Reklama

Niedziela Świdnicka

VI Koncert Piosenki Religijnej

Oryginalną dekorację, kameralny nastrój i piękne śpiewanie zaprezentowano mieszkańcom gminy Udanin podczas VI Koncertu Piosenki Religijnej, który odbył się 16 czerwca w kościele św. Urszuli w Udaninie.

Koncert rozpoczął się Mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Udaninie. Oficjalnego otwarcia dokonała wójt Teresa Olkiewicz. Gwiazdą muzycznego święta była Magda Anioł. Piosenkarka nie tylko śpiewała religijne piosenki, ale również dzieliła się ze słuchaczami refleksją na temat Boga i Jego obecności w życiu każdego człowieka. Wstęp gwiazdy nagrodzono gromkimi brawami. Nie obyło się bez bisów. Kolejne punkty programu to wstępy laureatów Festiwalu Piosenki Misyjno-Religijnej, który w maju zorganizowała Szkoła Podstawowa w Udaninie i Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej, uzdolnionych muzycznie dzieci z udanińskiej podstawówki, scholii parafialnej „Cames” i chóru „Deesis” działających przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach, zespołu wokalno-instrumentalnego „Jeruzalem” z parafii pw. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, Marcina Malinowskiego z zespołem „Na Czasie”, zespołu ludowego „Cicha Woda” z Udanina, „Olszaniaków” z Olszan oraz Haliny Kuśmiesz i Zbigniewa Ciesielskiego.

Wnętrze zabytkowej budowli, w której odbywał się koncert, ozdabiały zdjęcia najciekawszych miejsc gminy Udanin oraz prace ludowych twórców. Walory architektoniczne świątyni i bardzo dobra akustyka pozwoliły śpiewakom na ukazanie w pełni swoich muzycznych talentów. Przez cały czas trwania koncertu kościółek był wypełniony słuchaczami. Mieszkańcy gminy i okolic od lat bardzo chętnie uczestniczą w tym kulturalnym, zawsze bardzo ciekawym wydarzeniu.

2013-06-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: polecamy, zapraszamy

Koncertowy Dzień Kobiet z Agnieszką Musiał. 8 marca godz. 19.00. Dobre Miejsce (ul. Dewajtis 3). Agnieszka Musiał jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Artystka związana jest z zespołem „New Life’m”, a także od niedawna z zespołem „Owca”, którego debiutancki album „Błogo” zajął 2. miejsce w plebiscycie na Płytę Roku 2017. Bilety w cenie 29 zł do nabycia na www.chrzescijanskiegranie.pl. Tygodnik „Niedziela” jest patronem medialnym koncertu.

CZYTAJ DALEJ

Błagam i proszę, niech w październiku zapełnią się ławki w kościele na nabożeństwach różańcowych

2022-10-03 07:30

[ TEMATY ]

różaniec

o. Leon Knabit

Piotr Drzewiecki

Październik to miesiąc różańcowy, więc i my dzisiaj o różańcu.

Na początku warto przypomnieć, że jest to modlitwa, która przyszła z samego nieba. Wysłannik Boga, archanioł Gabriel zwrócił się do Maryi z Nazaretu: Zdrowaś (Bądź pozdrowiona) Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą błogosławiona jesteś między niewiastami i (błogosławion owoc żywota Twojego – to św. Elżbieta). Kościół dodał do tego Imię Jezus oraz gorące wezwanie: święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej, amen. Modlitwę tę rozpowszechnili dominikanie ustalając, że przy odmawianiu Zdrowasiek będziemy z nimi łączyli rozważanie tajemnic z życia Chrystusa – radosnych, bolesnych i chwalebnych. Każdą tajemnicę rozpoczynano Modlitwą Pańską, a więc znów głos z nieba, bo od samego Pana Jezusa, a kończono dziesiątek uwielbieniem Trójcy świętej. Tak jest do dzisiaj.

CZYTAJ DALEJ

Wizyta Najwyższego Kapelana Rycerzy Kolumba na Ukrainie

2022-10-04 08:46

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

flickr.com/rycerzekolumbawpolsce

Dzieła humanitarne Rycerzy Kolumba realizowane w obliczu wojny na Ukrainie i rozpoczęte wraz z pierwszym dniem konfliktu są wynikiem międzynarodowej współpracy Rycerzy z całego świata. By na własne oczy zobaczyć skalę działania największej bratniej wspólnoty mężczyzn w Kościele katolickim, na zaproszenie abpa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, na Ukrainę przybył abp William Lori, Metropolita Baltimore i Najwyższy Kapelan, czyli duszpasterz całej międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba.

„W tych dniach moim pragnieniem jest po prostu być z Wami, modlić się, słuchać, uczyć się oraz zapewnić Was, że w moim kraju Ukraina nie jest zapomniana. Medialne nagłówki dotyczące Ukrainy mogą się pojawiać i znikać, lecz nasze więzi Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa nie tylko trwają, ale z Bożą pomocą umacniają się pośród trwających nieszczęść” – powiedział abp Lori, zwracając się do wiernych zgromadzonych w lwowskim kościele pw. św. Jana Pawła II i nawiązując do najważniejszych zasad Rycerzy Kolumba.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję