Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Noc Świętych

Niedziela łódzka 48/2012, str. 3

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Wszystkich Świętych

Piotr Drzewiecki

Abp Marek Jędraszewski pobłogosławił młodych Najświętszym Sakramentem

Abp Marek Jędraszewski pobłogosławił młodych Najświętszym Sakramentem

Ponad dwa tysiące młodych z archidiecezji łódzkiej uczestniczyło 31 października w Nocy Świętych. Wieczór wypełniony modlitwą, tańcem, śpiewem, poświęcony był postaciom świętych i błogosławionych i stanowił alternatywę dla Halloween. W rytm radosnego tańca młodzież wniosła relikwiarze świętych i błogosławionych oraz Najświętszy Sakrament, który był obecny do końca spotkania.

Najważniejszym momentem Nocy Świętych była modlitwa uwielbienia, połączona z wyborem Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Młodzi na karteczkach w kształcie telefonów komórkowych wypisywali swoje prośby, zmartwienia czy podziękowania. Podchodzili z nimi do Najświętszego Sakramentu, gdzie w ciszy powierzali Bogu swoje sprawy i wysyłali „duchowe smsy”.

Reklama

- Być świętym to esemesować z Bogiem, to mieć świadomość, że On zawsze odbierze naszą wiadomość. Kiedy człowiek kontaktuje się z Bogiem, kiedy się modli, kiedy o Nim myśli, kiedy powierza Mu całą przyszłość, sprawdziany, kartkówki, bliskich i przyjaciół, wtedy Pan Bóg w nim oddycha i to jest świętość. Święci, którzy żyli przed nami, a dzisiaj są wyniesieni na ołtarze, uczą nas jak esemesować z Bogiem, aby kiedyś razem cieszyć się życiem wiecznym. I tego chcieliśmy nauczyć młodych podczas naszej Nocy Świętych” - tłumaczył ks. Przemysław Góra, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Krótką refleksją na temat obecności świętych podzielił się abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. Wspomniał m.in. osobę bł. Jana Pawła II, dla którego modlitwa stanowiła najważniejszy element dnia i sięgał po kontakt z Bogiem w każdej sytuacji. - Starajcie się naśladować Jana Pawła II i bierzcie przykład z jego bogatego życia - apelował abp Jędraszewski. Podniosłym momentem była chwila, gdy Metropolita łódzki przeszedł z Najświętszym Sakramentem przez katedrę, błogosławiąc młodych wpatrzonych w Chrystusa.

Jako pamiątkę ze spotkania, każdy uczestnik otrzymał przypinkę z hasłem spotkania „Bóg zawsze podnosi słuchawkę”. - Uczestnicząc w tej wyjątkowej uroczystości pokazałyśmy, że tę noc można spędzić inaczej niż na wróżeniu i wywoływaniu duchów. Wielkie wrażenie wywarła na nas modlitwa uwielbienia, gdy setki osób śpiewało i modliło się głośno do Pana Boga - mówiły Monika i Sara po wyjściu z katedry. Wiele osób pozostało w świątyni, by adorować relikwie oraz wychwalać Boga śpiewem.

O oprawę spotkania zadbał zespół ewangelizacyjny „Made in Heaven” wraz z chórem i orkiestrą, które ubogaciły ten wyjątkowy wieczór.

2012-11-23 13:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół żywy

Niedziela sandomierska 8/2019, str. VI-VII

[ TEMATY ]

rodzina

spotkanie

Ks. Adam Stachowicz

Dla dzieci organizowane były dopasowane do wieku zajęcia...

Dla dzieci organizowane były dopasowane do wieku zajęcia...

Pod tajemniczym tytułem Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin pierwszego stopnia kryje się spotkanie rodzin, których celem jest budowanie żywych wspólnot Kościoła. Małżeństwa, które przybyły do Sandomierza na spotkanie modlitewno-formacyjne, próbowały w „nowy” sposób spojrzeć na swoją rodzinę i jej miejsce w Kościele

Odpowiedzialni w naszej diecezji za Domowy Kościół, rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie, zorganizowali rekolekcje skierowane do małżeństw i rodzin. Do ośrodka rekolekcyjnego „Quo vadis” w Sandomierzu w dniach od 8 do 12 lutego przybyło 24 małżeństw z całej Polski.

CZYTAJ DALEJ

Przyjaciele Pana

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

św. Łazarz

św. Marta

Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza

pl.wikipedia.org

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Od tego roku 29 lipca obchodzimy po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Było to rodzeństwo, które Jezus z Nazaretu często odwiedzał.

O Marcie, Marii i Łazarzu mieszkających w Betanii nieopodal Jerozolimy traktuje wiele nowotestamentowych tradycji obecnych przede wszystkim w Ewangeliach według św. Łukasza i według św. Jana. Dają nam one jednoznacznie do zrozumienia, że Pan Jezus był z owym rodzeństwem wyjątkowo zaprzyjaźniony, że przyjmowali Go w swoim domu.

CZYTAJ DALEJ

Ruch Laudato sì i odpowiedzialność katolików za wspólny dom

2021-07-29 20:39

[ TEMATY ]

ekologia

ruch

katolicki

Vatican News

Chcemy zainspirować wspólnotę katolicką do większej troski o wspólny dom i wdrażania sprawiedliwości klimatycznej i ekologicznej. Taki cel stawiają sobie członkowie największej katolickiej organizacji klimatycznej na świecie Global Catholic Climate Movement. Powstała ona w 2015 roku na kanwie papieskiej encykliki ekologicznej i za aprobatą Papieża Franciszka właśnie zmieniła nazwę na Ruch Laudato sì.

„Ta nowa nazwa lepiej oddaje misję nawrócenia ekologicznego, która charakteryzuje nasz ruch i jest czymś więcej niż tylko walką ze zmianami klimatycznymi” – mówi Radiu Watykańskiemu Tomás Insua. Jest on założycielem i dyrektorem wykonawczym Ruchu Laudato sì, który zrzesza ponad 800 organizacji na całym świecie, w tym także w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję