Reklama

Głos z Torunia

„Bądźmy razem”

Po raz szósty, dzięki zaangażowaniu wielu osób, instytucji, organizacji oraz setek wolontariuszy, podarowaliśmy radość 15 tys. dzieci (z dorosłymi gościliśmy na lotnisku ok. 20 tys. osób)

Szczególne podziękowania kierujemy do: Aeroklubu Pomorskiego, Agencji GRA, Jacka Beszczyńskiego, BMW Power i motocyklistów, Brodnickiego Parku Krajobrazowego, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, CPP Toruń Pacific Sp. z o.o., firmy „Erbud” SA Oddział Toruń, Fabryki Reklamy „Pryzmat”, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, Grupy Cyrkowej „Juggling”, Impresariatu „Sauron”, Partnera Strategicznego „Jeronimo Martins Polska SA”, formacji „Jagielski Dance Project”, Jednostki Wojskowej 3136. w Chełmnie, „JuraParku” w Solcu Kujawskim, Komendy Hufca ZHP Toruń, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Straży Miejskiej, Agnieszki Korzeniewskiej, KSC „Polski Cukier” SA, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, Miejskiego Zarządu Dróg, firmy „M.G.B. Rusztowania”, Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, Agencji Promocyjno-Reklamowej „Nowa”, Ochotniczej Straży Pożarnej, Placówki Żandarmerii Wojskowej w Toruniu, Scholi „Promyki Maryi”, Scholi „Pueri Vox”, Toruńskiej Akademii Jazdy B. Bacha, Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, Cukierni-Piekarni „STAN-MAR”, Starostwa Powiatowego w Toruniu, 6. Samodzielnego Oddziału Geograficznego, Ryszarda Szymańskiego, S. Kamili Lewickiej, S. Piotry Lisakowskiej, TGR PCK Toruń, Toruńskiego Stowarzyszenia Ekologicznego „Tilia”, TKKF w Toruniu, Tucholskiego Parku Krajobrazowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Miasta Torunia, WORD-u w Toruniu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Toruniu, Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, TZG Zapolex Sp. z o.o., zaangażowanych klubów sportowych, szkół oraz wolontariuszy z Bydgoszczy, Przysieka i Torunia.
Anna Pławińska

8 czerwca był „dniem raju”, w którym maluchy mogły korzystać do woli z ponad 250 atrakcji, takich jak: trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, wata cukrowa, stoiska konkursowe, punkty edukacyjno-rekreacyjne oraz upominki od sponsorów. Podczas festynu każdy uczestnik otrzymał czapeczkę oraz posiłek.
Dużym zainteresowaniem cieszył się urozmaicony program na scenie. Dziecięce święto było sumą ogromnego dobra i życzliwości. Świętem wszystkich, którzy są z nami od lat, bowiem nasz festyn współtworzy ponad 30 podmiotów.
Podczas festynu odbył się również finał projektu „Razem z Naturą”. Zwycięzcom wręczyliśmy nagrody w postaci aparatów fotograficznych.
Anna Pławińska

Reklama

Byłam na festynie z okazji Dnia Dziecka. Było fajnie, bo na karuzele, zjeżdżalnie i na wszystko mogłam wejść za darmo. Było też dużo konkursów, gdzie można było wygrać ładne nagrody. Trochę rysowałam, a jak się zmęczyłam, poszłam do pani w czerwonej koszulce i pani dała mi kubek wody. Później mama przyniosła moją ulubioną parówkę z keczupem i chlebem. Dostałam paczkę od „Biedronki”.
Ola Zacharzewska, lat 3

Czymś, czego nie spotkałam na innych masowych imprezach, było to, że każde dziecko zostało zaopatrzone przez organizatorów w identyfikator z imieniem i nazwiskiem, danymi rodzica/opiekuna oraz numerem telefonu. To wszystko na wypadek gdyby dziecko „zapodziało” się w 15-tysięcznym tłumie. Dla „zapodzianych” dzieciaczków był zorganizowany specjalny punkt, gdzie mogły spokojnie oczekiwać aż przyjdą po nie rodzice.
Ważną rzeczą było zaopatrzenie i wielość punktów z wodą. Organizatorzy zadbali także, żeby uczestnicy festynu nie byli głodni. Na podkreślenie zasługuje również to, że przy okazji festynu poświęconego dzieciom poza wielością atrakcji przeznaczonych typowo dla dzieci, swoje miejsce znalazły instytucje publiczne. Milusińscy mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną wraz z hełmem na stoisku wojska, posiedzieć w radiowozie, wejść do samochodu strażackiego i samodzielnie uruchomić sygnały dźwiękowe. Słowa uznania należą się organizatorom, wolontariuszom Caritas, harcerzom, strażakom, ratownikom medycznym i pozostałym służbom porządkowym, które służyły pomocą.
Monika Zacharzewska, mama Oli

2013-06-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czarnek: nie ma mowy o żadnej denacjonalizacji ukraińskich dzieci

[ TEMATY ]

dzieci

Ukraina

edukacja

Przemysław Czarnek

PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

O żadnej denacjonalizacji ukraińskich dzieci w Polsce nie ma mowy. Naszym celem jest zaopiekowanie się nimi w czasie, kiedy z przymusu są w naszym kraju - oświadczył w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek zapowiedział, że ministerstwo będzie koordynować przekazanie dzieciom sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej od firm informatycznych.

CZYTAJ DALEJ

Watykan na konferencji OBWE w Warszawie: przemoc wobec kobiet i dziewcząt plagą społeczeństw

2022-10-03 15:49

[ TEMATY ]

kobieta

przemoc

adobe.stock.pl

Przemoc wobec kobiet i dziewcząt nadal pozostaje plagą naszych społeczeństw. Bez względu na to, czy chodzi o przemoc fizyczną, seksualną czy psychiczną, jest to zjawisko powszechne i nie wolno go ignorować – powiedział przedstawiciel Watykanu na forum międzynarodowej konferencji zorganizowanej w Warszawie przez OBWE. Ks. Janusz Urbańczyk podkreślił, że do zwiększenia poziomu przemocy prowadzą również konflikty, czego jesteśmy świadkami na Ukrainie.

Watykański dyplomata zaznaczył, że do przemocy względem kobiet dochodzi jednak najczęściej w zwyczajnych okolicznościach życia. Może ona przybierać na przykład formę nadużyć w miejscu pracy, molestowania seksualnego, pornografii, prostytucji, przymusowej sterylizacji, nakłaniania do aborcji czy aborcji selektywnej. Cytując papieża Franciszka, ks. Urbańczyk zauważył, że sposób, w jaki traktujemy ciało kobiety stanowi sprawdzian naszego człowieczeństwa.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy na konferencję: Aktualność objawień gietrzwałdzkich

2022-10-04 09:17

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

Adobe.Stock

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

Bractwo Przedmurza-Olsztyn zaprasza na konferencję naukową pt. Aktualności objawień gietrzwałdzkich. Organizatorzy chcą przypomnieć o ideałach społecznie zapomnianych i wdrażać je w obszar aktywności społeczno-narodowej. A są nimi takie postawy jak: modlitwa prywatna i publiczna na Różańcu, narodowa ofiara i pokuta, ekspiacja i wynagrodzenie, odnowa moralna narodu polskiego. Takie postawy i wartości, które dzisiaj są pomijane w życiu publicznym, należy niezmiennie wdrażać.

W konferencji wezmą udział:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję