Reklama

Niedziela Wrocławska

Wakacje 2013

Wyczekane, tym razem także pod względem pogody, upragnione wakacje czas zacząć! Zacząć i przeżyć je tak, by do kolejnych wystarczyło sił i entuzjazmu

Niedziela wrocławska 26/2013, str. 1

[ TEMATY ]

wakacje

Bożena Sztajner/Niedziela

Spotkałam się z opinią, że wakacje w lipcu i sierpniu to przeżytek i że zdecydowanie trzeba je przesunąć i ustalić na czerwiec i lipiec. Powodem miałaby być pogoda, która, jak widzieliśmy już w połowie czerwca, coraz szybciej zaskakuje gorącymi, długimi dniami. Coraz częściej sierpień w Polsce bywa już kapryśny i deszczowy… Nawet jeśli to dobry pomysł i kiedyś doczekamy się zmian w roku szkolnym i akademickim, to tego lata wszystko pozostaje „po staremu”. Uczniowie opuścili szkolne ławki, studenci zdają ostatnie (oby!) egzaminy, a dorośli odliczają czas pozostały do wyjazdu na urlop.

Czas wakacji rozpoczynamy także we wrocławskiej „Niedzieli”. Oznacza to ciekawe teksty dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia, ale i miejsc, które z pewnością warto odwiedzić podczas urlopu. W kolejnych numerach znajdą więc Państwo opowieści o świętych, błogosławionych i kandydatach na ołtarze pochodzących z Dolnego Śląska, o malowniczych szlakach turystycznych, a także o sposobach na spędzanie wakacji w mieście. Nie zabraknie również aktualnych informacji z regionu, opisów kolejnych parafii archidiecezji oraz porad wrocławskich Bonifratrów. Oczywiście, jak co roku, skupiamy się głownie na miejscach związanych z Dolnym Śląskiem, promując region i obalając przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Tradycyjnie i niezmiennie zachęcamy również do spędzenia tego czasu z Bogiem, do stałej gorliwości w modlitwie i uczęszczania na Mszę św., gdziekolwiek spędzamy urlop. Dobrą okazją do tego może być również Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, która w sierpniu wyruszy na szlak. W Kościele w tym czasie wspominać będziemy także wielu świętych, którym poświęcone są liczne kościoły i kapliczki w regionie - warto sobie o nich przypomnieć i zajrzeć do nich właśnie z okazji patronalnego święta.

2013-06-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje i kursy w Falenicy

Niedziela warszawska 32/2015, str. 6

[ TEMATY ]

rekolekcje

wakacje

Joanna Woleńska-Operacz

Nowoczesny ośrodek z 1- i 2-osobowymi pokojami

Nowoczesny ośrodek z 1- i 2-osobowymi pokojami

Pustelnia, do której można dojechać komunikacją miejską? Taki ośrodek prowadzą jezuici w Warszawie-Falenicy. Oprócz rekolekcji ignacjańskich odbywa się tam kilkadziesiąt różnych warsztatów i kursów – psychologicznych, dietetycznych, komputerowych. Przez Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) przewija się rocznie półtora tysiąca osób

Pustynia (albo pustelnia) jest od chrześcijańskiej starożytności synonimem miejsca, do którego ucieka człowiek szukający bliskości z Bogiem, ciszy i modlitewnego skupienia. Również dzisiaj wiele osób szuka dla siebie takich miejsc, żeby wziąć udział w dobrych rekolekcjach, znaleźć czas na modlitwę i wyciszenie, porozmawiać z doświadczonym kierownikiem duchowym. – Ludzie, którzy do nas przyjeżdżają, są najczęściej w przedziale wiekowym między 40 lat a 60+ i chcą zmienić jakość swojego życia duchowego – mówi dyrektor ośrodka jezuita o. Wojciech Mikulski. – Najczęściej mówią, że kiedyś byli blisko Pana Boga, ale potem coś się stało (bo np. dużo pracowali, wychowywali małe dzieci), że ta relacja się pogorszyła. I teraz chcieliby wrócić. Znakomita większość z nich to świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Sprawiedliwa wśród pisarzy świata

2022-10-03 17:24

[ TEMATY ]

Zofia Kossak

Wikipedia.com

Zofia Kossak, 1933 r.

Zofia Kossak, 1933 r.

W 2022 roku przypada setna rocznica debiutu literackiego Zofii Kossak. Losy pisarki mocno były związane z historią Polski zmagającej się z okrutnymi totalitaryzmami: sowieckim bolszewizmem i komunizmem oraz niemieckim nazizmem. Przez Niemców pisarka została skazana na śmierć, a przez komunistów - na zapomnienie.

SŁUŻBA

CZYTAJ DALEJ

Papież poleca modlitwie Kościoła dalszy przebieg Synodu

2022-10-04 09:52

[ TEMATY ]

synod

Adobe Stock

Papież wzywa w październiku do modlitwy, aby Kościół był otwarty na wszystkich ludzi. Taki jest cel „Synodu o synodalności”, który wszedł w drugi etap, tym razem kontynentalny. Jego zwieńczeniem będzie trzecia faza, która odbędzie się jesienią przyszłego roku w Rzymie, na poziomie całego Kościoła powszechnego.

Franciszek przypomina, że tworzenie synodu zakłada wzajemne słuchanie, rozeznanie pod kierunkiem Ducha Świętego oraz udział wszystkich ochrzczonych w misji Kościoła, zgodnie z właściwym charyzmatem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję