca jest przy żonie i przy dzieciach. To, co było piękne w tej katechezie, to fakt, że nie skupiano się na kryzysach, ale pięknie ojcostwa - powiedział ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Na program pielgrzymki rodzin złożyły się następujące elementy: katecheza wprowadzająca, Eucharystia, której przewodniczył ks. prał. Zbigniew Kobus - wikariusz biskupi, były piknik rodzinny oraz nabożeństwo końcowe z modlitwą wstawienniczą w intencji ojców. Podczas samej Eucharystii nastąpił tez ważny moment rozesłania do posług rekolekcyjnych par animatorskich z Domowego Kościoła. Ks. prał. Kobus, błogosławiąc małżonków do tej służby, wręczał im jednocześnie świece oaz.

- Ten obrzęd dla nas wszystkich jest znakiem posłania, by głosić Ewangelię na rekolekcjach oazowych. Świeca przyjęta dzisiaj będzie nam towarzyszyła na naszych rekolekcjach. W tym roku oazy dla rodzin odbędą się w Śmiechowie i w Tylmanowej. My jako para diecezjalna także będziemy posługiwali na oazie modlitewnej w Skomielnej Czarnej. Będzie to Oaza Rekolekcyjna Animatorów Modlitwy prowadzona przez diakonię modlitwy - powiedziała Alina Sobczak z pary diecezjalnej Domowego Kościoła.

Reklama

Piknik rodzinny prowadzili członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej diecezji. Choć pogoda nie rozpieszczała pielgrzymów, to jednak widać było ich autentyczną radość z faktu bycia razem.

Warto podkreślić, że o piękno Eucharystii zadbali także sami małżonkowie. „Spotkania Małżeńskie” oraz Domowy Kościół podjęły posługę liturgiczną i muzyczną w rokitniańskiej bazylice.

2013-06-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siostry i bracia przyszli do Matki

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Wspólnota Baranka

Nie było ich zbyt wiele. Jednak przykuwali uwagę. Przede wszystkim ze względu na swój strój. W niedzielę 26 maja przed Jasnogórski Szczyt dotarła trzydniowa pielgrzymka piesza, którą tworzyły Małe Siostry i Mali Bracia Baranka oraz zaprzyjaźniona z nimi grupa młodzieży.

Główną intencją pielgrzymki były sprawy Kościoła oraz osobiste intencje powierzone przez osoby proszące o modlitwę.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Pan z Tobą"

2022-10-02 20:30

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa. Coraz więcej niepokoju. Jak echo powraca wspominane już przez nas w majowych rozważaniach wołanie, zapisane na licheńskim wizerunku Matki Bożej: udziel pokoju dniom naszym. Wędrujemy dalej w naszych październikowych rozważaniach z różańcem w ręku i nie dziwi fakt, że towarzyszą nam słowa Pozdrowienia Anielskiego, którymi przesiąknięta na wskroś jest modlitwa różańcowa.

WSPÓLNA MODLITWA
3 października
RÓŻANIEC - TAJEMNICE RADOSNE

CZYTAJ DALEJ

Wspólnota akademicka UPJPII u Matki Bożej Kalwaryjskiej

2022-10-04 10:42

Archiwum UPJPII

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, tradycyjnie, jak każdego roku, udała się z pielgrzymką do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, by za wstawiennictwem Maryi prosić o opiekę Bożą oraz potrzebne łaski w nowym roku akademickim 2022/2023.

Pielgrzymów witał o. Gracjan Kubica OFM, kustosz kalwaryjskiego sanktuarium, a zwracając się do tych, którzy dziś przybyli, by w modlitwie prosić o siły i zdolności do pracy, nauki, wzrastania przypomniał wielkich ludzi, takich jak patron UPJPII – św. Jan Paweł II i pierwszy rektor uczelni – ks. kardynał Marian Jaworski, którzy właśnie w tym maryjnym sanktuarium, na tutejszych kalwaryjskich dróżkach kształtowali swoje serca i umysły. Zwracając się do profesorów, doktorantów, studentów, duchownych i świeckich pracowników uniwersytetu mówił: – Dostrzega Pan Bóg wasze talenty, niechaj każdy z was wzrasta. A gdyby zabrakło wam kiedyś czegokolwiek, przybywajcie tutaj!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję