Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wprowadzenie relikwii

Dnia 9 czerwca br. w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku miało miejsce doniosłe wydarzenie. Z rąk abp. Andrzeja Dzięgi przy obecności bp. Antoniego Stankiewicza otrzymaliśmy relikwie bł. Jana Pawła II. W Barlinku zawsze pamiętaliśmy o bł. Janie Pawle. Tuż po śmierci na jednym z głównych placów miasta ustawiliśmy figurę Papieża Polaka, przy której każdego dnia palą się świece i składane są świeże kwiaty.

Na Pomorzu Zachodnim szczególnie trwamy w dziękczynieniu Bogu za dar pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, który przepełniony był troską o rodziny i poczęte życie, a przecież to nad Odrą i Bałtykiem mówił nam, że „rodzina ma być silna Bogiem, a wtedy kraj będzie silny rodziną”. Zostawił nam wówczas swoisty testament, który realizujemy od lat, spotykając się na modlitwie, ufni, że bł. Jan Paweł II oręduje za nami i błogosławi nam z okna domu Ojca.

Bł. Jan Paweł II był wielkim przyjacielem młodzieży. Jakże to piękne, że w czasie przygotowań do Dni Młodych w naszym mieście otrzymujemy tak wielki dar. Młodzież, która zgromadzi się w przyszłym roku na modlitwie, będzie mogła poczuć bliskość jego osoby poprzez uczczenie jego relikwii.

Uroczystości wprowadzenia relikwii rozpoczęły się czuwaniem modlitewnym przy figurze bł. Jana Pawła II. W godzinie apelowej łączyliśmy się duchowo z Jasną Górą, zapewniając Królową Polski, że jesteśmy, pamiętamy i czuwamy. Rozważanie apelowe poprowadził abp Andrzej Dzięga. Podczas rozważania łączył posługę maryjną Jana Pawła II, papieża zawierzenia, który powtarzał „Totus Tuus” z Maryją, wierną Służebnicą Pańską. Następnie prosił, abyśmy przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II i przez przyczynę Królowej Polski potrafili choć trochę być sługami Maryi, być „Totus Tuus”. Wszystkie intencje, z którymi przyszliśmy na Apel, polecaliśmy Bogu w tajemnicy ukoronowania Matki Bożej.

Reklama

Po modlitwie różańcowej słowo podziękowania skierował ks. dziekan Bronisław Lose, który został mianowany kustoszem relikwii. Następnie relikwiarz pobłogosławił bp Antoni Stankiewicz, który wraz z Księdzem Arcybiskupem umieścił relikwie w relikwiarzu. Arcypasterz przekazał relikwiarz ks. dziekanowi Bronisławowi Lose, który procesyjnie wniósł relikwie do kościoła. Po przybyciu do świątyni homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga. W homilii tej zachęcał: „Masz pełne prawo i ty w różnych swoich sprawach do Boga się zwracając, wołać: bł. Janie Pawle II, ty słyszysz moją modlitwę, ty widzisz, jak mi trudno Bogu to wypowiedzieć, ty wołaj do Boga za mną, wspieraj mnie przed Bogiem, ty oręduj za mną”. Słowo pozdrowienia skierował bp Antoni Stankiewicz. Jako wychowanek ziemi lubuskiej podkreślił, że bł. Papież Polak często przebywał na tej ziemi. Wskazał również, że relikwie są wielkim darem i zachętą do zaufania Panu.

Na zakończenie modlitewnego spotkania Księża Biskupi udzielili pasterskiego błogosławieństwa, po którym wszyscy zgromadzeni oddali cześć relikwiom bł. Jana Pawła II.

2013-06-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rektor polskiego kościoła św. Stanisława BM w Rzymie o obchodach rocznicy wizyty Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Ks. prał. Paweł Ptasznik

Włodzimierz Rędzioch rozmawia z ks. prał. Pawłem Ptasznikiem, rektorem polskiego kościoła św. Stanisława BM w Rzymie.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy/ Szefowa MSZ: przepracowywanie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostaje ważnym zadaniem

2022-10-03 20:23

[ TEMATY ]

historia

Wikipedia

"Przepracowywanie i upamiętnianie niezmierzonych cierpień, jakie Niemcy sprowadzili na ludzi w Polsce, pozostają ważnymi zadaniami również dla naszego i dla kolejnych pokoleń – nie da się tego przekreślić i nigdy się od tego nie odetniemy" - oświadczyła minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock w poniedziałek przed wylotem do Warszawy.

"Zjednoczenia Niemiec nie moglibyśmy sobie wyobrazić bez odważnych Polek i Polaków, którzy z determinacją strajkowali, walczyli i demonstrowali na rzecz wolności i prawdziwego, demokratycznego współdecydowania" - podkreśliła Baerbock, cytowana w komunikacie prasowym niemieckiego MSZ.

CZYTAJ DALEJ

RPD: rodzice znacznie gorzej oceniają sytuację swoich dzieci w szkole niż one same

2022-10-04 11:18

[ TEMATY ]

szkoła

Adobe Stock

Na niezadowolenie ze środowiska szkolnego wskazuje ok. 20 proc. uczniów. Połowie rodziców wydaje się, że ich dzieci odczuwają niechęć do szkoły. Jedną z przyczyn może być to, że szkoła kontaktuje się z rodzicami dopiero w sytuacjach kryzysowych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka.

Rok temu rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zlecił ogólnopolskie badanie naukowe jakości życia dzieci i młodzieży. Zapytano uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o ich stosunek m.in. do szkoły, rodziny, kolegów, a także ich samopoczucie psychiczne i fizyczne. W tym roku powtórzono badanie, ale tym razem zapytano rodziców, co sądzą ich dzieci o środowisku szkolnym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję