Reklama

Modlitwa

Wyznania egzorcysty

Wzrastająca liczba egzorcystów to odpowiedź Kościoła na potrzebę czasów, w których mamy tak wiele manifestacji zła

Niedziela wrocławska 48/2012, str. 4

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

egzorcysta

Bożena Sztajner/Niedziela

Przez wiele lat pracowałem jako misjonarz, ale też jako egzorcysta, w demokratycznej Republice Konga. Głoszenie misji w Afryce równikowej to nie tylko mówienie o Jezusie Chrystusie, przekazywanie dobrej Nowiny, to też wypowiedzenie wojny diabłu, który chce naszego zła.

Są miejsca, gdzie Złego widać

Reklama

To Pan Jezus wypowiedział wojnę Szatanowi. Jego czas się wypełnił i teraz Panem i Królem jest Chrystus. Skończył się czas władania Szatana, jego sztuczki, jego zło. Chrystus na każdej karcie Ewangelii uwalnia od demonów, uzdrawia, leczy duchowo. Jednak Zło jest i to nie tyko w tych biednych, opętanych ludziach, ale są też miejsca, w których można Złego zobaczyć. Ja twierdzę, że diabeł działa też oficjalnie nawet w ramach polityki. Przecież wojny rozgrywają się na całym świecie. W Afryce praktycznie wszystkie kraje w ostatnich latach uwikłane były w wojny i rebelie. Giną miliony osób, np. za to, że my mamy telefony komórkowe. Ludzie umierają za koltan wykorzystywany do produkcji urządzeń elektronicznych. Kiedy wojska Ruandy dotarły do stolicy Konga, gdzie wówczas pracowałem, wszędzie szerzyły się gwałty i śmierć. Żołnierze napadali też na naszą stację misyjną i gdy kolejna już grupa nic nie znalazła do zagrabienia, to zaczęła się mścić na dzieciach. Do chat wrzucali odbezpieczone granaty. Widziałem wnętrzności dzieci, które znałem, porozrzucane w okolicy, zjadane przez psy. Ja widziałem diabła w taki sposób, działającego z otwartą przyłbicą.

Diabeł to nie żaden Boruta

Można dziś odnieść wrażenie, przytaczając takie makabryczne obrazy, że to jednak czas zwycięstwa Złego. Tymczasem jest odwrotnie. To Jezus Chrystus pokonał Szatana na drzewie krzyża i przez swoje zmartwychwstanie. Ale musimy sobie powiedzieć, kim jest Zły, że to nie jest żaden Boruta, czy jakiś przebieraniec z Halloween, ale to jest morderca, nasz największy wróg, który chce zniszczyć nie tylko nas, ale wszystko, co Bóg stworzył. On utracił to miejsce, które nam Bóg dał, i teraz w zawiści nas nienawidzi. To pierwszy powód. Drugi jest taki - on wie, że dał się „wykorzystać Bogu”. To Zły zamordował Chrystusa na krzyżu, myślał wtedy, że wygrał. Tymczasem to Chrystus zwyciężył, już nastąpił czas królestwa Bożego. Zły wie, jak prorokował św. Jan w Apokalipsie, że ma mało czasu. Dlatego też dziś jest więcej egzorcystów.

Czy mógłby pan pomóc?

Czasami przychodzą do mnie ludzie i pytają: czy mógłby pan pomóc, bo moje dziecko dziwnie się zachowuje. Mówią do mnie przez „pan”, mimo że widzą habit, bo sami są niewierzący, a nawet nieochrzczeni. Nie tak dawno miałem wizytę młodej pary, której dziecko w niewytłumaczalny sposób nagle zaczynało krzyczeć. Byli już u różnych guru i uzdrawiaczy, którzy jednak nie dali rady. Ale dowiedzieli się, że jeszcze jest taki ksiądz, który może pomóc i trafili do mnie. Ja odpowiedziałem, że nie mogę pomóc, ale wiem, kto może. Zapytali: kto to? A ja mówię, że tą osobą jest Jezus. Ale przecież on umarł - odpowiedział oburzony ojciec. Jednak po rozmowie zachęciłem ich do wspólnej modlitwy, w czasie której dziecko kichnęło, przestało płakać, uśmiechnęło się i przytuliło się do matki. Na tym się skończyło. Bo Jezus żyje! To nie jest historia sprzed dwóch tysięcy lat. Taka mała rada na koniec: my egzorcyści jesteśmy tylko narzędziami Boga i możemy Złego odsunąć na „kilka metrów”. Tylko Pan Jezus może uwolnić na stałe. Szukajmy Jezusa Chrystusa! W Roku Wiary zapraszam do wiary w Syna Bożego, który jest głową Kościoła, Bogiem na ziemi, centrum naszego życia.

Oprac. P. Trawka

2012-11-23 13:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmartwychwstanie po opętaniu

Niedziela świdnicka 15/2012

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

egzorcysta

Joe Howell / Foter / CC BY

JULIA A. LEWANDOWSKA: - Jak odróżnić chorobę psychiczną od opętania?

CZYTAJ DALEJ

Były redaktor "Niedzieli Wrocławskiej" odznaczony przez Prezydenta RP

2021-07-29 10:39

Archiwum prywatne

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w środę (28.08 br.) odznaczony ks. dr Cezary Chwilczyński - proboszcz parafii św. Józefa w Żórawinie i koordynator szkół katolickich archidiecezji wrocławskiej. Order przyznany został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę "za wybitne zasługi w rozwoju mediów katolickich, za pracę duszpasterską i działalność społeczną".

Ks. Chwilczyński przez blisko 20 lat kierował Katolickim Radiem Rodzina, angażując się w wiele projektów ewangelizacji poprzez mass media. Przez 11 lat kierował też wrocławską edycją Tygodnika Niedziela. Był pomysłodawcą największego projektu ekumenicznego i ewangelizacyjnego na Dolnym Śląsku" Noce Kościołów", gromadzące co roku dziesiątki tysięcy ludzi w dolnośląskich świątyniach, ale również i na terenie diecezji czeskich i ukraińskich. Odchodząc z rozgłośni archidiecezjalnej ks. C. Chwilczyński oddał do użytku archidiecezji studio telewizyjne wyposażone w najnowszy sprzęt techniczny. Realizował projekty prorodzinne i społeczne jak np.: "Wrocławskie Katechezy Czwartkowe" adresowane do narzeczonych i małżeństw, a cieszące się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia. Był również pomysłodawcą akcji "Daru dla Aleppo" realizując jeden z największych projektów pomocowych dla chrześcijan w Syrii, za co otrzymał z rąk biskupa Aleppo medal "Amicus Noster". Po zakończeniu pracy w Radio sejmik województwa dolnośląskiego przyznał mu złotą odznakę "Zasłużony dla Dolnego Śląska", a prezydent Wrocławia w imieniu Towarzystwa Miłośników Wrocławia odznaczenia za "długoletnią działalność na rzecz Dolnego Śląska i jego mieszkańców". Ks. Chwilczyński jest też kapelanem akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia".

CZYTAJ DALEJ

Sześć medali zdobyli polscy uczniowie na 62. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

2021-07-29 17:48

[ TEMATY ]

uczniowie

medal

olimpiada matematyczna

Karol Porwich

Jeden złoty i pięć srebrnych medali zdobyli polscy uczniowie na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej – poinformowało w czwartek MEiN. Z powodu pandemii odbyła się ona w formule zdalnej. Rywalizowali w niej uczniowie ze 107 krajów.

Złoty medal zdobył Radosław Żak z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję