Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Kręcą film o księdzu profesorze

Niedziela bielsko-żywiecka 48/2012, str. 8

[ TEMATY ]

film

Tischner

TT

Kazimierz Tischner i Szymon Wróbel

Kazimierz Tischner i Szymon Wróbel

W Żywcu i Rajczy 12 listopada były kręcone zdjęcia do filmu dokumentalnego przypominającego dziedzictwo ks. prof. Józefa Tischnera pt. „Jego oczami”. Głównym bohaterem filmu jest brat ks. prof. Józefa Tischnera, Kazimierz Tischner - człowiek, na którego spadło brzemię kultywowania dorobku ks. Profesora. Reżyserem filmu jest pochodzący z Żywiecczyzny młody dziennikarz, Szymon Wróbel.

Reklama

Przed śmiercią brata pan Kazimierz został przez niego poproszony o kontynuację jego działalności z młodzieżą. Od lat stara się wypełniać swoją obietnicę m.in. prowadząc Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”, które działa na rzecz tzw. rodziny szkół Tischnerowskich (noszących imię ks. Tischnera). W trakcie podróży filmowej Kazimierz Tischner zwiedza miasta, miejsca, które związane były z ks. Józefem.

- Chciałbym, aby mój film zaskakiwał, wzruszał i pokazywał, że ks. prof. Tischner ciągle jest obecny wśród nas - powiedział Szymon Wróbel. Film „Jego oczami” to niezależna produkcja. Zdjęcia były kręcone również m.in. w Łopusznej, Starym Sączu, Nowym Targu, Krakowie. Twórcy filmu zapowiadają, że jego premiera zostanie zorganizowana w lutym 2013 r. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu.

2012-11-23 13:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bariera strachu pęka

Niedziela Ogólnopolska 45/2012, str. 32-33

[ TEMATY ]

film

katastrofa smoleńska

DOMINIK RÓŻAŃSKI

ALICJA DOŁOWSKA: - Bardzo szybko po katastrofie smoleńskiej poinformował Pan opinię publiczną o zamiarze nakręcenia filmu o tej tragedii. Co powodowało Panem, by nie czekać na ostateczne ustalenia?

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Ruch Laudato sì i odpowiedzialność katolików za wspólny dom

2021-07-29 20:39

[ TEMATY ]

ekologia

ruch

katolicki

Vatican News

Chcemy zainspirować wspólnotę katolicką do większej troski o wspólny dom i wdrażania sprawiedliwości klimatycznej i ekologicznej. Taki cel stawiają sobie członkowie największej katolickiej organizacji klimatycznej na świecie Global Catholic Climate Movement. Powstała ona w 2015 roku na kanwie papieskiej encykliki ekologicznej i za aprobatą Papieża Franciszka właśnie zmieniła nazwę na Ruch Laudato sì.

„Ta nowa nazwa lepiej oddaje misję nawrócenia ekologicznego, która charakteryzuje nasz ruch i jest czymś więcej niż tylko walką ze zmianami klimatycznymi” – mówi Radiu Watykańskiemu Tomás Insua. Jest on założycielem i dyrektorem wykonawczym Ruchu Laudato sì, który zrzesza ponad 800 organizacji na całym świecie, w tym także w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję